Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Golden gazdi, a te kutyusod...

Golden gazdi, a te kutyusod ivartalanítva van?

Figyelt kérdés

Kiváncsi vagyok az ivartalanítás témájában minden golden és labi gazdi véleményére! Azokéra akik ivartalanították a kutyusukat és azokéra is akik nem!


Köszi!

Egy másik golden gazdi:)


2011. nov. 30. 20:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
labradorom van. még nincs ivartalanítva, de tervezem. 5 éves lesz jövőre, félek, hogy esetleg a későbbiekben daganatot kaphat. elég szökős is, nem bánnám ha védve lenne a kan kutyám 'támadásaitól'
2011. nov. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Golden retrieverem van, kb 2 hónapja lett ivartalanítva, azóta semmi változást nem tapasztaltam nála. Kicsit fokozottabban oda kell figyelni ezeknél a fajtáknál az elhízásra, de rendszeres mozgatással és megfelelő táplálással nem lesz ilyen probléma. Én abszolút támogatom az ivartalanítást, mert több az előnye, mint a hátránya.
2011. nov. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

De tényleg szükségenek gondoljátok?

Nekem kan kutyusom van, egy szukánál talán más téma az ivartalanítás, ott mások az okok.


Amiről én tudok a kanoknál, előnyök ivartalanítás esetén:

-Nem szökik el

-Nem lesz agresszív

-Nyugodtabb lesz


De hát ezt megfelelő tanítással, odafigyeléssel is el lehet érni nem? Főleg egy goldennél, aki abszolút kedves természetű!


Az egészségügyi oldala talán más, bár ivartalanítás nélkül is egészséges lehet, ha megfelelő genetikai háttere van, minőségi táppal van etetve nem?

2011. nov. 30. 22:51
 4/12 anonim ***** válasza:
Igazából én a természetében semmi változást nem tapasztaltam. A fő okom az volt, amiért ivartalanítottam, hogy vettem egy szukát, akit kiállítási majd később tenyésztési célra szánok és még véletlenül sem akartam megadni az esélyt annak, hogy baleset legyen. Nem tett volna jót egyik kutyának sem, hogy szenvednek mert külön vannak választva.
2011. nov. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Theia, akkor jól értelek, ha nem lenne a szuka kutyosod, akkor ivartalanítottad volna?
2011. dec. 1. 09:30
 6/12 A kérdező kommentje:
*akkor NEM ivartalanítottad volna?
2011. dec. 1. 09:30
 7/12 zsuzsabazsa ***** válasza:

Bár én nem vagyok Goldenes gazdi, de nekem a kan kutyáim sosem voltak idáig ivartalanítva. Egy szukám az igen

Jelenleg van egy kanom amit muszáj volt kiheréltetnem visszatérő prosztata gyulladás végett, ami abban mutatkozott, hogy vér jött a kukijából. Időlegesen sikerült néhányszor kikezeltetnem, de végül is a herélés mellett kellett dönteni.


Azóta a kutyám nem játszik másik kutyákkal, olyan élettelen lett. Olyan tedd ide-tedd oda lett.

A szukámnál ilyen változások nem voltak.

2011. dec. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Bizony, ivartalanítva van ;)
2011. dec. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Viselkedésváltozást nem tapasztaltam, de nem is ez volt a cél, hanem a betegségek megelőzése, és persze a nemvárt alomé :) De nem bántam meg, mert nem kell félnem bizonyos méhbetegségektől, mert kivették neki :D
2011. dec. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha nem lenne szukám, akkor valószínű nem szántam volna rá magam az ivartalanításra, így is féltem, hogy elhízik, mert az alomtestvére igencsak gömbölyű lett az ivartalanítása után. Most már tudom, hogy hülyeség volt ezen aggódni, hiszen tényleg semmit nem változott, ugyanolyan aktív, bújós, édes kutya maradt és a ivarszervi megbetegedésektől is megkíméltem.
2011. dec. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!