Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miket fontos tudni a Beagle...

Miket fontos tudni a Beagle kutyakrol?

Figyelt kérdés

Szorapolas ,furdetes ,etetes ,itatas ,jatek ,viselkedes stb.

Kerem azok valaszoljanak akiknek van Beagle kutyajuk ,vagy egyik ismerosuknek van ,vagy tenyleg nagyon ismerik a fajt...

Szeretnek magamnak venni egyet !!! Rengeteget olvastam errol a kutyafajtarol ,de most kivancsi volnek tapasztalatokra is... Es biztos megtudok igy olyan dolgokat amiket eddig nem tudtam....


Elore is koszonom nagyon szepen !!!!!


(A bunkok kimeljenek)


2011. dec. 3. 19:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Az sz unoka testvéreméknek van egy 4 éves kan Beagle-jük.

Nem igényel nagy szőrápolást hisezn rövis dzőrű fajta. Nem szabad túl gyakran fürdetni max havonta 1x. Etetésre oda kell figyelni mert könnyen el lehet kényeztetni az uncsi tesóméké is nagyon kövér. nagyon jókat lehet vele játszani kötélhúzós stb... szinte bármit. De a ják melett napi legalább 2 óra mozgás kell neki ha lakásban van tartva. Ha kinti kutya akkor viszont elég neki kevesebb is. Nagyon barátságos kutyák szinte mindenkit örömmel fogadnak. De séltáltatáskor főleg érdőn vagy metőn tartsd pórázon mert hajlamosak elkóborolni.

2011. dec. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

első kutyának nem nagyon szokták ajánlani ,mert kissé makacs,de ha hordod kutyasuliba szerintem nem lehet gond mg ha rendesen lemozgatod (séták,túrák)

nagyon szökős,ha megérez egy szagot már el is szökik,egy erős kerítés az kell.

és félre lehet nevelni,ha ennyire tetszik a fajta és ennyit olvastál utána biztos tudnál vele bánni....

2011. dec. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen !!!!! A beagle a 3. kedvenc kutyfajtam es imadom oket !!!!! Nyaron vennek magamnak 1et ,de mar tervezgetem most .... 12 eves vagyok ,de szerintem elboldogulnek egy Beagle kutyussal ...


Varom a tovabbi valaszokat

2011. dec. 3. 19:32
 4/6 ratata ***** válasza:
azt hogy szökős nagyon komolyan kell venni és figyelj az etetésre is mert könnyen elhíznak
2011. dec. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Szia! Mi szeptemberben jutottunk egy beagle kutyushoz. Előtte mindent jól elolvastunk a fajtáról, informálódtunk ahol csak tudtunk.

Minden igaz amit olvastál róla, de a valóság más.


Szökős:

Az nem kifejezés, háromszor "újítottuk" meg a kerítést, de még mindig nem jó, (sajnos sorházi lakásban lakunk, nem térhetünk el nagyon az összképtől)és a neki való 1,5-2 méteres kerítés kb. 200 ezer lenne.


Önfejű:

Négy hónapja annyit tudtunk elérni, hogy a jelenlétünkben nem megy a kanapéra, de ahogy becsukódik az ajtó, még látom a teraszról, már megint ott van. A fiam ágyában való alvás terén már jó úton haladunk, már többször előfordul, hogy a saját helyén aludt. A kert ásást már nem is említem. Feladtam. Majd valamit kitalálunk tavaszra(drótháló a fű alá, stb), mert a szép kicsi gyepünk egy aknamező.


Okos:

Nagyon-nagyon-nagyon! Következetes neveléssel szinte bármit megtanul (kivéve a sutyiban kanapén alvást, a szökést és az ásást), de ahhoz minden napi kőkemény következetesség kell.

És néha az is kevés: [link]

És én ezt a videót már előtte láttam, hogy hozzánk került volna a kutyus. Lehet én nem vagyok normális, hogy nem kapcsoltam?


Jó étvágyú:

Igazából addig addig enne, amíg bírna. Gyakorlatilag mindent megeszik. Konyhai maradékot, földre lecsöppent dolgokat, bogarakat a kertben, pókhálóba ragadt lepkéket, műanyag játékokat, Gyurmalin-t, megszáradt kutyakakát az utcán, stb. A minap még egy döglött patkányt is talált, nem kis munka volt elvenni tőle. Nagyon ronda az elhízott beagle, én csak erre gondolok, amikor kunyerál az asztal alatt és nem adok neki. Egyébként is I. számú szabály: kutyát nem etetünk asztalról. Kettőt pislantasz és az étkező asztal közepén ülve a Te tányérodból eszi a legjobb falatokat.


