Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Örző-védőre alkalmas, mégis...

Örző-védőre alkalmas, mégis család, és gazdiszerető kutyafajták?

Figyelt kérdés
Nagy tere lenne,de a házba bármikor bejöhetne. Legyen impozáns méretű,és küllemű. Szeressen túrázgatni,de azért legyen szívos és kitarto,mégsem makacs,inkább okos értelmes. Tehát a lényeg,hogy ne legyen lusta,inkább az a vicces" típus. Kis bohoc.
2011. nov. 30. 17:32
 1/7 anonim ***** válasza:

beauceron!


nagy méretű, szívós, értelmes, energikus, és sajátos humorral rendelkezik :)

2011. nov. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A boxer tökéletes, minden célnak megfelel, bár az impozáns küllem... hát, az nézőpont kérdése :D Ha nem jön be, akkor argentin dog vagy ridgeback.
2011. nov. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
német juhász, nagyonm jó házörző és nagyon szereti a gazdáját
2011. nov. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
17:44-es vagyok: annyit szeretnék még róla modnani, hogy virgonc kutya, sokat lehet rajta nevetni, nagyon okos, tanítható, nem kis méretű
2011. nov. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Most lehet meglepődsz, de az én kuvaszom pont ilyen. Saját nevelés, és azért is lett ilyen. Ha viszont nem érzed rá magad megfelelőnek, akkor egyáltalán nem ajánlom a fajtát, főleg nem a felnőtt egyedeket. Az enyém 2 hónapos kora óta van nálunk. Nőstény, de magasabb, mint egy kan. Lustának egyáltalán nem lusta. Impozáns, szép külleműek, ha szabadon van, és egészséges, akkor a fehér bundája sem lesz sárga vagy piszkos. A piszok lepörög róla. Ha még fésülöd is, akkor vakítóan fehér tud lenni. Nagyon értelmes,és könnyen tanul. A viselkedése nagyon érdekes. Velünk bejöhet bárki, akkor nagyon barátságos, hízelgő, és legfőképp játékos. Ha viszont egyedül próbál bejönni valaki, akkor már nem áll a barátság. Első osztályú őrző-védő. Az enyémmel sokat játszottam, nyaggattam, kényeztettem, és így rá van szoktatva minden hülyeségre (csak annyira, amit szabad). Imád játszani, és télen a legnagyobb hóban fekszik, ilyen időben pedig, mint most, hihetetlenül jókedvű és élénk. Kiszokott hívni játszani, és ha nem is tudom, hogy bűnös, mert nem voltam otthon, akkor is leleplezi magát azzal a bűntudatos, hunyorgós képével. Amíg kicsi volt, lelopkodta a zoknikat a kötélről, ellopta a tűzifámat, fürdetés után bement a nappaliba, és a távirányítót. Szóval humora az van, néha még túl sok is. Nagyon engedelmes, mégis játékos, élénk, jókedvű, életvidám, társaságigénylő, na és macskabarát kutya. Ha a macska az ő kajáját akarja, akkor szépen hátraáll és előzékenyen megvárja, amíg a cica jóllakik. Ha nagyon éhes, akkor kitúrja a cicát. Az meg oda sem jut, nem hogy egy falatot is ehessen. Ha persze a keverékünk az ő kajáját akár 50 méterről is megközelíti, akkor már morog, vagy megzargatja. Nem kell neki full de milyen drága táp, szüleim, nagyszüleim az ő kuvaszukat mindig házi kajával etették, és tök egészségesek voltak. Akkor még nem is volt divat a táp, ez pedig nem egy divatkutya. Az enyém talán azért lett ennyire kiegyensúlyozott, élénk, de mégis engedelmes, mert hagytam annak lenni ami. Nem várom el tőle, hogy állandóan vigyázban álljon. Azt szeretem, amikor magától jön oda hozzám, és mindig nagy örömmel jön. Mindig kitalál valamit. Vagy hoz nekem egy rongyot, hogy huzigáljuk, vagy egy botot, vagy labdát, vagy akármit. Látszik rajta, hogy jól érzi magát. Eddigi kuvaszainkat még egyszer sem vittük állatorvoshoz betegséggel, csupán csak a kötelező oltásokra. Mivel itt neki a másik kutya, ezért azzal is elszokott játszadozni, kergetik egymást, együtt ásnak, ugrándoznak, rongyot, botot húznak, szóval lefoglalja ő saját magát is, ha én nem vagyok ott, hogy játszani vele. Szeret sétálni, túrázni, egyszerűen imád velünk jönni. Minden körülmények között megvéd, mi még erre nem is tanítottuk, de tudta a dolgát. A tolvajok ugyan be nem mernének jönni tőle. Este nagyon aktív, és azonnal jelez, ha van valami. Szomszédunkat kirabolták, és nagyon be volt vadulva, még azt is jelezte.Na meg van még valami. Elég rasszista fajta. (a mienk mind azok voltak, pedig soha nem tanítottuk rá őket). A cig*nyokat egyenesen utálja, na meg amúgy minden "fekete" bőrű embert. De hangsúlyozom, hogy nem mi tanítottuk őket rá. Bocs, hogy kicsit hosszúra sikeredett, de így volt teljes a mondanivalóm. :)
2011. dec. 1. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Dobermann, és abból is szuka.
2011. dec. 1. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

2. vagyok. Én azért nem írtam a dobermannt, mert igaz, hogy szívós és kitartó, de inkább abban, amit ő elhatározott saját magának :) Szóval makacs. Egy boxerrel könnyebb bánni.

Amúgy nekem is dobim van :)

2011. dec. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!