Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen idős kortól kezdhető...

Kondisarc kérdése:

Milyen idős kortól kezdhető el az őrző-védőzés, illetve szükséges ehez bármilyen háttér?

Figyelt kérdés
háttérnek pl: kutyaovira gondolok.
2011. dec. 6. 20:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Alap engedelmességi mindenképp szükséges hozzá - erre felénk legalábbis...

Hogy mikortól? Hááát ez jó kérdés, nekem mondtak egy kort, de én azt elképzelhetetlennek tartom, nekem 7-8 hónapos kort mondtak. De szinte kizártnak tartom.

Kíváncsian várom én is a válaszokat :)

2011. dec. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát az alapokat már el lehet kezdeni 7-8 hónapos korban. Persze a rendes öv. munka majd csak akkor kezdődik mikor a kutya éves lesz.

Nem kell hozzá kutyaovi de egy alap engedelmességnek kell lennie.

2011. dec. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
*1 éves lesz
2011. dec. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3-4 hónaposan (a fogváltás után) már lehet alapozni a dolgot.Különösebb háttér nem szükséges hozzá egy kölyökkutyánál , mivel ha öv-zöl azt kutyasuliban teszed így tanítva lesz neki az engedelmes is egyidőben.
2011. dec. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Játssz vele ronggyal sokat, aztán keress fel egy szimpatikus kutyaiskolát, járjátok ki az alapengedelmességi tanfolyamot legalább, aztán majd ott úgyis alakul, hogy mikortól kezdhettek ŐV-zni. Kutyaovi konkrétan nem szükséges hozzá, de nagyon hasznos, hogy szocializálódjon a kutya, ne akarjon folyton nekimenni a sporttársaknak, meg hát a mindennapi életet nagyban megkönnyíti.
2011. dec. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
kiskorban rongyzással, hurkázással a zsákmányszerző ösztönét tartjuk életben, ill. fejlesztjük. 1 éves kor tájékán kezdjük az örző-védő munkát.És nem szükséges kutyaovi, viszont a kutya-gazda kapcsolat minél jobb, annál jobban halad a munka is.
2011. dec. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Némely iskolákban jellemző az, amit itt néhányan írnak....a fegyelmező és az 1 éves kor.

Más iskolákban már a fogváltás után lehet öv-n a zsákmányos játékot, a helyes fogásokat gyakorolni.

Némelyekben az öv egyenlő a kutya harapni tanításával. Holott a kölyök, fiatal kutya ott tanulja meg a helyes fogás technikáját, a játékos "mozog-elkapom" technikáját. Fejlesztik a zsákmányos ösztönét.

Ahogy idősödik,és jól alakul a fogás minősége, a segéd úgy lép vele tovább.

2011. dec. 7. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!