Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehetne egy tök h*lye...

Hogyan lehetne egy tök h*lye kutyának alaptrükköket megtanítani? Pl. : ül, fekszik stb.

Figyelt kérdés
2011. dec. 6. 19:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Miben nyilvánul meg a hülyesége?
2011. dec. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
egy kutya sem hülye. csak maximum nehezen ért meg vmit.
2011. dec. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Így szeretem, úgy hívják maci. De egyszerűen értelmetlen, Nem viselkedik, de szejetyem :) Meg akarnám tanítani pár trükkre.
2011. dec. 6. 19:40
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

egy kutya sem h*lye , esetleg te csinálsz vmit rosszul,


én 1,5 évesen kaptam a kutyámat ,semmit nem tudott mert nem tanították ,nem foglalkoztak vele.. elég hamar sikerült sok trükköt megtanítani neki..


itt egy link olvasd el :) szerintem segíthet *****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. dec. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hogy érted, hogy nem viselkedik? Neveletlen és nem fogad szót?

Khm...szerinted ez a kutya hibája? :)

2011. dec. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
1 kutya sem hülye max a gazdája
2011. dec. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha nem viselkedik rendesen, meg nem fogad szót, akkor sosem a kutyábal van a hiba. Te nem tudod őt megfelelően kezelni. Olvasgass utána a falkavezérségnek, kutyák tanításának, szóval elsősorban magadat képezd kutyanevelésre, és minden könnyebb lesz ;)
2011. dec. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Okos kutyus ő csak rá kellett jönni :)
2011. dec. 6. 20:43
 9/9 anonim ***** válasza:

Tehát, ha jól értem, egy eddig még tanítatlan kutyának akarsz alapengedelmességi parancsokat tanítani. Ezt nem hülye kutyának hívják, max. műveletlennek. :) Nagy különbség.


Végy egy darab jutalomfalatot. Hívd fel rá a kutya figyelmét, lehetőleg úgy, hogy megérezze a szagát. Várd meg, hogy meredten, vágyakozva nézni kezdje, ekkor emeld a feje fölé, amíg ki nem tekeredik a nyaka. Egyszerűbben tud felfelé nézni, ha leül, úgyhogy le fog ülni. Ekkor rászólsz: "Ül" és ugyanabban a pillanatban odaadod neki a kaját és nagyon megdicséred. Ezt ismétled, míg pusztán a parancsszó kiadására is leül.

Fektetés a legegyszerűbb ülésből: egyik kezedet a hátára teszed, hogy ne mászkáljon el, a jutalomfalatot pedig a markodba fogva elhúzod előle a talajon. Előre fog mászni, hogy elérje. Lehet, hogy nem elsőre, de előbb-utóbb biztos. Szólsz, hogy "fekszik" és megjutalmazod.


És így tovább. Jöhet elsőnek a behívás, aztán a helyben maradás, a láb mellett követés, a helyre küldés. Sokat segít, ha rájössz, mivel motiválható a kutya - milyen játékkal ill. jutalomfalattal. Valami olyan jutalmat használj, ami pici és könnyen lenyelhető, nem kell rágni, pl. virslidarabkák (2-3 mm-es darab elég jutalomnak) vagy sajt.

2011. dec. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!