Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Stronghold csepp védi a...

A Stronghold csepp védi a kutyám kullancs ellen is, mert azt nem láttam az oldalon?

Figyelt kérdés
Tetszik, mert véd a férgesség ellen. Az igaz, hogy a fülrühesség ellen is? Havonta kell alkalmazni, ha úgy döntök?
2009. máj. 14. 10:49
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Ha a kutyád szőre, füle, meg úgy általában az egész kutya szépen karban van tartva, szerintem felesleges külön rühesség, stb. ellen védeni. 3 havonta kapja meg a megfelelő féreghajtót + egy kullancsnyakörv vagy spot-on (mi Kiltix nyakörvet használunk, de dicsérik az Advantixot is. A Frontline-hoz sajnos hozzáedződtek a kullancsok, én azt nem ajánlom, de kutyája válogatja, valaki arra esküszik.) Na meg persze a veszettségi és kombinált oltás évente.

Ha mégis tartasz ezektől a betegségektől (nekem is vannak kutyás rigolyáim), kérdezd ki mindenképpen állatorvos véleményét a Stronghold csepp+kullancs elleni védelem kombójáról, nehogy valami allergia, esetleg mérgezés alakuljon ki.

2009. máj. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Rendben van. Köszönöm szépen a válaszokat!
2009. máj. 14. 16:00
 13/14 anonim válasza:
Mellesleg ez a stronghold szart se ér..... kutyám 4 napja kapott a dokitól és milyen érdekes az egész kutya bolháktól hemzsegett...
2012. máj. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Állatorvosi javaslatra kezelem a kutyát Strongholddal és Frontline-al, de nem egyszerre! 1 hét különbséggel kapja a két szert a nyakára. A Stronghold nagyon jó szer. Bőrférgesség miatt kezdtem alkalmazni. Vigyázni kell vele, mert ahogy a Milbemax és társai, kockázatos lehet vele kezeleni az állatot ha szív vagy bőrférges. Nem azért, mert a Stronghold nem jó, hanem pont azért, mert nagyon jó, kiirtja a mikrofiláriákat a vérben és ha ez hirtelen történik, a kutya toxikus sokkot kaphat vagy embóliát. Mivel a Milbemax és az Advocate még erősebb, azt javasolta a doki, hogy használjam inkább a Strongholdot, mert apránként öli meg a mikrofiláriákat. Erősebb szer megelőzésre nagyon jó, de fertőzött kutyán nagyon kockázatos azokat használni. A lényeg, az első 1-2 hónapban még a gyengébb Strongholdot is több részletben kapta meg, több órás különbséggel tettem a nyakára 2-3 nap alatt. Utána már ment egyben a havi adag. Nem is volt gond. Télen valamiért azt gondoltam, tarthatok szünetet, pedig fertőzött kutyán miért is kéne szünet, az csak a megelőzésnél van, hogy felesleges akkor adni, ha nincs szúnyogszezon. Szóval nem jól tettem, kihagytam 4 hónapot, majd amikor májusban újrakezdtem, elfelejtve minden óvatosságot, hiszen a Stronghol egyrészt fokozatosan öli a mikrofiláriát, másrészt soha semmi baja nem volt tőle, szóval rátettem az egész adagot egyszerre. Negyed óra múlva a kutya sokkos állapotba került. Másnap már semmit nem találtak a vérében, de ezt mondják is, hogy a szer alkalmazása után már a mikrofilária nem lesz kimutatható, tehát attól még nagy valószínűséggel a mikrofiláriák miatt kapott sokkot. 1 hétig hordtuk infúzióra, mire helyrejött szegényke. Azóta nem okoz semmi gondot a Stronghold, de nem merem abbahagyni, mert nem tudom, a bőrféreg kinyiffant-e. Azt mondja a dokink, a bőrféreg bár kevésbé ártalmas, nehezebb elpusztítani, mert nem érintkezik közvetlenül a vérárammal, be van tokozódva a bőrben és hiába a Stronghold és társai, ha a véren keresztül nem jut el hozzá. Valószínű annyit lehet tenni, hogy a mikrofiláriák folyamatos irtásával elérjük, hogy a féreg ne szaporodjon a testben és x (5-7?) év után a féreg kinyiffan végelgyengülésben. Mindenestre amit leírtam, az azért bizonyítja szerintem, hogy még a gyengébb szernek mondott Stronghold is igen drasztikusan lép fel az élősködőkkel szemben. Kullancs ellen nem jó, bár azt hallottam, hogy talán már van olyan Stronghold is, de azzal még nem találkoztam.
2017. okt. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!