Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Másfél éves, eddig udvaron...

Másfél éves, eddig udvaron tartott kutyát lehet még szobatisztaságra nevelni?

Figyelt kérdés

Sétálni nem tudunk,mert csak lapul.Nincs utcára szoktatva.Gyakorlunk,de addig is kell valahol wc-znie.Eddig pelenkát próbáltunk,a pisi ment is,a kaka ahol sikerült,de mostmár a pisi is összevissza ... visszafelé fejlődött... :( Vajon mi lehet az oka? Pedig tök jól beilleszkedett itt nálunk,egyedül ez a wc gond... De ez jó nagy gond!!!

Ezek a helyhezszoktató sprék jók?Vagy mit próbáljunk? :S


2011. nov. 29. 10:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Húha...mindenképpen hozzá kéne szoktatni a pórázhoz. Mert nem élheti le az egész életét egy lakásban.


Szerintem meg tudná szokni, nem is értem, hogy eddig hogy élt ez a szerencsétlen jószág. Fél? Embertől, állattól, autótól, vagy mitől?


Óvatosan hozzá kéne szokatni, mert ez így nagyon nem jó.


Milyen fajta kutya? Méretre mekkora?


Szerintem valahogy próbáljátok meg levinni gyakran, hátha egyszer csak elvégzi lent a dolgát. Türelemmel kell lenni, de ha eddig udvaron volt tartva akkor biztosan talál az utcán olyan helyet, ahol felszabadultan tud viselkedni.


Udvaron tartott kutyának a lakás viszonylag idegen terep, eddig nem ahhoz szokott, hogy egy darab textilre végezze a dolgát.


A spray-vel kapcsolatban nincs tapasztalatom, de az egyik ismerősöm kipróbálta, amivel csak annyit értek el, hogy a kutya onnantól kezdve a pelenkán aludt. Persze ettől függetlenül a Te kutyádnál még beválhat.


Én akkor is azt ajánlom, hogy próbáljátok meg naponta többször levinni az utcára, ha kell kezdetben kézben (feltéve, hogy nem nagytermetű) keressetek egy nyugis helyet, csatoljatok rá pórázt és várjátok, hogy mit csinál. Ne szenteljetek neki túl nagy figyelmet, de nem kell hozzá beszélni, nem kell simogatni, mert akkor úgy érzi, hogy dícséret jár azért, ha lapul, fél.


Tegyetek úgy, mintha semmi nem történne. Ha el akar indulni valamerre, akkor kövessétek észrevétlenül. Ha látjátok, hogy szagolgat, nézelődik, akkor halkan egy-egy dicséretet kaphat, de hagyjátok, hagy fedezze fel maga a környéket.


Mindenképpen füves, nyugodt helyre menjetek, ahol nincs zavaró tényező.


Lehet, hogy kezdetben sokat kell várni, de rá kell szánni a megfelelő időt és türelmet, mert ez fokozatosan javulni fog.


Lehetőleg mindig ugyan arra a helyre menjetek, hogy a szagok, ingerek, a környezet már megszokott legyen, így könnyebben fogja elvégezni a dolgát. Mindenképpen várjátok meg, míg lesz valami "eredmény" és akkor simi után még egy kicsit lent maradhattok.


A kutyát hozzá kell szokatni a nyakörvhöz, a pórázhoz...ugyan úgy, mint egy kölyökkutyát. Ha esetleg van másik kutya, akivel szeret lenni, akkor azzal együtt meg lehetne próbálni elvinni sétálni. A lényeg, hogy megtanulja, nem kell félni, nem bántja senki.

2011. nov. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kicsit nehezebb lesz, de SOHA nem késő..

Az előző válaszoló részletesen leírt mindent, ezt nem áll szándékomban megismételni, de sikerülni fog, persze türelemmel.

Biztos hogy először lesznek majd aknák a lakásban, de ilyenkor ne legyél dühös, a kutya nem tudhatta hogy nem szabad. Menni fog ne aggódj!

2011. nov. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

a kutya semmilyen szinten nem tudott eddig beilleszkedni, szocializációját, a pórázhoz szoktatást már 4-5 hónaposan be kellett volna fejezni...ez csak egy szakértő segítségével lehet, mert nyílvánvaló, hogy hatalmas információ-hiányosságok vannak a kutyatartó részéről

tehát itt nem a wc a gond...egy felnőtt kutya ösztönösen nem piszkít be...a gond az, hogy van egy szocializálatlan, teljesen zavarodott, félrenevelt kutyátok!

