Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kicsit idősebb kutyámnak...

Kicsit idősebb kutyámnak elkezdtem tanítani az alapokat, hogy rendesen tudjunk sétálni, ne húzzon, figyeljen rám stb. Kertes házban lakunk, tehát kint a kertben gyakorolunk minden nap és meglepődtem, hogy milyen gyorsan tanul. A kapun belül?

Figyelt kérdés
Viszont amint kinyitom a kaput, elkezd nem figyelni rám, hanem néz kifelé. Ezt még megtudtam oldani, hogy megfogtam és óvatosan felém irányítottam a fejét, hogy lásson és parancsoltam, hogy üljön le. Ezzel sikerült is elérnem, hogy annak ellenére, hogy a kapu közelében vagyunk, akkor is figyeljen rám, bár nem sokáig működik, de haladás. Az a baj, hogy minél közelebb vagyunk a kinti részhez, annál kevésbé figyel és hallgat rám. Megpróbáltam, hogy jó, akkor menjünk ki a kapu elé, hátha ott, de teljes káosz volt végképp nem figyelt. Próbáltam mutatni neki a jutalom falatot, hivogattam, legugoltam hozzá, simogattam, de semmi. Behoztam nagy nehezen, becsuktam a kaput és mintha semmi nem történt volna, mindenre hallgat, amit mondok és alig veszi le rólam a szemeit. A kutyatippek.hu-ról tanítottam, ha ez számít. Valaki tudja, hogy mit tehetnék, hogy kapun kívül is olyan szépen menjen, mint bent? Köszönöm előre is
2011. dec. 7. 16:05
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm mindenkinek, így tuti menni fog:D
2011. dec. 12. 08:37
 12/14 anonim ***** válasza:

Szia, ugyanebben a cipőben járok én is, csak én egy kb 75kg-os németdoggal.Nálam az a gond, hogy a kutya 2 éves és még egyáltalán nem járt a kapun kívül.Én azt a módszert tudom ajánlani, hogy tuti te vezesd a sétát (és ezt az udvaron is lehet gyakorolni), hogy elindulsz vele, és ha előtted megy akkor megfordulsz a másik irányba és le teszel neki egy jutalom falatot.Ha megint eléd kerül megint megfordulsz és magad mögé teszel egy jutalom falatot.Ez a módszer 95%ban működik.A lényeg hogy légy kitartó,higgadt, és ha úgy érzed te is feszült vagy vezesd le előbb a saját feszültséged, és csak aztán kezdj bele.


Más: én úgy akarom kipróbálni a séta megkezdését, hogy előbb az udvaron játszok vele, amig ki nem fárad, mert akkor nincs benne plusz energia, és csak aztán próbálkozom a sétával.


sok sikert és kitartás! :)

2011. dec. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

10:42

Köszi, jó ötlet, ez a lefárasztós.. Ugyis kicsit dagi(könnyen letudom fárasztani:D), de így szeretem őt:) Mellesleg mégha ideges is lennék se tudnék neki ártani, túl fontos ahhoz:')

2011. dec. 12. 15:38
 14/14 anonim ***** válasza:
A saját idegességed nem arra értettem,hogy bántanád a kutyád :) csak tudod, mondani szokták, hogy a kutya megérzi ha félsz tőle.Na ugyanúgy tudja mikor mit érzel, ha ideges vagy, benne is feszültséget keltesz, ezért nyugodtnak kell lenned, és magabiztosságot sugároznod.
2011. dec. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!