Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császárosok! Altatás vagy...

Császárosok! Altatás vagy gerincérzéstelenítés? Érveket ellenérveket kérek.

Figyelt kérdés
2011. máj. 14. 13:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy mód van rá,akkor érzéstelenítés. Császároztak,és nekem jó volt,hogy végig fent voltam és láthattam a fiamat szinte azonnal(nekem először elvitték lemérték,majd utána hozták vissza megmutatni).
2011. máj. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

egyértelműen érzéstelenités!

Nekem is az volt.

Az altatószer átjut a babába is!!! Nem is ajánlották az orvosok,nővérek...azt mondták, a mamák 99 %-a érzéstelenitést kér a fent emlitettek miatt. Meg hát végig fent vagy , megmutatják a babát is.

2011. máj. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Én is érzéstelenítést kaptam. És tényleg jó volt, h.ahogy kiemelték a kisfiamat a pocakból egyből hallhattam, amint felsír. Egy pillanatra meg is mutatták, aztán megmérték bebugyolálták és még egy picit odahozták,hogy megpuszilgathassam.:) A lényeg,h. jó volt tudni egyből,h. minden rendben vele, és őt is megnyugtatta,h. odahozták hozzám. Mintha rájött volna,h. a körülmények változtak, de anya akkor is vele van.
2011. máj. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

szültem már 2szer simán hüvelyen keresztül, fájdalomcsillapitás nélkül.

Most lehet csszár lesz.


2 ismerősöm császáros élménye az az, hogy az egyik végig érzett szinte mindent, a másik meg szintén de annyira nem hatott neki , hogy a végén a gerincérzéstelenités után be kellett altassák.


vélemény?


mitől függ?kérhetem bármelyiket?én döntök?

2011. máj. 14. 14:13
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor altatnak, hogyha nagy műtétről van szó. Amúgy a 'sima' császárnál érzéstelenítenek. Érv mellette: láthatod a pici gyereked, adhatsz neki puszit, ráteszik a melledre utána, megsimogathatod, nem jut át a picibe az altató, így rögtön fel is sír.

Bár rossz volt másnap, mert azok az anyukák,akik normál úton szültek, már másnap szaladgáltak én meg húzhattam a katétert :(

2011. máj. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

kérheted az altatást is, Te választasz.

Szerintem amit írtál,kedves Kérdező, valami véletlen lehet, az ismerőseid biztosan a hibaszázalékba estek.Abba a néhány százalékba,akiknél nem ment minden simán...minden műtétnél van ilyen...

2011. máj. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
A 14.12-es vagyok újra. Sztem az túlzás,h. mindent érzett az ismerősöd. Olyanokat én is éreztem,h. matatnak varrnak, meg ilyesmi, néha még a műtőasztalon is arrébb csúsztam annyira "dolgoztak" a dokik, de semmiképpen sem éreztem fájdalmat. Engem nem kérdeztek amúgy,h. mit szeretnék, csak mondták, h. a babának gyengül a szívhangja, ezért császárra lenne szükség, és érzésteleníteni fognak. Ami rossz volt a 24óra intenzív utána. Bár képtelen lettem volna ellátni abban az állapotban a babát, de azt hittem sosem telik le az az egy nap.
2011. máj. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
akkor a gyenge szívhang miatt Te nem választhattál,kedves előttem szóló. Akkor ha minden rendben van, akkor lehet csak választani..
2011. máj. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:

Mi a Kútvölgyibe szültünk és én nem választhattam, érzéstelenítettek, de szerintem egyértelmű, hogy ez a jobb. Bejöhetett a férjem (persze nem látott semmit csak a fejemet :) ), láttam a babát, így szülés élményem volt.

A ráncigálást érezni, de csak egész tompán és fájdalmat hírből sem. Azt én sem értem hogy fordulhatott elő az ismerőseidnél ilyesmi.

Nekem utána hat órát kellett csak feküdni és a katétert másnap kivették, de már aznap is kivették volna, ha kérem, csak nem volt "kedvem" pisilni menni éjszaka :).

A babát elvitték éjszakára, de ha sírt mindig behozták szopni és másnap már tudtam menni egyedül pisilni, algopirin is csak az első éjszaka kellett és hasfogóval egész jól lehetett bírni.

2011. máj. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Maxima ***** válasza:
100%

mindenkeppen erzestelenites. ahogy elottem is irtak, az altato atjut a baba keringesebe is. 2 csaszarom volt, egyiknel sem ajanlottak az altatast tobb okbol is.

fajni nem fog, max kellemetlen lesz ahogy matatnak benned. egybol hallhatod a babucit,lathatod, puszit adhatsz neki. nekem egybol nem tettek cicire, nem is fert volna el rajtam ugy telepakoltak mindennel.az altatoorvosom azt is kulon reszletezte hogy nem lenne kellemes ha altatna es babazas helyett a vesetal felett hanynek amikor felebredek. amugy is nehezen mozog az ember lanya szetvagott hassal. szoval mindenkepp erzestelenites :)

2011. máj. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!