Nagy mozgásigényű:

6 hónaposan: a másfél óra intenzív séta, futás, szabadon engedve nyuszikergetés a mezőn, stb. utána már leheveredik, de ezt naponta háromszor ismételve meg sem kottyan neki. Még nem láttam fáradtnak.

Sokszor elvan csendben az ágyán, ha mindannyian otthon vagyunk, de munkanapokon, amikor délelőtt egyedül van, délután már nem lehet tőle nyugton lenni. Az étvágya hihetetlen, ha nem mozog eleget képes egy hét alatt látványosan elhízni. Megtörtént, szerencsére ugyanolyan gyorsan visszafogyott a mozgástól.


Szobatisztaság:

Úgy tűnik 3 hónap alatt megtanulta, hogy lakásban nem pisilünk. Kaki összesen kb. 3-szor volt, hogy "becsúszott". Na itt pl. biztosan sokat jelentett a következetesség. Még akkor is ha fél napot egyedül van otthon a nappaliban.


Egyébként semmi gond vele.

Nem kell különösebben fürdet, nem is szereti, mi akkor fürdetjük ha nagyon koszos, meghempergett valami büdösbe.

Farkaskörmét havonta lecsippenteni. Ennyi. Minden gyógyszert, ha kell (pl. féreghajtó, pisiközömbösítő) nagyon egyszerű beadni, csak vigyázz az ujjadat be ne kapja. Ha megfelelő mennyiségű kaja és futás van, akkor semmi, de semmi gond vele a fentebb felsoroltakon kívül. De korral javul a helyzet.


Károk:

egy pár nagyon szép szandálom, egy olvasókönyv, kettő ellenőrző, némi számítógépes kábel, fél doboz Gyurmalin (elég drága), több aktuális újság, szatyor, egy földtől-plafonig kb. 3 méter széles terasz ablakra való csipkefüggöny, több posztópapucs, némi filctoll, egy díszpárna, egy mécses (a viasszal miközben megette az egész nappalit felvixolta, istentelenül csúszott, térdencsúszva lehetett vegyszeres, dörzsikés szivaccsal valamennyire eltávolítani)némi papírzsepi, üzenetek, emlékeztetők, egy akvárium hőmérő, bármilyen széthagyott játék és minden ami elérhető!!!!! Sajnos, hogy mi érhető el, naponta változik. De, mostanában már jobb a helyzet, már a gyerekek is pakolnak maguk után.


Imádni való kutyus.


NEM ajánlom!!!!


Ha ő csak a harmadik helyezett a lehetséges kutyusok között, akkor helyezd a 150-ik helyre. Annyira imádnivaló, okos, szeretetteljes kutyus, hogy képtelenség a zord, szigorú következetesség. Csak úgy lehet!!!!! Persze lehet mellette szeretni, de mi akkor is csak egyszerű halandók vagyunk, akik nagyon hajlamosak a végletes érzelmekre.


Előfordulhat, hogy nem vagy elég szigorú, majd egyre több kudarcélmény ér. És már több a bosszúság vele, egyre többször kapsz ki anyudéktól, hogy "a kutyád már megint...., (tudom, igazából a miénket is 15 éves fiam kapta), később egyre nagyobb teher a kutyus.


Javaslom próbálj egy nyugodtabb, kezelhetőbb fajtát választani.

Ha mégsem: zárható cipőszekrény beszerzése, magas polcok készítése a dolgoknak, MINDEN NAP mindent eltenni a helyére, legalább két méter magas kerítés (szuperül tud helyből ugrani).

:) :)

Üdv:

Erika

2011. dec. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

- Inteligens

- Könnyen, gyorsan tanul

- Sportkuty (mozgásra van szüksége)

- Könnyen tisztítható a szőre

- Szelíd

- Nyugodt

- Csak arra nem tanítható meg, hogy védje a házat

- Jó tájékozódó képességű

Persze ezeket csak mind hallottam és olvastam

2012. jan. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!