Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaukázusi juhászkutyát tartók,...

Kaukázusi juhászkutyát tartók, a fajtát jól ismerők, lehetséges ez?

Figyelt kérdés

Utcánk elején lakik egy házaspár,írtam is ki kérdést még korábban,volt egy kau-juk,aki bármit csináltak,ki tudott szökni,ráadásul egyszer kutyámat is csúnyán,,megtépte"mikor arra mertünk elsétálni.Mindenki rettegett eljárni előttük(kis tanya,más útvonal a buszhoz nincs)egészen addig,míg valaki meg nem mérgezte.Sajnáltam nagyon,mert nem a kutya a hibás,ugyanakkor kicsit sajnos azt kell mondjam,meg is könnyebbültünk.

De!Idén nyáron újabb kaukázusit hoztak,egy szuka kölyköt.Mivel a gazdájával szoktam néha pár szót váltani,mindig igyekeztem haverkodni vele is(ő is ki tud jönni,nincs előtte kerítés),hátha később nem kell félni tőle is.A kutyi most hat hónapos,akkora,mint egy borjú,ugyanakkor nagyon játékos és gyönyörű,szinte szerelmese lettem ennek a pompás fajtának...Lényeg,hogy egyelőre nagy barátok vagyunk,minden reggel,mikor megyek a buszhoz ha már meglát vagy szólok neki,rohan hozzám,simogattatja magát,örömtáncot lejt körülöttem stb.Az előzőt-és általában a kau természetét-ismerve viszont tartok tőle,mi lesz később,ha felnő,lehetséges,hogy olyan erős lesz benne a területvédő ösztön,hogy ezt a,,barátságot"sem veszi majd figyelembe?Bocsánat,hogy ilyen hosszúra sikerült,sokat gondolkozom ezen,hiszen minden reggel kísér a buszhoz,sajnálnám nagyon,ha egyszer véget érne ez a haverság,márpedig tartok tőle...Mit gondoltok,kedves hozzáértők,van rá esély hogy a későbbiekben sem kellesz félnem tőle,hiszen kölyökkora óta ismer?(Elsősorban a fajta tulajdonságainak,agresszivitásának tudatában kérdezem,másfajta kutya esetében nem biztos,hogy aggódnék)A válaszokat előre is nagyon köszönöm!


2011. nov. 29. 16:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%
Nem, téged már ismer, falkatagnak tekint, nem lesz vele baj. De az is lehet, hogy amúgy is egy jámbor példány akibe kevés ősi ösztön szorult, és másokkal is kedves marad felnőtt korában is.
2011. nov. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
beszélni kéne a gazádval, hogy csináljon keritést, mert lehet hogy téged nem fog bántani később se, de másokat lehet, és ha kisgyereket vagy idősöket mar meg? Nem hiába mérgezték meg a másikat is, hiszen biztosan féltek tple
2011. nov. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
14%

Ez nagyon nem szép dolog! Te mit szólnál ha a te kutyáddal haverkodna valami idegen a kerítésnél?

Megértem hogy veszélyes, engem is támadott már meg kutya de azt nem úgy kell elintézni hogy magadhoz édesgeted.

Remélem hogy nem marad barátságos, sajnálom de ezek a kutyák nem arra valók. Neki a gazdája a mindene s ezt a "barátságot" úgy emlegeted mintha olyan nagy dolog lenne. És ha a gazdája nem megfelelően tartja akkor nem simogatással kell elintézni mert ettől még a kutya, és mások bajba kerülhetnek ha te nem is. Arról nem is beszélve, hogy lehet téged ugyan nem fog bántani de ez nem vonatkozik a kutyádra! Azt meg főleg nevetségesnek tartom hogy falkatag lenne a kérdező, hisz ilyen alapon a fél világ falkatag lehetne sok kutyának csak mert néhányszor kedvesek voltak vele.

Én azt tanácsolom hogy hagyd békén a kutyát és normális módon próbáld elintézni a problémát.

