Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem tudok eleget foglalkozni...

Nem tudok eleget foglalkozni a kutyámmal, ugye ettől ő még szeret?

Figyelt kérdés
Az a nagy baj, hogy panelban lakunk. Apukám autószerelő, és egy nagy telepen dolgozik. Nos most ott van a kutyám. Szabad levegőn van egész nap, mindenki mindig odamegy hozzá és kicsit "játszik" vele. Az a nagy baj, hogy annyira lelkiismeret furdalásom van emiatt. Anyáék nem tudnak mindennap bevinni hozzá, én pedig nem tudok bemenni. Mikor persze megyek hozzá, örömében ledönt, és puszilgat meg minden, nagyon szeretek vele lenni, szinte ő a legjobb barátom, csak egy ideje nem tudok vele eleget foglalkozni. Emiatt ő nagyon haragudhat rám??? Ezen mostantól megpróbálok változtatni, naponta bemenni hozzá, csak anyának most sok a dolga, apukám külföldön van. Mondjuk lehet, hogy busszal be tudnék menni hozzá, ha elkérem anyától a kulcsot. Szóval bepótolom azt amit kellett volna. Csak igazából a másik, hogy eléggé elkényeztettem. A séták kicsit gázosak, mert mindig húz. >< Erről hogy tudnám leszoktatni? 2 éves volt október 25-én.
2011. dec. 6. 19:57
 1/4 anonim ***** válasza:
mindig tartsd melletted a kutyád sétáltatásnál, fogd rövid pórázra, és ha valamit meglát akkor óvatosan pöcköld meg 1 kicsit oldalról a hátsó lába és a bordái közötti részt. (ezzel elbizonytalanodik 1 kicsit a kutya) és nézd minden nap a csodálatos kutyadokit a nat geo-n :D
2011. dec. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

a kutyák sok mindenkit szeretnek ,nem fog rád haragudni viszont falkavezérnek szerintem nem tekint mivel ritkán vagy vele így szeretni szeret de tisztelni már kevésbé és így nem fog rád hallgatni..

nem tudom hogy mióta van meg a kutya, de már kölyök korban meg kellett volna tanítani neki hogy ne húzzon


a legjobb módszer hogy ha húz akkor megfordulsz megint húzz megint megfordul egy idő után a kutya kapcsol ha húzok akkor meg kell fordulnom és a kutyák előre mennének mindig így ha ebből kizökkented az "rossz" neki és így megtanulja ha nem húzok egyenesen megyünk..

2011. dec. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Igazából elég makacs is, és csak akkor hallgat, ha nagyon felemelem a hangomat. Sajnos a sétáknál ez nem így van, de most megbeszéltem anyával, hogy ad kulcsot is, és így be tudok hozzá menni mindennap. Belekezdek a nevelésbe, mert eléggé el van kényeztetve. De nem baj, akkor is imádom a dilis kis buksiját. :) Csak sokkal jobb lenne ha kertes házba költöznénk már. :\

2011. dec. 6. 20:10
 4/4 anonim ***** válasza:

Persze hogy szeretni fog, viszont a foglalkozás hiányát értelmezheti büntetésként, meg egyébként sem tesz jót neki, hogy mindenféle komoly foglalkozás nélkül ki van rakva az udvarba és kész.

A húzásról leszoktatásról ezer kérdés van már, keress rá légyszi, kismillió módszert találahtsz már itt, had ne ismételjük el :)

2011. dec. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!