Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan reagáltok ilyenkor?

Hogyan reagáltok ilyenkor?

Figyelt kérdés

Reggel sétáltunk a yorkimmal, 1x csak ezerrel felénk rohant egy jól fejlett németjuhász. Yorki fel, németjuhász a hátamon landol. Gazdi (kb. 2 m magas, kigyúrt, mint később kiderült izom agyú is) üvölt, hogy "nem bántja, gyere vissza", kutya nem hall és még mindig a hátamon. Amellett, hogy a kutyámat féltem, én is nagyon félek a nagytestű, számomra ismeretlen kutyáktól. Apró (156 magas, 49 kg) és nem veszekedős lévén csendesen csak annyit jegyeztem meg, hogy "többek között azért találták ki a pórázt, ha nem fogad szót a kutyája, akkor megkösse". Erre elszabadult a pokol, elkezdett üvölteni, hogy "utálom, amikor ilyen bunkó, büdös, q*, köcsög megmondja nekem a frankót" és hasonlók, egyszerűen még a szám is tátva maradt attól a folyamtól, ami a száján kijött... Én a fentebbi megjegyzésemtől eltekintve egyáltalán nem szóltam, nem reagáltam a megjegyzéseire. De úgy tűnt egyre inkább ettől vadult be. Mit kellett volna mondanom, vagy kellett volna mondanom egyáltalán valamit?

Most mondhatjátok azt is, hogy nem kell felkapni a kutyát ilyenkor. De... Tavaly egy ismerősöm yorkiját azért kellett elaltatni, mert egy németjuhász játékból ráugrott és szilánkosra tört a medence és combcsontja, nem lehetett segíteni rajta. Nem első kutyás vagyok. Első kutyám puli volt, majd volt két újfoundlandim, most yorkim van. Mindig tudtam, hogy hol és mikor engedhetem el őket, anélkül, hogy ezzel másoknak problémát okoznék.


2009. máj. 13. 15:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is utálom az ilyen helyzeteket. Sajnos sokat nem lehet tenni, mert CSAK bunkó és figyelmen kívül hagyja, hogy másnak elvileg joga van félni, a kutyának is. Persze, kötelező a póráz, de ezt ugye nem kell betartani. Jól tetted, hogy kultúráltan megmondtad a véleményed, ezt kell tenni. Általában én messzire kikerülöm a láthatóan nemtörődöm gazdit a nagy kutyájával. Ha van rá lehetőségem...
2009. máj. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%

Én eddig csak a fordított verziót ismerem.

Nagytestű kutyáim szépen láb mellett mennek (póráz nélkül) amikor rájukveti magát egy-két mini kutya flexi pórázon. A póráz végén a sikoltozó gazdi, hogy "nem bántanak" miközben a kicsik csaholva harapdálják az enyémek lábát, akik nem győzik azt emelgetni és kétségbeesve néznek rám, hogy miért nem mentem meg őket.

Miközben a flexi végén lévő hölgynek sikerült engem is bebogozni a pórázba (egyébként én is lány) de még mindíg nem jut eszébe lerángatni a kutyáit az enyémekről. Lehet, hogy nem is tudná.

Aztán én kibogozom a pórázt, lehúzom a kicsit az én kutyáimról (erre megkapom, hogy ne rángassam a kutyát), sikerül visszafognom magam, hogy ne rugjak bele, amikor már a lábamat támadja.

Aztán felháborodva elmennek, én ottmaradok egy szakadt nadrággal és a csodálkozó kutyákkal. Megfogadom, hogy ha legközelebb ilyen lesz, akkor ráengedem a kutyákat a kicsire és a sétáltató hölgyre is. Aztán mire hazaérek megnyugszom.


Ezt nem neked írtam, sajnos igaz a te leírásod is és az enyém is.

A baj az, hogy a kutyához nem kell jogosítvány.

2009. máj. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
A kutya mérete tök mindegy. Van hülye gazdiban kiskutyás és nagykutyás is. Ha viszont valakinek baja esik, akkor tuti azt büntetik, akinek nem volt pórázon a kutyája. Nekem meg az a saját tapasztalatom, hogy a keverék + menhelyi kutyások tudatosabban nevelik az ebeiket, mint a vásárolt kutyások. A mi környékünkön meg ez a gáz. Az elmúlt két hétben 2 db vizslát vadásztam le séta közben, akiknek 20 km-rel arrébb volt a gazdijuk, a kutya pedig mindenen átgázolva meg akarta dugni a környék yorkijait, akiknek a gazdija meg emiatt engem akart agyonverni. Szóval klassz dolog ez a városi kutyázás, na!
2009. máj. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Bates gyakorlatok

(szemüveg viselése nélkül)


Első lépés:

Lazítsuk el a szemizmainkat! Ebben segítenek a következő gyakorlatok.

tenyerezés: üljünk le, és tegyük jobb tenyerünket a jobb, bal tenyerünket pedig a bal szemünk elé, úgy hogy az ujjak a homloknál keresztezzék egymást. Lazítsunk, és próbáljunk meg kikapcsolni minden gondolatot.

lebegés: álljunk kis terpeszbe, és kezdjünk el lassan az egyik oldalról a másikra billegni, mintha egy falióra ingája lennénk. A gyakorlatot váltakozva, hol nyitott, hol csukott szemmel végezzük.

gyakori pislogás

hideg víz: sokat segít a szem és a körülötte levő szövetek működésének harmonizálásában


Második lépés:

Szemizom gyakorlatok:

A fej elmozdítása nélkül nézzünk könnyedén egymás után hatszor felfelé és lefelé. Ne erőltessük meg a szemünket, csak amennyire kényelmes. Ha elfáradunk, tartsunk néhány másodperces pihenőt. Ezt a gyakorlatot ismételjük meg még háromszor.

