Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A húzásgátló hámnak van értelme?

A húzásgátló hámnak van értelme?

Figyelt kérdés

A kutyám borzasztóan hiperaktív, nagyon nehéz őt pórázon sétáltatni. Ezt a "találmányt" most találtam, gondoltam megkérdezem , hátha van valakinek tapasztalata vele.

[link]


2011. dec. 3. 23:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Nincs semmi tapasztalatom vele kapcsolatban, de biztos nem feleslegesen találták ki:)
2011. dec. 4. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez olyasmi lehet, mint a fojtó nyakörv...

Szerintem, ha ilyesmivel szeretnél próbálkozni, inkább a fojtó nyakörvet vedd meg, abban több embernek van tapasztalata..

2011. dec. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hát, azért van egy kevés különbség. Eleve a hám az nem a nyakát szorítja, hanem a szügyénél, vállánál húzza vissza a kutyát, így nem okoz neki fájdalmat. Még sima nyakörvvel sem szoktam sétáltatni, mivel annyira húz, hogy kvázi megfullad.

Szinte mindent sikerül neki megtanulnia, de a pórázon sétálást nem:S Már elolvastam egy csomó könyvet, néztem videókat, próbáltunk egy csomó technikát, de egyszerűen nem használ semmi.

2011. dec. 4. 12:00
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor az alapokban van a hiba, ugyanis a hámtól csak még jobban húz a kutya...
2011. dec. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez így van! a hám nem gátolja meg attól hogy húzzon. Fojtó nyakörvet kell kipróbálni, de az is csak akkor hatásos ha megtanulja a gazda a helyes használatát.
2011. dec. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha a hám nem okoz neki fájdalmat, akkor szrt se ér. Mit gondolsz akkor mégis miért ne húzna?! Hát semmi következménye nincs ha csinálja... Pont, hogy a marhaságot akarod, egyre kényelmesebbé teszed neki a húzást, miközben a célod ellenkező volna!

Ja, és mondok mégvalamit: a sima nyakörv se fáj neki. Ha fájna, nem feszülne bele, mert nem mazoista az a kutya. Úgyanúgy a fojtóba se sokáig feszülne bele.

2011. dec. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, és amennyire én tudom pici rántásokkal kell a fojtónál visszafogni a kutyát abban, hogy húzzon és akkor nem fuldoklik, hanem kellemetlen neki...
2011. dec. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ezer éves kérdés, de végül bejött a húzásgátló hám? Kipróbálta?
2021. márc. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!