Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állatéheztetés láncon. Mit...

Állatéheztetés láncon. Mit tud tenni a rendör?

Figyelt kérdés
Van egy kutya itt a környezetemben,akit egy éve nem etet a gazdája..(lehet elötte is csak ritkán kapott)szóval egy éve én etetem,amikor tudom.Láncra van kötve,saját farkát lerágta tövig és most a nagy hidegben vérzik is neki rendesen.Ha meglát csak nyüszit,mert tudja hogy kaját kap..A kérdésem az hogy ha megmutatom a körzeti rendörnek ö mit tud tenni?Csak az az állatmenhelyen ezt javasolták,hogy forduljak rendörséghez..
2011. dec. 2. 16:26
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
elviszik. lehet elaltatják. sőt biztos. azért bejelentheted. Nem akarod magadhoz venni? Kikupálnád, plusz mégjobban szeretne, ragaszkodna hozzád
2011. dec. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Szegénykém igy is ragaszkodik hozzám,meg én is hozzá.De sajnos itthon van két nagytermetü kutyánk akik egymást is nehezen szivelik a féltékenység miatt :(Nem hozhatom ide..ha megtehettem volna már rég nem ott sinylődne :(
2011. dec. 2. 16:34
 3/34 A kérdező kommentje:
Sok helyre jelentettem már,de senki nem tett semmit mert pénzes a pasas.Ez a nagy helyzet :(
2011. dec. 2. 16:34
 4/34 anonim ***** válasza:

állatvédőknél nem lehet bejelenteni??

állatrendőrségnél??


szegény kutyus :(

minek az ilyen embernek kutya aki láncon tartja meg éhezteti...

2011. dec. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
Állatvédörséghez még tagnak is jelentkeztem,de nem irtam vissza semmit.Egyébként igen.Rengeteg állatvédő szervezethez fordultam,szervezetekhez,de senki nem tett senkit.:/Azért gondoltam hogy a rendör tehet valamit,mert ö mégiscsak hivatalos személy :)És ez már állatkinzásnak minösül ami ha jól tudom törvény szegés..
2011. dec. 2. 16:54
 6/34 anonim ***** válasza:
fényképezd le a kutyát, ha esetleg az a mocsok eltünteti, neked mégis legyen bizonyítékod..majd rendőrség
2011. dec. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
Ma készitettem róla képeket!Hétfön pedig ha minden jól megy megyek a rendörségre bejelentést tenni.Csak kiváncsi voltam mi a hivatalos eljárás,mit fognak csinálni..stb.
2011. dec. 2. 18:19
 8/34 anonim ***** válasza:

Ezt az írást a bullterrier fajtamentés forumán találtam még régebben, és elmentettem:


"Egy valós, vagy vélt állatkínzásnál a következő az eljárás.


1. Bizonyítékkal kell alátámasztani az állat kínzását.

- A bizonyíték az állatvédelmi törvényben leírtak megszegését kell, hogy bemutassa.

- Többszöri - más-más napok, időszakok stb. - esetben kell, hogy a szabálytalanság be legyen bizonyítva.

- Fényképekkel.

- Tanukkal - egy tanu nem elég! -, akik hajlandóak írásban és személyesen is megtenni vallomásukat, megjelenve a kijelölt időben.


2. Meg kell jelenni az eljárás idején amikor beidézik az embereket - feljelentőt, tanukat stb.


3. Ha az állat kobzása megtörténik, akkor az eljárás idejére ő egy hatóságilag lefoglal bűnjel.

Ha sikerül megszerezni a felügyeleti jogát - ami nem mindig sikerül -, akkor:

- vállalni kell a megfelelő ellátását - táplálás, orvosi ellátás, rehabilitáció (fizikai, lelki, amire szüksége van).

- a nyomozás és bírósági eljárás idejére helyet kell biztosítani számára. - örökbe nem adható addig, el nem ajándékozható addig, sőt, a kijelölt felügyeleti helyről sem mozdítható el!

- ha esetleg felmentik az "állatkínzót", akkor vissza kell szolgáltatni az állatot, ellenszolgáltatás nélkül.


4. Feljelentést állatkínzás miatt bárki tehet. Nem kell hozzá a Fajtamentés.

Nem is célszerű ha nem a helyi illetékes állatvédők, vagy a megtapasztaló indítja el az eljárást, hanem egy nem oda tartozó.

Civil ember bemegy a helyi Jegyzőhöz és megteszi a feljelentés. A Jegyzőnek van rá a szabályzatban előírt ideje, hogy kiértesítse a feljelentettet, mikor kívánja megnézni a feljelentés helyszínét és szereplőjét. Ha nem biztosítják számára a bejutást, akkor ismét kiértesít és ismét kimegy az előírás szerinti kísérőivel körülnézni. A gépezet beindul, az eljárást vagy megszüntetik, vagy tovább gördítik."


Nagyon dühítő, az ember szinte tehetetlen... nem tudom felfogni, miért nem egyértelmű, hogy egy éheztetett / megkínzott kutyát nem szabad a "gazdájánál" hagyni :(((

Próbálj meg mindent amit csak lehet!!!

Remélem sikerrel jársz!

Örülök, hogy vannak ilyen emberek mint te :)

2011. dec. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
Én szorítok Neked! De azért nehogy bajod legyen!
2011. dec. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!Mindent elkövetek de jegyzöhöz nem fordulhatok mert hatalmas cimborák a kutya gazdájával :/ ezért voltam bajban..mert ebböl én meg a kutya csak rosszul jöhetünk ki.De ha a rendörségnél sem megyek semmire akkor megjelentetem a hirlapban vagy bármiben..csak figyeljenek már fel erre :(
2011. dec. 2. 19:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!