2011. nov. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem ez jó módszer,később sem fog bántani a kutya téged. Nem tudom milyen normális módszert ajánlgatnak itt egyesek,a leírásban benne van ,hogy a gazda az előző kutyát sem tartotta bezárva ezzel életveszélyesen fenyegette a környezetét.Abból sem tanult ,hogy az előző kutyáját megmérgezték,akkor gondoljátok, bármilyen kérésre reagálna? .Az ilyen ember csak az alapos verésből ért,de az ugye büntetendő. A "hatóságok" impotenciáját meg nem kell részletezni ,addig nem tesznek semmit amíg szét nem harap valakit a kutya,akkor meg megy a sopánkodás..A kérdező legalább magát levédi.Sajnos ha felnő a kutya ,és támadni kezdi a járókelőket megint meg fogják mérgezni az biztos.
2011. nov. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A kutyasulit egy kau meg egy káj őrzi. Jóban vagyok mindkettővel, sőt a kutyám is jóban van velük. Mikor nyüzsgés van, akkor ezer másik gazdi és kutya is jóban van velük. Viszont a múltkor mentem arra úgy, hogy zárva volt a suli, és a kutyákra volt bízva a teljes terület. Komolyan még kerítésen keresztül is féltem tőlük, úgy őriztek. Mondtam is, hogy dehát hé hát haver, ismerjük egymást, a kutyámat is ismeritek, miért kajabáltok? De nem igazán hatotta meg őket a régi ismerettség. Én bármennyire haverkodok velük nappal, nyüzsiben, tuti nem mernék oda bemenni ha nincs ott senki akit főnöküknek tartanak.
2011. nov. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

igazából bármi lehetséges. lehet az is, hogy később élednek benne az ösztönök, és felnőtten egyszer csak már nem fog szívesen látni.

én mondjuk valószínűbbnek tartom azt, hogy mivel megismert, megszokta, hogy átjárós vendég vagy, és át szabad téged engedni a területén, ezért a későbbiekben is így fog eljárni. egy intelligens kutya disztingvál, ahogy fentebb is írta valaki meg tudja különböztetni egymástól a szituációkat. én azt gondolom esélyesebbnek, hogy továbbra is ugyanígy el fog engedni, bár később úgy sejtem csökkenni fog a lelkesedés és simán csak "megtűr", de el fog engedni. viszont ha bármi olyat tennél, amit eddig nem (pl. megpróbálnál közelebb menni a házhoz) akkor azonnal átváltana.


no de a lényeg: mindenképpen erőltetni kéne ezt a kerítés dolgot!

2011. nov. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 dizus ***** válasza:
100%
Biztos hogy 1év múlva már nem fogsz vele így haverkodni.De nem is kell.Az a gyökér meg ezt a kutyut is meg fogja mérgeztetni,hogy ha arra képtelen hogy a kijárását megszüntesse.Én egy kutyától sem félek,de óriási felelőtlenség egy kifejlett kau-t engedni szabadon mászkálni.
2011. nov. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!Kedves 16:53-as,félreértés ne essen,nem én megyek a kerítéshez hogy haverkodjak vele,de mikor reggel,buszhoz menet egy,,borjúnyi"kutya áll keresztben előttem az úton,jobbnak látom ha barátkozok vele még időben,mintha megvárnám az ellenkezőjét.A kerítés téma pedig a korábbi kutyunál nagyon sokszor felmerült,nem egyszer szóltunk nekik,mivel az én kutyusaimat sem mertem sétáltatni,mert egyből támadott.Ez a mostani már jólneveltebb,ha a gazdája rászól a kapu vonalát nem lépi át nyitott kapu esetén sem és rögtön visszajön,ha hívják-csak korán reggel még úgy van vele valamiért,hogy neki joga van kimenni,amíg a gazdik alszanak...
2011. nov. 29. 18:50
 9/11 A kérdező kommentje:
Mindenesetre kutyákkal nem merek arra menni,mégha csak játszani akarna velük,akkor is agyonnyomná őket...Állítólag embert az előző sem bántott,csak a kutyákra harapott nagyon(Rexi kutyámat úgy rázta,mint a rongyot,azt sem tudtam hirtelen,mit tegyek-isteni szerencse,hogy végül sikerült elhárítanom a veszélyt bő öt perces küzdelem után)Az előző nagyon vad volt,féltünk tőle,nehogy nekünk is támadjon egyszer(ráadásul szemlátomást saját területének tartott az utca jelentős részét is)a mostani viszont úgy néz ki,tudja mi tartozik a felügyelete alá és egyelőre nem ugat,nem lép fel támadóan ha kint jön-megy.
2011. nov. 29. 18:55
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem kedveskedni kell vele, fel kell jelenteni "azt csá". Biztos van ott még egy-két kutyatartó, netán dühös anyuka aki még segítene is. Ha nem is történik semmi, legalább meg van az esélye, hogy megijed és csinál valamit. Mert ez így nem állapot. Ha téged nem is bánt (amit nem tartok valószínűnek ha nagy lesz) attól még más embereket és kutyákat simán bánthat.
2011. nov. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!