Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül egy cukorbeteg...

Mennyibe kerül egy cukorbeteg kutya orvosi kezelése? Mik a főbb tünetei? Mi történik, ha nem kap kezelést?

Figyelt kérdés
2011. máj. 20. 22:22
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
A magyar vizslám mostanában nagyon sokat iszik és nem marad rajta könnyen az a súly amit felszedett előzőleg. 6 éves lesz. Nem sovány, de nem tudom mivel van összefüggésben az, hogy nem nagyon hízik. Erős izomzata van és sokat mozog. Alapvetően jókedvű.
2011. máj. 20. 22:26
 2/13 anonim ***** válasza:
Az orvostól és a cukorbetegség mértékétől is függ, hogy mennyibe kerül a gyógykezelés. De az első lépés az, hogy megnézessétek orvossal, aki eldönti, hogy mi a baja. Nem is biztos, hogy beteg, lehet, hogy egyszerűen csak jó testalkatú, azért nem hízik, és a meleg miatt kezdett el sokat inni. De ha gyanítjátok, hogy baj van, akkor végeztessetek vizsgálatot, mert ha beteg, és nem kap kezelést, akkor értelemszerűen elpusztul.
2011. máj. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
59%
A miénket el kellett altatni, remélem a tiédt nem. De nálunk nagyon súlyos volt, és gyorsan romlott a kutya állapota. Azt mondták, megvakul, és elveszti az íz érzékelését, szörnyű volt, az állatorvos azt mondta végül éhenhalna, ha nem vmi egyéb szervi baj vinné el, és ne kínozzuk szegényt :,( Minél hamarabb cselekedj
2011. máj. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
nem férges?amiatt sem hízik ugye....a ivásra pedig a meleg is magyarázat lehet.....doki megmondja ...
2011. máj. 21. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
inkább a dokihoz menj. nem biztos az hogy cukros, az én kutyám sem hizik sose. most a melegben az ilyen tipusu ebek bővenisznak..
2011. máj. 25. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Szia!Először is a 2.válaszolónak reagálnék...!Mi az,hogy éhen halna???baromság!!!Szóval a mi kutyánk is cukorbeteg!Naponta egyszer kell inzulinozni!Szürkehályogja van és emiatt vak,de ez akkor alakul ki,ha nagyon magas a vércukorszintje és nincs kezelve!A sok ivás az első észre vehető jel,a másik feltűnő dolog pedig az,hogy a kutya elég levert,kedvtelen,sokat fekszik!Nálunk is így kezdődött,ráadásul nyáron,ezért mi is arra gondoltunk,hogy biztos a kánikula miatt van!Tehát jobb megnézetni előbb!Ha időbe diagnosztizálják,nagy probléma nem lesz!Ugyanúgy él tovább,mint a betegsége előtt!Normál életkort is megélhet!A mi kutyánk,amióta inzulinozva van,ugyanúgy viselkedik,mint régen!Ugyanúgy eszik,játszik,futkozik(még vakon is)!Az inzulin adagtól függően változik az ár,attól függ,ha tényleg cukorbeteg,mennyi inzulint kell kapnia!A miénk viszonylag nagy adagot kap,kb.5000 ft-ba kerül havonta!2 havonta vinni kell kontrollra,ilyenkor a doki vércukorszintet mér,ilyenkor minimális összeget kér el!De a te kutyád esetében nem biztos,hogy cukorbetegségről van szó.de egy vizsgálatot megér!Remélem tudtam segíteni!
2011. máj. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
59%
A miénk már nagyon előrehaladott volt, v nagyon hirtelen romlott le, ki tudja tény h egyik hétről a másikra csontra fogyott. Először kezelgettük, de nem javult :( Az állatorvos mondta h éhen halt vna, mert elveszítette már az ízérzékelését, és már a szaglása is nagyon megromlott, tehát minden motiváció elveszett ami a táplálkozásra ösztökélte volna :( Nem én találtam, ki hasra ütés szerűen, elhiheted. Kompetenciám meg nincs h felülbíráljam az orvost.
2011. máj. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Már bocs,de én felülbírálom az orvosodat.Nekem is cukorbeteg volt a kutyám....igaz nem most történt,így az orvosomnak sem volt sok tapasztalata ezen a téren (az én kutyám volt az első akit ezzel kezelt)ezért is együtt jártunk utána a dolgoknak.Nagyon sokat megtudtam erről a betegségről és a szaglás és ízlelés elvesztése nem tartozik hozzá.

Az enyém is megvakult,de pont ugyan olyan életet élt mint az egészséges társai.....több mint 6 évig inzulinoztam és nem a cukorbetegségbe halt bele.

2011. máj. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
59%
Hát az frankó :/ Ezt nem tudtam, nyilván akkor volt más baja is, és leht h meg lehetett vna gyógyítani, v esetleg tök más baja volt, és az orvos csak ráfogta h cukorbeteg? Már mindegy, a kutya és az orvos is halott, úh ez már történelem :/ Így is 14 évet élt a kutya, ami nem rossz egy tacsitól, és akármi baja volt is, tény h szenvedett :(
2011. máj. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom a kutyusodat...:( tényleg szép kort élt meg.

Bocsánat nem megbántani akartalak.

2011. máj. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!