Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4 hónapos kutyám nagyon...

4 hónapos kutyám nagyon szeret hozzám bújva aludni. Baj ez?

Figyelt kérdés
Az ágyunk mellett aluszik,de mindennap egy kicsit le szoktam én is ülni,feküdni(pl.tévézés közben)a földre melléje,hogy odabújhasson.Gyengíti ez a falkavezéri státuszomat vagy erősíti a bizalmat,kötödést irántam?Ajtón én megyek először,s addig nem is jön,amíg nem hívom.Enni csak az én engedélyemmel fog neki,pedig elég fontos neki a hasa :) Visszahívható,még ha más kutyusokkal is játszik.Nagyon figyel,hogy ne veszítsen szem elől...Szobatiszta.Délelőttönként 4 és fél órát egyedül van,nem sír utánam,csendben aluszik,amíg jövök.Azért kérdem,mert valaki azt mondta,hogy azzal hogy együtt szundikálunk néha,gyengítem a falkavezéri pozíciómat.Igaz ez?Amúgy egész éjjel az ágy mellett van,nem is próbálkozik feljönni.Köszönöm a válaszokat és jó kutyázást mindenkinek.
2011. dec. 6. 23:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
hát én németjuhászommal néha még most is együtt alszok pedig már 2éves mégis úgy állunk jelenleg hogy csak rám hallgat senki másra, még a nevére se hallgat akkor se ha család hívja.. viszont nekem minden szóra "ugrik".. nálunk az 1ütt alvás 2hónapos korátol kezdve inkább megerősitette a kapcsolatot. sőt, már hangjelekre is hallgat csomó mindent, és nem is annyira parancsolgatok neki csak normális hangon "kérek" valamit és megcsinálja :D
2011. dec. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Akiteki ***** válasza:
100%

A farkasok is együtt alszanak. Ha tiszteltben tartja, hogy előbb Te fekszel le, és ő utána, akkor semmi gond vele. Ez egy külön szertartás. Nálunk mindenkinek megvan a helye, amit akkor foglalnak el, mikor én lefekszem. Azonnal jönnek a whippetek és kéredzkednek be a paplan alá.

Akkor van csak gond, ha elfoglalja a helyed és nem akar lemenni, vagy Téged odaengedni. Nálatok erről szó sincs.

2011. dec. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem,erről szó sincs.Sőt,nem is fekszik le,még este sem az ágy mellé,amíg én nem vagyok a szobában.Inkább jön velem a fürdőbe,s vár a kád előtt,amíg zuhanyozok.Inkább a csempén aluszik addig,pedig a szobában puha szőnyeg van,s ezen még egy puhább fekvőhely neki....
2011. dec. 6. 23:31
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarok kötözködni, de egy rakás kutyám volt már, és soha az életben nem foglalkoztam olyannal, hogy ha megsimogatom, vagy mellettem alszik, akkor gyengül a falkavezér státuszom. Egyszerűen imádtam kényeztetni a kutyáimat, játszani velük, és tanítgatni őket. Ha szemtelenek voltak, akkor azonnal rendet raktam közöttük. Kicsit értetlen vagyok, hogy ha szereted azt a kutyát, akkor miért foglalkozol olyan baromsággal (ebben az esetben tartom annak), hogy ki a falkavezér. Majd ha rosszalkodik, nem hallgat rád, akkor erélyesebben viselkedj vele, és akkor éreztesd vele, hogy ki a falkavezér. A kutya egy társ, egy barát, egy érző, lélegző lény, és nem egy talpnyaló, akin kiélheted a uralkodási vágyadat. Legalább is én így vagyok ezzel. A kuvaszom még nem panaszkodott. Jobban hallgat rám, mint bárki másra, és mégis agyon lett szeretve. Sohasem féltem kimutatni, hogy mennyire imádom. Amikor kellett, akkor letisztáztam vele, hogy ki a főnök, de attól még imádom, ha jön hízelegni, és hozzám bújik, a lábam közé furakszik, amikor állok, hogy vakargassam a hátát, az ölembe hajtja a fejét, vagy hozza nekem a rongyot, vagy az aktuális játéknak kinevezett dolgot, hogy játszunk.
2011. dec. 7. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szerintem se eszik olyan forrón azt a kását, ha minden rendben a kutyával, akkor azért nem kell ridegtartásban tartani! Ráadásul 4 hónaposan még egy természetes falkában is szinte mindent szabadna csinálni, még a legidősebbekkel szemtelenkedni is. Én az ajtó meg kaja szabályt se venném elő egy kölyöknél, amíg nem ad rá okot. Ezek nem kötelezp dolgok, hanem tudnak segíteni amikor gond van. Aki meg amúgy is következetes, és képes hitelesen kommunikálni a kutyájával az mindenféle szabályok nélkül is kiváló kapcsolatot alakíthat ki.

