Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két kutya lakásba?

Két kutya lakásba?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A kérdésem a következő: Szerintetek jobb, vagy rosszabb lenne, ha a kutyusom mellé örökbefogadnék egy társat? Igazából én nagyon szeretném, már hónapok óta foglakoztat az örökbefogadás gondolata, főleg mióta látom, hogy mennyi gyönyörű kutyát dobnak az utcára felelőtlen "emberek". A pénz és az idő nem lenne probléma, a boxerem royalt eszik, és napi 2 órát van intenzíven mozgatva + 2*fél órás egészségügyi séta:) Egy kisebb fajtára gondoltam, hasonló mozgásigénnyel. Nem tudom, szétszednék e a lakást amíg dolgozom, vagy inkább nyugtatólag hatna rájuk, hogy nem egyedül, hanem ketten vannak? Valakinek tapasztalat?
2011. nov. 30. 14:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Sajnos ez kutyafüggő. Nekem volt a sajátom mellett olyan ideiglenesem, akire rábízhattam a házat, ugyanúgy aludt mikor hazaértem, mint mikor elmentem (boxer volt a szentem). Meg volt olyan is, akit 10 percre nem tudtam nyugodt lélekkel egyedül hagyni. PErsze néhány hónap alatt a legnehezebb esetet is tudod az életedhez igazítani kitartó neveléssel. De számítanod kell rá, hogy az első pár hét-hónap nehéz lehet. Nekem az a tapasztalatom, hogy a baromi nehéz eset kutyáknál is csak az első három hét olyan, hogy úgy érzed, hogy feladod, az első hónap után már olyan jelentős javulás van, ami miatt minden korábbi bűnt megbocsájtasz :) Kérdés, hogy van-e erre időd, energiád, kitartásod. Meg persze tutira is mehetsz olyan kutyával, akit nagyon alaposan megismersz mielőtt hazaviszed.

Közel 50 boxos van most a fajtamentésnél. Azt is megteheted, hogy hazaviszel egyet ideiglenesbe, felméred a helyzetet, és vagy megtartod, vagy őrizgeted míg gazdihoz nem kerül.

2011. nov. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
nekünk két bichonunk van , szerintem nem gond a két kutya főleg úgy hogy egy kisebbre gondolsz..
2011. nov. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekünk több kutyánk van otthon, és jól elvannak együtt, nem unatkoznak így. Egy egyedüllévő kutyának jót tesz, ha van egy társa.
2011. nov. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Hát, most a belém láttál, május óta napi rendszerességgél nézegetem a boxermentés honlapját, mióta az elő-boxermajálison kint voltunk az akkor még kölyök kutyusommal! Nagyon megtetszett a légkör, a csajok kutya, sőt állatszeretete, és tudtam, hogy he egyszer kutyát szeretnék örökbefogadni, az csak tőlük lehet!:) Esténként mindig megmutogatom a páromnak az új mentett kutyusokat, van is már egy favorit, de félek, hogy valamiért nem találnának elkalmasnak minket az örökbefogadáshoz, és megszakadna a szívem! ÚGy hallottam, és láttam, nagyon-nagyon alaposan megnézik, ki fogadhat tőlük örökbe!!! Mi meg nem pestiek vagyunk, meg ugye, lakás, nem ház..
2011. nov. 30. 15:13
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a többieknek is! Sokan mondják, hogy őrültség lenne, de nekem a kutya az életem:)
2011. nov. 30. 15:15
 6/11 anonim ***** válasza:
A lakás nem para, sőt úgy legalább tuti, hogy nem kertikutyaként végzi. Ha nem albérlet, akkor nem gáz. Ivartalan kutyát meg adnak általában pesttől messzebb is, csak a kölyköknél akik még ivarosak szokott kikötés lenni a pest+40 km. Vedd fel velük a kapcsolatot nyugodtan! Ki a kedvenced? :)
2011. nov. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Saját lakás, 60nm, kutyusunk kan, ünnepek között lesz ivartalanítva, hogy otthon lehessek vele pár hetet.:) Nagyon barátságos, kanokkal, szukákkal, kicsikkel, nagyokkal is:) Hát, Linda volt a nagy szerelem, őt meg is könnyeztem, amikor hosszú idő után begazdisodott, most pedig Pepsi, a kis szuka, és Tandor, bár remélem neki meg lesznek az eredeti gazdái!:)
2011. nov. 30. 15:32
 8/11 anonim ***** válasza:
Pepsire nekem is megremegett a szívem...
2011. nov. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Tényleg körültekintőek, de ne aggódj, aki kitartóan küzd, és bizonyítja hogy jó gazdi lenne az mindig kap kutyát. Nekem az a tippem, hogy elsőre direkt ellenségesek kicsit, hogy akit ez eltántorít azt kiszűrjék. DE ha nem tántorít el, akkor nyitott szívekre találsz :)
2011. nov. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2011. nov. 30. 15:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!