Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki örökbefogadná?

Valaki örökbefogadná?

Figyelt kérdés
Gazdit keresek a dalmatámnak.ha valakit érdekel irjom.8 hónapos.csak olyannak adom,aki törödni fog vele,télen füt rá és nem köti meg.nagyon szeretem,de a kisfiamat elsodorja,ha elmegy mellette.valahogy nem érdekli,h ö egy kisember.a multkor lelökte öt a lépcsöröl.szóval ezért nem maradhat.
2011. dec. 5. 16:51
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
tenyésztőnek nem tudnád visszaadni?
2011. dec. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
Ha tenyésztőtől vette volna, akkor nem ide írogatna... :(
2011. dec. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 A kérdező kommentje:
Hát igen.utólag mindig okos az ember...ugy gondolom sokan vannak,akik kutyát szeretnének.valaki épp egy ilyenre vágyik.ha nem szeretném a kutyát már rég 1 menhelyen ülne.azt hiszem vannak,akiknek más az értékrendje.lehet,hogy a gyermeket kéne örökbe adnom,hogy a kutyának szebb jövöje legyen??lelökte a lépcsön,azóta a gyermek fél kimenni.a fajtamentökröl nincs jó véleményem.sok rosszat hallottam róluk.nem szóbeszéd,közülük való mondta.(persze jó is!)
2011. dec. 5. 17:33
 14/41 A kérdező kommentje:
Valóban nem tenyésztötöl vettem.ez baj?
2011. dec. 5. 17:35
 15/41 anonim ***** válasza:
52%

Szerinted ha olyan sok ember van, aki kutyát szeretne, akkor miért vannak a gyepmesteri telepek és a menhelyek FOLYAMATOSAN tele? Én is folyamatosan pörgetem a kutyákat, próbálok nekik gazdikat találni, de olyan, mintha szélmalom harcot vívnék. Sikerül egynek találni gazdit, három kerül a helyére...


Senki nem mondta, h add örökbe a gyereket, annyit mondtunk, h ha szeretnéd azt a jószágot, akkor nem azon agyalnál, h hogy tüntesd el, hanem h hogyan neveld meg és szoktasd hozzá a kisfiadhoz. A gyerekből meg ki kéne nevelni ezt a félek a kutyánktól dolgot, mert mi lesz ha más kutyákkal találkozik? Ne segíts már neki abban, h olyan ember váljék belőle, aki retteg a négylábú barátoktól...

2011. dec. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:

Meg kéne nevelni a kutyát vagy el különíteni egy szobába vagy valami. Mert a kutyád még lényegében kölyök. Nekem van 3 kutyám. Egy Puli, egy Foxterrier keverékem és egy Rottweilerm. Mind nagyon szeretik a gyerekeket. Bár a Puli még csak 56 hónapos ezért ha valaki jön kisgyerekkel hajlamos ráugrani vagy csak simán fellökni a kisgyereket. Ilyenkor mindig rászólok hogy NEM. Azóta már elég szépen haladok vele nagyon ritka ha előfordul. De egy Dalmatádat jól le kéne mozgatni alaposan legalább napi másfél 2 óra mozgás (ebbe már benne van a játék is) És ha lefárad akkor pihen és nem fogja a kisgyereket elsodorni/fellökni. De ha tényleg úgy döntöttél hogy nem marad a kutya akkor viszont keresd fel a fajtamentőket vagy tedd fel minél több hirdetés oldalra.

Amúgy lényegében nem baj hogy nem tenyésztőtől vetted a kutyád de így lényegében csak keverék mert nincsen törzskönyve ami igazolja hogy 100%-osan fajtatiszta a kutya. Hobbi célra tökéletes de így nagyobb az esélye azt esetleg öröklött betegségeknek és nem mehetsz reklamálni egy ahoz akitől. Egy tenyésztő pedig (a legtöbb) garanciát vállal a kiskutyákra és arra törökszik hogy minél egészségesebb kiskutyák szülesenek.

2011. dec. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 A kérdező kommentje:
Felelös állattartás?jesszus!a gyermek másfél éves,6 lépcsöfokot esett háttal!össze-vissza törte magát és a felelös állattartásról vitázunk?ember!gyere és magyarázd már el neki mi miért van! Októberben mütötték,10 centis vágás van a kisfiún és gond,hogy épp nem érek rá kutyaoviba menni?jézus!
2011. dec. 5. 17:45
 18/41 anonim ***** válasza:
*6 hónapos
2011. dec. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 A kérdező kommentje:
Amugy a kutyát befogadtam.tényleg szar ember vagyok,hogy nem hagytam ott a saját ürülékében feküdve,rühösen,bolhásan.igen felelötlen vagyok. Ott kellett volna hagynom?nem akarom utcára tenni,se menhelyre vinni!jó gazdit keresek neki!
2011. dec. 5. 18:00
 20/41 anonim ***** válasza:

amikor a kutyát megvetted akkor kellett volna gondolni hogy kell e kutya és nagy vagy kistestű e


amúgy neveléssel hamar megtanulják a kutyák a dolgot.

2011. dec. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!