Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki örökbefogadná?

Valaki örökbefogadná?

Figyelt kérdés
Gazdit keresek a dalmatámnak.ha valakit érdekel irjom.8 hónapos.csak olyannak adom,aki törödni fog vele,télen füt rá és nem köti meg.nagyon szeretem,de a kisfiamat elsodorja,ha elmegy mellette.valahogy nem érdekli,h ö egy kisember.a multkor lelökte öt a lépcsöröl.szóval ezért nem maradhat.
2011. dec. 5. 16:51
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
50%
Nem, hanem az a gond, hogy magadhoz vettél egy érző élőlényt, annak tudatában, hogy majd megnő, nevelni kell, és 10-12 évig gondoskodni róla, és most a saját hibád miatt akarsz tőle megválni, a saját hibád miatt issza a kutya és a gyerek is a levét...
2011. dec. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
50%
Egyébként a szíved mélyén te is tudod, hogy hibáztál, de ahelyett hogy elismernéd, lusta és felelőtlen vagy, inkább folyamatosan takarózol a balesettel, aminek úgyszintén te vagy az oka, nem pedig a kutya.
2011. dec. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 A kérdező kommentje:
Persze hogy én vagyok az oka.és lusta is vagyok.köszönöm a sok segitséget.van gyermeketek,vagy egy kutyát többre becsültök,mint egy embert.
2011. dec. 5. 18:20
 24/41 anonim válasza:
83%

1. Miért akartál az 1 éves gyereked mellé kutyát?

2. Miért nem egy kisgyerek mellé való kutyát választottál? A dalmata egy baromi nagy energiájú és mozgásigényű fajta.

3. Lehet nevelni egy 1,5 éves gyereket kutyához. Lehet nevelni egy 8 hónapos kutyát gyerekhez. Már csináltam ilyet!

4. Miért nem tenyésztőtől vettél kutyát? Talán mert egy felelős tenyésztő nem adna 1 éves gyerek mellé kölyök dalmatát. Illetve egy felelős tenyésztő bármilyen felmerülő probléma esetén szó nélkül visszaveszi a kölyköt bármikor!

5. Miért vettél szaporítótól kutyát? Azt hiszed azzal tettél jót, hogy elhoztad a kölyköt a mocsokból? Nem! Azzal tettél volna jót, hogy otthagyod. Ha rajtamaradna a szaporítón a sok kölyök rájönne, hogy nincs értelme, így már valószínű újabb alom van az agyonelletett szerencsétlen szuka alatt.

6.Mi a bajod a fajtamentőkkel? Nem hinném, hogy ismernél egy dalmatást is. Igaz, hogy elhozni nem tudnák tőled az ebet, de ha tényleg fajtatiszta, ilyen fiatal kutyát, hamar megfelelő!!!!!! gazdijelölthöz tudnának segíteni.

7. Miért itt hirdeted? Itt maximum egy másik szaporító csaphat le rá, és ha olyannak adod, az a halálnál is rosszabb sors. Az a minimum, hogy ivartalaníttatod,ha már ilyen felelőtlen döntést hoztál.


A kutya megértem, hogy lejjebb áll a rangsorodban, pedig ugyanúgy mindegyikért te vállaltál felelősséget, csakhogy szinte hasonló időtartamra szól a felelősség. Sőt! A gyerek előbb utóbb kirepül a családi fészekből, de a kutya egész életén át, átlag 15!!! a te gondjaidra van bízva!


A szomorú az, hogy nem egy rossz döntésed volt a kutyával kapcsolatban, hanem sorozatosan nagyon sok.


Tisztelettel: egy Felelős Állattartó-Tenyésztő-Fajtamentő

2011. dec. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 A kérdező kommentje:
Nem hibáztam.csak akkor,amikor erre az oldalra irtam.nagy az isten állatkertje!tisztelet a kivételnek!
2011. dec. 5. 18:31
 26/41 anonim ***** válasza:

Nekem ez már a negyedik kutyám, és ez is imádja a gyerekeket. Pedig nem épp a legjobb hírű kutya. És még csak 24 éves vagyok, de én is képes vagyok megnevelni egy nagytestű, erős kutyát, akkor te miért nem bírsz el a dalmatával?


Nem felkapni kell a vizet, hanem gondolkozni. Szép dolog, hogy megmentetted a kutyust. Az enyém is mentett. A fullasztás elől mentettem meg. De megígértem magamnak és neki is, hogy ha csak 5 évig lesz a világon, akkor csak 5 évig imádom és viselem gondját, ha 15 évig, akkor 15 évet leszek mellette. És ha jön a gyerek, akkor mellé jön, nem a helyére.


Elhiszem, hogy elfoglalt vagy, anyának lenni nem kétperces dolog. De gazdinak se. Mégis, rengeteg embernek sikerült már összegyeztetni a kettőt. Neked miért nem megy? Ne haragudj, de azt látom, h meg se próbálod. Másfél éves gyerekből még simán ki lehet űzni ezt a félelmet. Nem széttépte félig a kutya, csak fellökte. Nem áll meg a világ.

2011. dec. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 A kérdező kommentje:
Kedves felelös állattartó.a kutyát nem vettem,nem szaporitótól hoztam.fogalmad sincs az egészröl,mégis istent játszva itélkezel.szóval te ott hagytad volna a kutyát.ez dicsö tett egy felelösségteljes embertöl.az törjön pálcát felettem,akinek nálam kisebb a büne.te egy szent ember vagy,teee felelös állattartó!jó hogy azt nem mondod,hogy rossz szülö vagyok.menj a pokolba a tanácsaiddal.
2011. dec. 5. 18:43
 28/41 A kérdező kommentje:
Elég a jótanácsokból.segitséget kértem,nem ilyen okosságokat.
2011. dec. 5. 18:51
 29/41 anonim ***** válasza:
Fajtamentőket nem szokás fikázni, mivel egyelőre úgy néz ki, h a te úri pitsádat is ők fogják megmenteni...Csak tudnám minek.
2011. dec. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 A kérdező kommentje:
Ja még valami.ha ilyen jótanácsaitok vannak,vigyétek el a kutyát.lehet kutyaoviba járni vele és tovább okoskodni.a 24 éveskének üzenem,elöbb legyen gyermeke,ne adjisten' allergiás legyen a kutyaszörre vagy megharapja valamelyik kutyája,kiváncsi vagyok tovább csokolgajta-e öket.vagy a gyereket neveli át?emberek!tenyleg ennyire hülyék vagytok?
2011. dec. 5. 18:59
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!