Ezek a szabályok csak mankók, amikre támaszkodhatsz, ha valami nem stimmel.

Nyugodtan szeresd a kutyádat és bújj össze vele. MAjd ha úgy látod, hogy kezd szelektív lenni a hallása, akkor visszaveszel kicsit és beszigorítasz.

2011. dec. 7. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Dehogy baj. Biztos, hogy nagyon erősíti a kötődést.

Ahogy olvasom, szinte tökéletesen viselkedik a kutyád.

Hogy ösztönösen vagy tudományosan csinálod-e jól a dolgokat, nem tudom, de jól csinálod, és ha így működik a dolog, akkor kár mindenben tudományos hátteret keresni.

Mikor az én kiskutyám hozzám került (18 éves voltam) még jóformán azt se tudtam, mi fán terem a falkavezérség (jó, nyilván tudtam, de nem volt ekkora kultusza, mint ma), az ágyamban aludt, és józan paraszti ész alapján neveltem, ahogy jónak éreztem, és olyan kutya lett belőle, mint az álom.

2011. dec. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az én kutyám 5 éve mellettem alszik.

És szerintem soha nem lesz még egy ilyen tökéletes kutyám, elképesztően szófogadó, még ki sem mondtam, hogy mit akarok, ő már meg is csinálta:)

Semmi agressziót nem mutatott soha semmi iránt. A 2 éves unokaöcsém a múltkor lehasalt mellé, mikor adtam enni a kutyának. Amikor a kutyám észrevette a kiskrapekot, abba hagyta az evést, leült, és a kicsi szedte ki a tápot a tálból, és kézből etette.


Most egy ilyen kutyát tiltsak el magam mellől? :) Mindketten így érezzük jól magunkat, eszem ágában sincs ezen változtatni.

2011. dec. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Akiteki ***** válasza:

Vannak emberek, akiknek van érzéke a kutyához, azoknak sosem lesznek ilyen vezérségi gondjaik. Ahogy olvasom, a kérdező is ide tartozik. Egy gyerek nevelése bonyolultabb a kutyáénál és azt is meg tudjuk oldani.

A whippetjeim kiskorukban nem hogy velem, de egyenesen rajtam alszanak. Konkrétan a nyakamon és a vállamon. Mégsincs soha egyikkel sem olyan probléma, hogy ne fogadna szót, vagy próbálna fölém kerekedni. Végső eset már az, mikor mindenféle rituálékkal kell kifejezni a kutyának, hogy én vagyok a főnök. Ha jól neveled, úgyis megérzi.

2011. dec. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Akiteki, első válaszoló vagyok, énis így vagyok vele, kicsikorába hasamon aludt mindig, mostmeg már az ő hasa az én kispárnám h elférjünk kényelmesen :D és mégis én vagyok az egyetlen akinek szótfogad pedig család többi része nem kényezteti el :D
2011. dec. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Akiteki ***** válasza:

Kényelmes kispárnád lehet:)))

Én nem merek rájuk feküdni, félek hogy összenyomom.

Néhány éve egy ismerősöm talált az utcán egy bébi rotit. Mesélte, hogy mennyire édes, hogy a hasán alszik. Kértem, hogy fotózza le. Meg majd egy év múlva is.:)))))

2011. dec. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!