Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért irja mindenki hogy...

Miért irja mindenki hogy vegyünk menhelyről kutyát? Ennyi erővel akkor szaporítótol is vehetnénk.

Figyelt kérdés

Nemhiszem hogy egy menhelyi kutya bármiben jobb lenne mint egy szaporítótol vett 15ezer ft-os. A menhelyen is bármilyen betegsége lehet,amiröl nemtudunk. A szaporítótol vett kutyát is tudjuk chippeltetni,oltani,féregteleníteni,nem?

Akkor már inkább vegyünk venyésztőtöl.


2011. dec. 7. 16:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Előttem már adtak kielégítő választ a kérdésedre, én egy teljesen személyes kis szösszenetet még hozzá tennék. Nem szeretem a kölyök kutyákat, számomra sokkal nagyobb élmény egy már meglévő karakterrel együtt "dolgozni", megismeri egy már kifejlett, létező személyiséget, felfedezni a múltját ami ugye menhelyi ebeknél gyakran fájdalmas, vagy éppen ellenkezőleg és ezért még jobban sérül a kutya mikor egy kényelmes életből a hideg utcán/ketrecben találja magát. És egy rövid megfigyelés után mindezt megtudhatod a viselkedéséből hisz a kutyák nagyon kifejezőek és sokat mesélnek annak a figyel rájuk. Én abban lelem örömömet mikor ezeket a kutyákat, akár ideiglenesen is de a szárnyam alá vehetem, és megmutathatom nekik lehet bízni az emberben.
2011. dec. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
92%

Ha elviszed a szaporítótól, akkor úgy gondolja a szaporító hogy hát eddig is mind elvitték, akkor megint bepároztatom.... na ezt ha hosszú távon senki nem venne tőle, meg lehetne előzni!!! Érted már?

Szóval ha te nem tőle veszel kutyát, igaz csepp a tengerben, de kicsit kitolsz vele.

És igen, én is ammondó vagyok, hogy tök jó érzés egy menhelyi, sőt egy gyepmester telepi kutyát elhozni, mert a telepit el is altatják ha bizonyos időn belül nem kell senkinek.

2011. dec. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
23%

Hát ez igen:)

Kis túlzással a menhelyről hozod el a szaporítók által "termelt" felesleget.


Menhelyis vrs. tenyésztő!

Ez kb. olyan mint a mai márkamániás világ. Márkás holmit szeretne mindenki, nem baj, hogy nem telik rá, a kinainál meg lehet venni olcsón.

Vagyis nem telik "márkás" kutyára megveszem az expresszen olcsón. Mert demokráciában élünk ugye, ami jár az jár.

És igenis biztos vagyok benne, hogy az emberek többsége, aki ilyen kétes helyről vesz állatot szaporítja a menhelyi kutyák számát. Mert ilyen goldolkodásmóddal ez a következmény!


Csak amig a gagyi szart kidobhatod addig ez egy élőlénynél nem igazán így működik.

2011. dec. 8. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
26%
Na most meg miért kellett lepontozni? Ne mondjátok már, nagy kutyabarátok, hogy a szaporítótól vett kutyák nem olyan aranyosak, mint a többi. Nem ez alapján kell megítélni egy kutyát!
2011. dec. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Tyler913 ***** válasza:

Nagyon jól írták előttem.Azt kérdezed,miért vigyél haza kutyát a menhelyről,ha azok is jó eséllyel szaporítótól származnak?Én nem írok most a menhelyi kutyák hálás tekintetéről,meg arról,hogy megmentesz egy életet,stb.Inkább a józan paraszti eszedet vedd elő (ha van).Fordítsuk meg a kérdést!

Ha a menhelyről és a szaporítótól gyakorlatilag ugyanúgy kérdéses hátterű kutyát kapsz,akkor miért vennéd meg pénzért a szaporítótól,ha kihozhatod a menhelyről is?

2011. dec. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Gabu17 válasza:
Szia szerintem menhelyről azért jobb venni kutyust mert 1.INGYEN van 2.nagyon hűséges kutyák tudnak lenni a keverékek nem mint a többi fajtiszta ilyen-olyan kutya amit percenként kell fésülni meg minden sz@r bár ha versenyekre akarod vinni számolj vele ezt kell tenned.Meg csak jobban esik nekem hogy megmentesz vele egy életet de mindegy te döntésed! :)
2012. dec. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!