2011. nov. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A kutyust egy "tenyészetből" vettük,ahol egy csirkeólban és az ehhez tartozó udvari részen élt társaival.Abszolút semmi törődést nem kapott, az ételt odaadták nekik és pont.Szóval se séta,se simi... Totál nem bírta az embereket,emiatt írtam,hogy már nálunk beilleszkedett,mert már érti!! mi az,hogy gyere,nem szabad,és helyedre.És TUDJA,hogy nem kell tőlünk félni!Ezekről fogalma se volt,csak nézett bármit is mondtunk,persze honnan is tudta volna?!Szóval látszik,hogy akarja :) ,bújik simiért,és nagyon kedves kis kutyus,csak ez a "nem wczek bárhova", nem megy.Fogalmam sincs hogy kell,nem volt még kutyánk.És nehezítő körülmény,hogy ő felnőtt...Kistestű,szóval levegőzni jár le,de kézben...A pórázt nem cibálja,nem rágja,de nem is sétál...És a szakember...igen ,jól jönne,de Békéscsabán senkit nem tudok aki ilyen dolgokkal foglalkozna,csak kiképzőket tudok,de nekünk szerintem nem az kell,hanem valami pszichológus féle. Az állatorvos ugyanezeket írta,mint Ti,hogy vigyük le gyakran,és egyszer csak... De hiába viszem le,ha : vagy állunk egyhelyben,és ő lapul vagy a kezünkben "sétál" ,arra jó ez,hogy ismerkedjen a világgal,de másra se.Ezért írtam,hogy egyenlőre a pelenkát gondoltuk jó megoldásnak,és heteken keresztül oda is pisilt.Teljesen meg voltunk vele elégedve,mert legalább ennyi ment,és gondoltuk,majd fejlődik tovább...De nem!Romlás lett,és nem tudom mi lehet az oka,mostmár a pisi is az előszobában történik.............
2011. nov. 30. 11:09
 5/7 A kérdező kommentje:
jav.: állatorvos MONDTA,amit Ti írtatok
2011. nov. 30. 11:11
 6/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok...


Egy kutya, aki másfél éves koráig nem megfelelő körülmények között volt tartva, nem fog egyik napról a másikra változni. Ha visszafele fejlődik, akkor viszont szerintem a jelenlegi helyzet sem jó neki...ezért írtam, amit írtam.


Jó lenne, ha a megszokott körülmények között fokozatosan megismerkedne idegenekkel, ha lehet, más kutyákkal. Ha van a szomszédban olyan kutyás gazdi, akinek jól szocializált, kedves, lehetőleg kistestű kutyája van, aki hajlandó lenne átjárni hozzátok, akkor próbáljátok meg. Először csak 5 percre menjenek...nem kell nagy feneket keríteni a dolgoknak, a kutya ne érezze, hogy miatta történik a dolog. Egyszerűen csak menjetek hozzátok, a kutyáját csatolja pórázra. Ne beszéljetek a ti kutyátokhoz, csak hagyjátok, hagy menjen ő maga ismerkedni. Próbáljátok meg úgy tartani a kutyát, hogy ha vendég van, akkor ne tudjon elbújni, mert akkor úgy gondolja, hogy ezzel tud mindent megoldani, ha elbújik. Viszont ne erőltessétek neki az ismerkedést. Elég ha kezdetben az idegen hangját, jelenlétét szokja. Az lenne a legjobb, ha ezt minden nap délelőtt és délután is 5 percre meg tudnátok ismételni.


Egy idő után a kutya oldódni fog, fel fogja venni a kapcsolatot.


Fokozatos és óvatosan, de akkor is le kell vinni az utcára, mert előbb vagy utóbb a kutya meg fogja szokni. Nem tudom, hogy mióta van nálatok, de a kutyánál a rutin, a megszokás oldja a feszültséget...ha minden nap 5-6 alkalommal lementek az utcára, és úgy viselkedtek, mintha ez a világon a legtermészetesebb dolog lenne, akkor meg fogja szokni. Ti vagytok neki a falka, és ha a falkavezér nem fél, és nyugodt, akkor a kutya egy idő után oldódni fog.


Ne erőltesd ezt a lakásba piszkolást, mert úgy tűnik, hogy nem megy.


Ettől függetlenül persze a pelenka, vagy macskaalom legyen az előszobában, ha ott szokta elvégezni a dolgát, akkor a legjobb, ha a pelenka is ott van...előbb vagy utóbb, de valamerre fejlődni fog a kutya.


Nem kell kétségbe esni, csak türelemmel és nyugalommal kell lenni, mert egy stresszes gazditól csak a kutya is stresszes lesz.


Ha sikerülne összebarátkoznia más kutyával, akkor oldottabb lenne az ő közelében, és az ő közelsége az utcán (nyugodt helyen) is megnyugtatná.


Kitartást kívánok, nem lesz egyszerű...de menni fog.

2011. nov. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Képzeld/képzeljétek!Most jöttünk meg egy egy órás sétából,a barátnőm ugyanilyen fajta kutyájával voltunk,és működik a dolog!!!!! :) Nem játszottak,vagy ilyesmi,de végig együtt sétáltak.Ilyen még nem volt.És volt wczés is :) Nagyon köszi a jótanácsot!
2011. nov. 30. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!