Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kicsit idősebb kutyámnak...

Kicsit idősebb kutyámnak elkezdtem tanítani az alapokat, hogy rendesen tudjunk sétálni, ne húzzon, figyeljen rám stb. Kertes házban lakunk, tehát kint a kertben gyakorolunk minden nap és meglepődtem, hogy milyen gyorsan tanul. A kapun belül?

Figyelt kérdés
Viszont amint kinyitom a kaput, elkezd nem figyelni rám, hanem néz kifelé. Ezt még megtudtam oldani, hogy megfogtam és óvatosan felém irányítottam a fejét, hogy lásson és parancsoltam, hogy üljön le. Ezzel sikerült is elérnem, hogy annak ellenére, hogy a kapu közelében vagyunk, akkor is figyeljen rám, bár nem sokáig működik, de haladás. Az a baj, hogy minél közelebb vagyunk a kinti részhez, annál kevésbé figyel és hallgat rám. Megpróbáltam, hogy jó, akkor menjünk ki a kapu elé, hátha ott, de teljes káosz volt végképp nem figyelt. Próbáltam mutatni neki a jutalom falatot, hivogattam, legugoltam hozzá, simogattam, de semmi. Behoztam nagy nehezen, becsuktam a kaput és mintha semmi nem történt volna, mindenre hallgat, amit mondok és alig veszi le rólam a szemeit. A kutyatippek.hu-ról tanítottam, ha ez számít. Valaki tudja, hogy mit tehetnék, hogy kapun kívül is olyan szépen menjen, mint bent? Köszönöm előre is
2011. dec. 7. 16:05
1 2
 1/14 anonim válasza:
Szoktad vinni sétálni??? Valószínüleg szeretne egy kicsit felszabadultan futkározni odakint, tudod, "szétnézni a világban"... Nekem is van kutyám, tud parancsra ülni, pacsit adni, ugatni, stb. ...Viszont régebben állandóan ellógott és nem figyelt rám. Azóta rendszeresen viszem sétálni, és már egyáltalán nem szökdös, mert tudja egy adott időpontban minden nap elmegyünk egy körre.
2011. dec. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Azért nem szoktam, mert elég nagy testü, erős, ezért is kezdtem el tanítani. Elengedném, de út mellet vagyunk, nem sokszor, de persze itt is mennek az autók és tulságosan féltem őt ahhoz, hogy csak úgy elengedjem őt itt az autokkal.
2011. dec. 7. 16:28
 3/14 anonim ***** válasza:

kutyaiskola


a másik hogy nincs a közeledbe egy park vagy erdő/mező ahol nyugodt szívvel engednéd el???

mert séta nélkül jó hogy kint nem figyel hisz ingerekben gazdag a kinti élet míg bent semmi nem történik a szagokat,dolgokat megszokta...

2011. dec. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nincs, a park, ahova vihetném, oda valamiért egy ideje tilos kutyát vinni. Amúgy azért annyira nem új, nem mondtam olyat, hogy soha nem vittetm ki. Kutyaiskola jó ötlet, de nem tudok kifizetni valami drága profi kipzőt, diámunkámbból az elég nehéz lenne
2011. dec. 7. 17:14
 5/14 adam187 ***** válasza:

Nem is kell kiképző. Nekem egy 9 hónapos Labradorom van és már 22 szót megtanítottunk neki.Ezeket az alapokat el lehet sajátítani iskola nélkül is, viszont ha ennél többet akarok akkor már érdemes suliba vinni, ill. agilitiztetni.

Amúgy ha a kertben tanítod, az nem jó mert az a te élettered, ezért is figyel rád, az utca meg új neki.Sokan azt hiszik, hogy a kertesházban élőknek nem kell sétáltatni a kutyát, de a helyzet az, hogy ugyanúgy 2-3 óra sétáltatás szükséges, mint a társasházban élő kutyusoknak.

Vidd sokszor sétálni, ha nincs olyan hely akkor ne vedd le a pórázt.

2011. dec. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Előző: Nem az a baj, hogy nem tudom vinni sétáltatni, hanem az a baj, hogy Ő sétáltat engem és nem kis darab a kutya. Szép nagy Labrador és átrángat fán-bokron
2011. dec. 8. 10:48
 7/14 A kérdező kommentje:
Kiemelem, hátha valakinek van tippe/volt már dolga hasonlóval?
2011. dec. 10. 09:44
 8/14 Imola Ágnes ***** válasza:
A probléma a kutya szocializációjával lehet, mivel az utcán túl sok idegen inger éri. Sétáltatáshoz folytós nyakörvet ajánlanék, és első pár alkalommal egy erősebb barát segítségét, ha egyáltalán nem boldogulsz vele. A lényeg, hogy amikor kiviszed, hagyd, had fedezze fel a területet. Ha kicsit húz, az sem gond, hagyd. Miután kifáradt, hazafelé kezdheted tanítani neki azt, hogy addig kap jutit, míg a póráz laza marad, ellenkező esetben, ha megfeszül a póráz húzd vissza egy hirtelen mozdulattal, a szépen, vagy lábnál parancs kíséretével. Folytós pórázból én a láncot használom, a kutya megszokja a lánc hangját, és idővel finom mozdulatokra is figyel a kutya, így nem kell erővel visszahúzni. Első körben mindenkép hagyd, hogy fedezze fel a környezetet. Minnél több időt töltesz vele az utcán, annál könnyebb lesz tanítani. Ha a jutira nem igazán figyel, próbáld akkor kivinni, mikor éhes, így jobban figyel majd. Sok sikert, és kitartást, mert az idősebb kutya is megtanítható bármire:)
2011. dec. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Imola Ágnes ***** válasza:
Még egy fontos dolog. Ha húzni akar egy bizonyos pont felé, ne hagyd neki, nem szabad megszokja. Vagy erővel rántsd vissza, vagy indulj el vele ellnekező irányba. Tudnia kell, hogy te uralod, te vagy a főnök, és oda mentek ahova te akarod.
2011. dec. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Fojtónyakörvet javasolnék én is (fém, egy soros), sokkal könnyebb vele irányítani a kutyát, ha tudod használni. Nagyon fontos, hogy rántani kell vele a kutyát, nem pedig hagyni húzni, mert akkor tényleg csak fullasztja magát. Vagy vehetsz haltit (pofaszíj), azzal még az erősebb kutyákat is könnyebb kordában tartani, mert konkrétan a fejét, ezáltal a figyelmét tudod irányítani mindenfajta bántás nélkül. A karabinert beakasztod a nyakörvbe és a haltiba is, és akkor tutira meg van fogva.

Plusz Cesar Millan óta tudom, hogy a te hozzáállásod is fontos, érezd magad falkavezérnek, legyél higgadt, és úgy korrigáld a kutyát, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne, hogy azt fogja csinálni, amit akarsz, neked csak meg kell mutatnod neki, hogy mi a jó. Sokkal célravezetőbb, mint az idegeskedés vagy a kétségbeesés, könyörgés, meg az ilyen nem falkavezérhez méltó dolgok :)

2011. dec. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!