Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, hogy ne rettegj...

Mit csináljak, hogy ne rettegjek ennyire a kutyáktól?

Figyelt kérdés

Nagyon félek az ugatós, mérges nagytestű kutyáktól. Ami azt illeti, még a közepes méretűektől is tartok, csak a kicsi, aranyos kutyáktól nem.

Ugyanakkor szórólapozok családi házas övezetben, és nem merem bedobni az újságot, ha rám ugat a kutya, nekiugrik a kerítésnek, stb. Olyankor a járna másik végébe húzódom.

Hogy ne rettegjek tőlük ennyire?


2011. nov. 29. 22:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Azért ugatnak és örjöngnek mert házőrzők gondolom, a másik hogy érzik a gyengeségedet, érzik hogy félsz és ez az amire egy kutya ugrik.De ezek a kutyák általában ha bemegy valaki akkor már nem morognak ugatnak rá, csak próbálnak megijeszteni de ne félj tőlük gondold azt hogy csak színészkednek.
2011. nov. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én is félek a kutyáktól, kicsi koromban még az egészen apróktól is féltem. Amíg három méternél messzebb vannak (és mondjuk pórázon) addig nagyon szeretem őket, mert nagyon aranyosak meg minden, de amint közelebb érnek, valahogy... fogalmam sincs, miért, egyszerűen csak félek. És soha semmilyen negatív élményem nem volt, egy kutya sem harapott meg (csak álmomban)

Na de nem magamról beszélek :)

Szerintem próbáld megszokni őket. Ha tudsz, tölts időt más kutyákkal, és amikor találkozol egyel, csak gondolj arra, hogy te milyen bátor vagy, hogy nem kell tőle, félned, vagy mindegy, mire gondolsz, a lényeg, hogy menj oda a közelébe a kerítéshez vagy sétálj el mellette az utcán! És szerintem ha sokszor megteszed, idővel egyre egyszerűbb lesz :)

2011. nov. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
paranoiás vagy csak bemeséled magadnak...
2011. nov. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
58%
Határozottan dobd be az újságot és mond azt nekik "szép vagy". Gyorsan bedobod ez a lényeg. Dugd be a füled füldugóval, gondolom a hangerő is ijesztő.
2011. nov. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
92%

Nem tudom, mennyire vigasztal, de a legtöbb kerítésnél őrjöngő kutya még soha életében nem harapott meg embert, és nem is fog. Csak a szájuk jár, max. kitépik a kezedből a szórólapot, de téged nem bántanak. A saját kis szemétdombjukon persze hogy kakaskodnak, de ha benyitnál hozzájuk, valószínűleg úgy megdöbbennének, hogy elfutnának.


A nagy testű, kerítésnél acsargó kutyák tényleg ijesztően tudnak kinézni, főleg ha belegondolsz, hogy a legtöbb 1m50cm-es kerítés mennyi akadályt jelentene egy német juhásznak, ha tényleg ki akarna jönni... Ergo: nem akar kijönni, mert csak bent érzi magát biztonságban.


Juszt se fogom azt írni, hogy próbáld legyőzni a félelmedet. :) Sajnos tudom, hogy ez nem így megy.

Inkább azt mondom: próbálj önbizalomra szert tenni. Például jelenthet rejtett önbizalmat egy paprikaspray a zsebedben...

Nem kell, hogy használd. Csak tudd, hogy van, és hogy ha ne adj' isten egy mérges kutya komolyan megtámadna, akkor meg tudnád vele állítani. Hidd el, néha ennyi, pusztán a tudat is elég ahhoz, hogy biztonságban érezd magad! Tapasztalatból mondom.


Ami nagyon nehéz, de talán használ: parancsolj rá magadra, és ne ugorj a járda másik felébe, ha egy kutya a kerítést rázza. Fapofa, Zen-nyugalom, belső béke, legalább látszólag. Ne add meg a rusnya dögnek azt az örömet, hogy látja rajtad, hogy félsz :) (még ha félsz is).


A lakóhelyem közelében van egy kutya, akinek a territóriumát csak egy drótkerítés választja el egy gyalogjárdától, ahol egész nap jönnek-mennek az emberek. Hát baromira élvezi, hogy acsaroghat rájuk. A gazdái ráadásul leszarják. A múltkor engem is megugatott, habzott a szája, a sörénye felborzolva, tépte a fogával a rácsot, szóval impozáns látványt nyújtott. Én meg odaléptem hozzá, odatartottam a kézfejem megszagolásra a kerítéshez, és szóltam neki, hogy "szevasz Kutya". Az a döbbenet a pofáján! :) Nem csak hogy elhallgatott, de látszott, hogy forognak a kerekek az agyában, törte a fejét, hogy vajon ismer-e engem, vagy ha nem, mi ez az egész? Erre még nem volt precedens. A végén megcsóválta a farkát, egy hang nélkül elkísért a telekhatárig és nézett utánam, míg el nem tűntem.

2011. nov. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves válaszaitokat, ötleteiteket! Mentek a pontok! :)

Csak Halascsávót nem értem, mit beszélek be magamnak? Ha gondolod, fejtsd ki értelmes mondatban a válaszodat.

Egyébként igen, pont ettől félek, mint amit az utolsó válaszoló írt, hogy a kutya ki tud ugrani, ill. a kerítés rácsai közt jól meg tud harapni. Meg titokban attól is félek, hogy a kutya ugatása miatt kijön a gazda és kellemetlenkedni fog velem, hisz a szórólapozókat mindenki rühelli.

A kezemet tutira nem teszem oda szagolgatásra, de a paprikaspraynak utána járok. :)


köszi még egyszer!

2011. nov. 30. 10:04
 7/8 anonim ***** válasza:

gyakorold mindig a nincs szemkontaktus,nincs beszéd, nincs érintés szabályát tehát egyáltalán ne foglalkozz a kutyával amíg feszült, ugat, a területét védi...csak viselkedj természetesen és nyugodtan mintha kutya nélküli háznál dolgoznál, pl soha ne távolodj el a kerítéstől csak állj nyugodtan és ne nézz a kutya szemébe, esetleg fordíts hátat neki jelezve nem akarsz tőle semmit, hagyd, hogy megszagoljon a legtöbb kutya ekkor abba is hagyja az ugatást...ez a kulcsa a dolognak:)

+ nézd meg a neten Cesar Millan:Emberképzés kutyákhoz című videóit!

+ látogass menhelyeket, figyelgesd a kutyák viselkedését és gyakorolj ott mert ott tuti nem ugrik ki egyik sem a kerités mögül

2011. nov. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi neked is!
2011. dec. 1. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!