Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 10 éves bichont érdemes még...

10 éves bichont érdemes még kutyasuliba vinni? ( szocializálás problémák vannak vele)

Figyelt kérdés

ne hurrogjatok le légyszi , 1 évesen került hozzám de én fiatal voltam a kutyaneveléshez és sajnos szocializálási problémákkal küzdött amit nem tudtam kezelni és akkor vhogy kicsinek csak az érdekelt hogy van kutyám am 10 éves voltam akkor...most úgy gondolom hogy összetudom gyűjteni a pénzt és elvinni egy szocializálásos tanfolyamra, csak a kutyákkal vannak problémái bizonytalan velük szemben és ha egy kutya nagyon közel jön oda kap..


mennyibe kerülne szerintetek a kutyasuliba és hányszor kéne mennem ????


2011. dec. 5. 17:27
 1/7 A kérdező kommentje:
februárba lesz 10 éves és nem látszik rajta játékos meg minden ,nem beteges szerencsére ..
2011. dec. 5. 17:30
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ,egy ennyiert tenyleg nm erdemes elvinned ... Mar eleg idos ,magad is meg tudnad ugyanannyira tanitani ,mint a kutyasulisok. Mondjad ,hogy nem amikor morog vagy mittomen mit csinal a masik kutyaval ,hatha meg megtanulja.
2011. dec. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem 10 évesen már túl késő...Nem tudom meg fog-e változni, mert ebben nőtt fel, és a kutyákat nem tudják 10 éves korukban elkezdeni szocializálni.

Én volt hogy "foglalkoztam" más kutyákkal, és már az 1 éves korban szocializálni kezdett kutyának is majdnem késő volt

2011. dec. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

én is ezt gondoltam hogy késő már sajnos...igazatok van..

kicsit bánom hogy anno anyáék megengedték a kutyát és hogy egy h.ülye családtól hoztuk el akik egy kertesházba tartoták és nem vitték sétálni..csak akkor keveset tudtam a kutyákról..most 19 éves létemre tudom hogy hogy kell kutyát választani elvittem volna egy próba sétára és ha látom a viselkedés problémát akkor el se hozom..

szeretem a kutyámat mert itthon egy remek kutyus még mindig tudok neki új trüköket tanítani , szívesen tanul..

2011. dec. 5. 17:49
 5/7 A kérdező kommentje:
az utcán is jól viselkedik csak a ha kutyával találkozunk akkor nem ,mondjuk régen sokkal rosszabb volt a viselkedése kb 2 éve már ezt mondjuk egy 10 -es szintről 5-re letudtam hozni .. ma kibújt a nyakörvből vhogy pont ott volt egy pointer szerencsére ez a kutya a légynek se ártana ez volt a szerencsém a kutyám ugatott meg minden de a kutyához nem nyúlt ,sőt ahogy érezte hogy nincs rajta póráz inkább megijedt és csak feküdt.. lehet hogy egyik ismimnek akinek mopsza van az is egy jó kutya aki nem bánt vele fogok gyakorolni vhogy...
2011. dec. 5. 17:52
 6/7 Mecse ***** válasza:

Szerintem meg nem késő.


Nem halott a kutyád, és nincs is semmi baja, te magad mondtad hogy játszik még stb., nem hiszem hogy úgy kellene kezelni mintha már mindegy lenne.


Én is nagyon fiatal voltam mikor anno magunkhoz vettük az ónémetjuhászomat és bennem is az volt akkoriban hogy "de jó, de aranyos". El kellett telnie pár évnek (4+) mire felfogtam hogy mit hogyan kellene csinálni, és egyáltalán nem volt "késő". Remekül nevelt kutyust lehetett faragni belőle és 14 évig boldogította a családomat.


Ennyi erővel az összes idősebb menhelyi kutyának is "késő". Nem az.


Ha szeretnéd szocializálni akkor tedd azt! Nem lesz egy leányálom, nem egyik napról a másikra fog változást produkálni, de menni fog hogyha tényleg akarod és belefeccölöd az energiát.

2011. dec. 6. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

igen nincs baja , játékos a másik kutyánkkal szokott játszani a parkba, amúgy ha egy kicsit sok időt tölt el egy másik kutya társaságában akkor nem is foglalkozik vele ,jobb lenne ha első pillanatól ilyen lenne..augusztusba vettünk mellé egy kölyök havanese-t és már a 3. héten hogy nálunk volt már játszottak... de most azt nem tehetem meg hogy a környéken az összes kutyát ide hozom itt lesznek 3 hétig és akkor nem lesz gond mert mindegyiket megszokta :D


inkább nem viszem el ,láttam ma pont több oldalon hogy nem olcsóak ezek a szocializálásos tréningek ,mivel nem egy alkalommal kell vinni nyilván ,30-40 ezret már nem tudnék kifizetni max ha gyűjtenék de akkor is elég sok idő lenne..olyan 10-20 ezerre gondoltam hogy annyi..

2011. dec. 6. 17:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!