Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fajta szerint lesz megszabva...

Fajta szerint lesz megszabva az ebadó?

Figyelt kérdés
Van egy 2 éves amstaffom.Jár velem dolgozni,biztonsági őr vagyok egy telepen.Olyasmit hallotam,hogy az amstaff pitbull és egyéb "harci kutyákra" 15-20 ezret kellesz fizetni.Ez igaz?SZerintem ez az egés egy nagy marhaság,mert még több kóbor kutya lesz.Pláne a kutyafuttatókon,mert ott tudják,hogy soka kutyés és, hogy úgyis hazaviszik szegény kutyákat.Nem támogatom ezt az egészet.És ti?
2011. dec. 1. 15:25
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Na hát igen..elképzelhető, hogy így lesz...
2011. dec. 3. 06:21
 12/15 zsuzsabazsa ***** válasza:

Ne aggódj kérdező nem kell neked 15-20 ezret fizetned.


Ha kérsz igazolást a munkáltatódtól, hogy a kutyád szolgálatot lát el ott a telepen és ezen kívül a kutyád középfokú vizsgával is rendelkezik akkor még adóznod sem kell amennyiben az Önkormányzat azt elfogadja.


Ha, valamilyen csoda folytán mégsem, akkor ha van ismerősöd valamelyik menhelyen akkor kérj egy igazolást, hogy a kutyád menhelyről származik.

2011. dec. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2011. dec. 5. 06:37
 14/15 anonim ***** válasza:

Igy terjednek a pletykák,mint az első irt:) hihetetlen.

Törzskönyvezett magyar kutyafajtákr nem kell,ivartalanitott chippezet kutáyra nem kell,menhelyről örökbefogadott kutyákra nem kell,segítőkutyákra(mentő,katasztrofa,vakvezető,rendőr)nem kell,továbbá munkakutyákra,ha pl a te kutyusod be van jegyezve h "dolgozó"kuty akkor rá sem kell,de h amint ez megszűnik akkor sztem kell.De még semmi sem biztos!!!Önkormányzat szabja meg,és még az ár is változhat!

a 20.000ft az azokra a kutyákra vonatkozik,akik már okoztak vagy a viselkedésükből feltételezhHETŐ h okozni FOG!:D Ez már önmagában nevettséges,de igy szol a szabály.Nemlehet tudni h mi alapján döntik el.ITt nálunk a kerületbe az mondták,hogy mivel 3 évente lesz összeírás,kijönnek és majd az okosok megmodnják hogy minek számit.Mindenesetre azért mer amstaffod van(nekem is:)) azért nem fognak rádverni évi 20ezret.

2011. dec. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
hát menhelyen már beszéljük ezeket és aztmondják hogy amelyik nem támadott még másra az nem számít veszélyesnek. a szolgálati, segítő, ivartalanitott vagy menhelyi kutyáknak nem kell ebadót fizetni de chip-et ugytudom minden kutyába rakatni kell
2011. dec. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!