Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Én azt értem, hogy baj ha...

Én azt értem, hogy baj ha valaki "szaporító", de ha valaki kérdez a kutyákkal és az elléssel kapcsolatos dolgot miért kell azonnal leordítani?

Figyelt kérdés
tudom sok kutya van a menhelyen, de szerintem akkor is bunkó emberek vannak itt az oldalon, akik azzal kezdik hogy aki válaszolt rendesen egy kérdésre azonnal lepontozzák.
2009. máj. 15. 10:55
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
80%
Azért mert aki tenyésztő és nem szaporító vagy hobbyszaporító az nem itt az oldalon fog kérdezni, hanem eleve tudja a dolgokat, vagy a dokiját hívja fel. Aki meg annyi fáradságot sem vesz hogy a dokijával beszéljen, vahy nem akar erre pénzt költeni, vagy nem tájékozódik előre az csak szaporító vagy hobbyszaporító lehet. Ennyi.
2009. máj. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
87%
Ez azért van szerintem, mert nagyon nehéz elképzelni, hogy egy gondos tenyésztő ezen az oldalon kér bármilyen segítséget. Főleg orvosi kérdésben. Aki itt keres válaszokat, nem túl valószínű, hogy sok éves szakmai tapasztalatokkal rendelkezik, ami meg ugye elengedhetetlen ahhoz, hogy tenyésztőnek nevezzük.
2009. máj. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
81%

A nagfy baj az,hogy az ilyen tudatlanul/felelőtlenül elletők miatt vannak zsúfolásig a sintértelepek és menhelyek.

Az állatvédőknél a férőhely,anyagi lehetőség véges,az ilyenek meg újratermelik a szerencsétlen kutyákat.

Leggyakoribb képlet:mikor fedezteti a szukát,mindenki esküszik,hogy kell neki kiskutya és csak pont ettől a szukától.

Megszületnek a kicsik,jönnek a mesék és kifogások,hogy miért nem kellenek mégis.Nem veszi meg senki,a végén odaadják "jó helyre".

az ilyen kutyák mennek utána menhelyre 1 éves koruk körül.

2009. máj. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
89%
Igen,ezen már én is elgondolkodtam... Azt sokan el sem tudják képzelni,hogy keverék kutyák is léteznek nem csak fajtatiszták. Az én barátnőm nem rég talált egy kis utcakeveréket,befogadta és csak késöbb derült ki hogy vemhes.Itt kérdezett valamit és a fejét vették hogy szaporító meg felelőtlen meg minden.Pedig igazábol csak összeszedett az utcán egy ari kutyát aki történetesen nem volt egyedül és most boldog kutyu mert szerető gazdára talált.
2009. máj. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
47%

előzőnek


Összeszedett a barátnőd egy kutyát, kiderült, hogy vemhes és itt kérdezett.

Könyörgöm, szedtem már össze én is kutyát, az első utam a dokihoz vezetett vele. Egyrészt, hogy megnézzem, hogy chippes-e, másrészt, hogy csináltassak vele egy alap kivizsgálást.

Azt nem érti itt senki, hogy az itt kérdezők nagy része olyan dologra kérdez rá, amit én az egyszerű paraszti eszemmel orvostól kérdeznék. Eszembe se jutna, hogy a neten keresgéljek. Ezért van az orvos.

Ha a kutyám vemhes, akkor tájékozódom. Nem itt. Orvostól, tapasztalt tenyésztőtől, tenyésztéssel foglalkozó könyvből.

2009. máj. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
34%
Mert az emberek hajlamosak elfelejteni, hogy évszázadokon keresztül boldogan éltek a kutyák a maguk természetes körülményei között az ember mellett, bedőlnek mindenféle - főleg üzleti szempontokból reklámozott - baromságnak, és mindenkit utolsó felelőtlen dögnek tartanak, aki nem ivartalanítja, nem a legdrágább tápokkal eteti, és nem oltatja ezerféle ritka betegség ellen a kutyáját.
2009. máj. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
75%

Ma is élhetnek boldogan a kutyák, minden évben elletve, oltások nélkül, maradékot eszegetve 5-6 évig.

Senki nem cáfolja.

Úgy, ahogy régen az almok fele elhullik, a szukák egy része elpusztul ellés közben. Persze lehet így is csinálni.

Én nem így szeretném. Én örülők, hogy a kutyáim jóval, túlélik a tizedik életévüket, van aki a tizenötöt is, a macskáim húsz év felettiek lesznek és nyugodt a lelkiismeretem, hogy miattam nincs egyel több állat sem a menhelyeken.


Az emberek is eléldegéltek orvosi ellátás nélkül, ma is csinálhatnánk igy, de akkor a csecsemőhalandóság ma is 60 % felett lenne, gyerekágyban halna meg minden 3. asszony és temetnénk minden tüdőgyulladás után. Nem lenne fogunk 30 éves korunkra, de nem számítana, mert az átlagéletkor úgyis csak 42.

2009. máj. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
13%
Bunkó hozzáállás... Én egyszer fogom csak fedeztetni a kutyámat, az ő érdekében, de csak egyszer. Szerencsére a mi városunkban szinte azonnal felvásárolják a kiskutyákat, tehát egy kutyát sem juttatok vele menhelyre. Akkor miért kell leparasztozni azt, aki fajtatiszta kutyát fedeztet?
2009. máj. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
77%
12.43: Az ő érdekében? Fejtsd már ki bővebben... A szukának NEM kell ellenie egyszer sem, nézz már utána egy picit:S
2009. máj. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
74%
Felvásárolják a kiskutyákat? És hova mennek? Kamionnal külföldre? Kínába levesnek? Hát ez aztán a remek és felelős állattartás...
2009. máj. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!