A fej elmozdítása nélkül most jobbra-balra mozgassuk a szemünket, szintén hatszor egymás után. Ezt a gyakorlatot is ismételjük még meg háromszor.

Keressünk egy tárgyat mely szemünktől körülbelül 3 méterre van, majd tartsuk mutatóujjunkat 20 cm távolságra a szemünktől. Nézzünk az ujjra, majd a tárgyra, majd ismét az ujjra. Ezt tízszer ismételjük meg, aztán pihentessük a szemünket. Végül ezt a gyakorlatot is ismételjük meg háromszor.

Mozgassuk szemünket körkörösen az egyik, majd a másik irányba négyszer. Pihentessük szemünket, majd végezzük el a gyakorlatot még háromszor.


Harmadik lépés:

Nyakgyakorlatok: (hatására a nyak felső része és a felső hátcsigolyák kilazulnak, így növekszik a szem vérellátása)

Lógassunk a kezünket az oldalunk mellett, majd emeljük fel a vállunkat amennyire csak tudjuk, és aztán hirtelen eresszük le.

Végezzünk 25 vállkörzést előre, majd 25 vállkörzést hátra.

Amennyire csak lehetséges hajtsuk fejünket előre és hátra tizenkétszer.

Írjunk le a fejünkkel 12 teljes kört.

Forgassuk a fejünket jobbra, majd balra tízszer.

2009. máj. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
43%
De hülye vagyok... Véletlenül bemásoltam, pedig csak le akartam másolni, amit írtam, hogy ha lefagy a gép, ne keljen újra írni.... Ez már a második ilyen eset két napon belül, lehet, hogy oda kéne figyelnem végre...
2009. máj. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Amit írni akartam: velem is volt már több ilyen eset, nagyon bosszantó volt pl. amikor a kutyafuttatón voltunk, kan kutyám egyenlőre pórázon, mert akkor érkeztünk. Megjelenik egy skót juhász. Gazdi sehol. Odajön, elkezdenek játszani. Végül megérkezik a gazdája, egy kilenc éves kislány. Nem szól semmit. Mivel szépen játszottak, elengedtem a kutyámat. Ekkor végre megszólal a gazdi: tüzel a kutya. Elkezdek ordítani a kutyámnak, szerencsére vissza tudtam hívni. A kislány kezében nem volt póráz, nem is figyelmeztetett, hogy tüzel a kutyája. Nem értem, mit gondolt, hogy majd pórázon fogom tartani a kutyámat a kutyafuttatón, ha nem mondja, hogy mi a helyzet? Elengedi a tüzelő szukáját, jó messzire, nem is visz pórázt. Tudom, hogy csak 9 éves, de akkor a szülei megmondhatták volna neki, hogy kell kutyát sétáltatni, ha tüzel. Vagy még jobb lett volna, ha ők viszik le, nem a gyerekre bízzák. És persze én lettem volna a hibás, ha teherbe esik a skót juhász. Nem reagáltam semmit, elmentem onnan.
2009. máj. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
én azt mondom NE kapd fel a kutyát, a lehető legrosszabb ha egyből ölbe van a kutya! Viszont az én tapasztalatom és ezért tényleg ne haragudj meg, h a sok gyenge idegrendszerű yorki morog ugat támadja a mi sztafinkat ahogy meglátja az nem gond?!?!ha a mi kutyánk visszamorog pórázon hozzáteszem a yorkira már egyből megy a "jajjj de egressziv hülye kutyája van" és közbe anyám csuklik szöveg megy! jah és az övék nincs pórázon! ilyenkor még nekem kell visszafognom magam mert ha megszólalok még fel is jelent!!!Pedig az ő szarcsimbók kutyája azt képzeli magáról h ő egy dinoszaurusz! és ez nálunk 1-1ig minden kis yorki,westi,pincsi stb...sorolhatnám szőnyegcirkálóig igy van! és én vagyok a hülye gazdi meg a barom! tehát nekem kifejezetten rossz tapasztalataim vannak ezekkel a kis méretű kutyákkal és gazdáikkal! de persze a "nagy kutyások" között is számtalan ilyen van,nekik képen való a kutya maximum!!! inkább orditsd le a gazdit h siessen,de ne vedd ölbe a kutyát ugy még te is rosszul járhatsz! szia
2009. máj. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!