Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaukázusi juhászkutyát tanítan...

Kaukázusi juhászkutyát tanítani kell házőrzésre, vagy benne van a vérében? Bővebben lennt.

Figyelt kérdés
Egyre több házat törnek fel,egyre több az élet elleni bűncselekmény,félünk hogy a mi házunk következik hogy ha nem lesz egy jó házőrző kutyánk,kaukázusit szeretnénk,szerintetek jó választás? Nem volt még ilyen fajta kutyánk. Tanítani kell őrzésre? Nem veszélyes a családtagokra,más kutyákkal,macskákkal kijön szocializálás mellett? A táplálékigénye közepes? Válaszokat várom.
2010. febr. 28. 07:49
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Nem kell tanítani, a vérében van az őrzés, ezért őrző-védő kutya. Én mondjuk a helyedben nem ezt a fajtát választanám, mert igazság szerint nem túl jó a természete, kezdő kutyásnak egyáltalán nem ajánlanám.

Ha csak arra kellene a kutya, hogy elriassza a betörőket, akkor inkább csináltassatok egy riasztót, mert ha be akarnak menni a betörők, akkor bemennek akár van kutya akár nincs. Elkábítják, megmérgezik a kutyát és bemennek. Más kutyákkal nem igazán jön ki ez a fajta, a macskákat nem tudom. Hogy érted hogy a táplálékigénye közepes? Mert én nem mondanám közepesnek egy 50-60 kilós kutya fogyasztását.

Én a kaukázusi helyett a dobermannt ajánlanám. Sokkal könnyebben tanítható, engedelmes, barátságos és ugyanolyan jó őrzőkutya mint a kau.

2010. febr. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A dobermann-nal az a bajom hogy nagyon fázós,nem akarok kinlódni vele télen,ya és egyébként nem vagyok kezdőkutyás,csak kaukázusink nem volt még.
2010. febr. 28. 08:56
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha annyira biztos akarsz lenni, hogy a betörök nem jönnek be és a hideget is jól bírja, akkor a magyar fajták a legjobbak (kuvasz vagy komondor). Magyar körülmények között, magyar mentalitással kizárólag ők képesek helyt állni, mert évszázadokon át itt élnek és ehhez alkalmazkodtak.
2010. febr. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A komondor a legjobb, ha házőrzőt akarsz. Nyugodt, jó természetű kutyák, nem veszélyesek, de nem kell őket tanítani az őrzésre. Ahogy az előttem szóló írta, igazi magyar, kemény kutya! Nem fázós, az tuti.
2010. febr. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

én is csak a komondort tudom ajánlani :)

Nagyon jó házőrző, egészséges, ellenálló, igénytelen fajta.


A kaukázusi is divatfajta lett, szaporitják össze vissza és nem tesz túl jót a fajtának...


Na meg magyar udvarba magyar kutya!

2010. febr. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha kölyköt veszel magadhoz, akkor abból a kutyából egy év múlva lesz igazi házőrző!

A kutyát megmérgezik, lelövik, megverik, elkábítják, stb. Ha be akarnak törni, úgyis betörnek. Ha nagyon be akarnak törni, a kutyának ugatni sem lesz ideje.

Ha betöréstől félsz, akkor riasztót szereltess fel, kutyát szeretetből, kedvtelésből tarts, ne egy esetleges áldozatnak.


Nekem kau keverékem van, és iszonyat jó házőrző. Nagyon csöndes, nyugodt, jámbor, feleslegesen nem ugat, csak akkor, ha tényleg valami jelezni való van (randalírozó fiatalok, fura, idegen hangú autó, részeg, üvöltöző ember, ilyesmik). Ha szükség lenne rá, feltétel nélkül megpróbálna megvédeni (volt már, hogy bugyuta, ittas srácok belém kötöttek, hát a harmadik mondatig nem jutottak, a kutya már megindult volna feléjük, ha nem csitítom el egy ügyes vagy - gyal). Ugyanakkor olyan, mint egy hatalmasra nőtt plüssmaci, iszonyat bújós, hűséges, jóindulatú, kedves, minden kutyával nagyon jól kijön, még domináns, nagytestű kanokkal is. Nagyon engedelmes és szófogadó, jó társ, nekem bármit megenged.

2010. febr. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mindenki ezzel jön hogy lemérgezik,lefújják stb.,sok ismerősömnek mióta házőrző kutyájuk van azóta nem törnek be hozzájuk.
2010. márc. 13. 20:46
 8/8 anonim ***** válasza:

nálunk amig nem volt kutya, éjszakánként bejárt valaki a kertünkbe, aztán egyik nyáron fényes nappal meg betörtek.

Na azóta van kutya, és senki nem jön be.

Persze félünk, nehogy megmérgezzék, de a kutyás házakat inkább elkerülik.

Észrevettük, hogy a szomszéd udvarban is mászkálnak, a kutyánkat is megdobta kaviccsal, aki még dühösebb lett rá.

2010. márc. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!