Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a baja a kutyának?

Mi lehet a baja a kutyának?

Figyelt kérdés
Van egy 10 hónapos Pitbull terrierem, futtatáskor szájkosarat használok (fém) közel 3-4 hete! Elég jól tűrte már az elején is, semmi gond nincs vele felrakáskor sem csak futás közben néha rájön, hogy leakarja szedni! Nem kicsi rá a kosár, és nem is nagy hogy belelógna a szemébe. Mi lehet a gond vele, miért nem szokja meg, vagy még idő kell neki? De nagyon zavaró mikor sprintel és visszaránt mert megáll "szaggatni" a kosarat!
2011. dec. 7. 17:20
 1/10 anonim ***** válasza:
23%

Biztos zavarja.Mifelénk nincs szájkosár az effajta kutyáknak. Egy van aki elég félelmetes, de ö hosszú futtató pórázon van.

Nem tudok okosat írni!

2011. dec. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Még hisztizik ellene, majd abbahagyja, csak ne hagyd neki, hogy ellenkezzen, tiltsd meg neki a hisztizést, tereld el a figyelmét, ilyesmik.

Mondjuk a fém szájkosár biztos nem kellemes, nehéz is, meg ilyen időben kihűl, és ha hozzáér a kutya pl. az orrával, az elég rossz érzés, lehet hogy emiatt nem barátkozott még meg vele.

2011. dec. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én nem sűrűn látok szájkosaras kutyát, még pitbull vagy staffit se. (Nem értek a fajtákhoz, csak annyit tudok hogy "harci" kutyák.)

Na szóval, ha mindenképp ragaszkodsz a szájkosárhoz szerezz be bőrből, mert van bőrből is! Talán kellemesebb neki viselni mint a fémet, könnyebb is. Nem lehet jó mikor fut valaki és még egy ketrecet is cipelni kell az orrán...

Muszáj rá? Agresszív?

2011. dec. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Hovarju ***** válasza:

Talán az is lehet a baj, hogy nem tud benne rendesen lihegni. És persze zavarhatja az is , hogy nehéz és hideg.

Én a saját kutyámnak textil kosarat vettem és úgy állítottam be, hogy kicsit ki tudja nyitni a száját.

Szerintem próbáld meg másfajta szájkosárral, vagy esetleg kosár nélkül, pórázon.

2011. dec. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha futtatod, igen hamar lihegnie kell. Ha nem tudja teljesen kinyitni a száját a kosárban, érthető, ha ellenkezik. K9-nél lehet remek bőr kosarakat kapni.Az hidegben sem irritálja.
2011. dec. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A kosár annyival azért nagyobb, hogy kitudja benne nyitni a száját eléggé, nem agresszív, csak hát nem örülnék ha a "buta" rendőrök megbüntetnének mert erre szokásuk azokat büntetni akiket nem kéne! Meglátásom szerint kényelmesnek kéne lenni bár ugye ezt csak ő tudja mert láttam már kényelmetlenebb helyzetbe szájkosaras kutyákat, feltenni szépen felengedi, nem tiltakozik, szinte csak menet közben mikor már igazán elkezd lihegni akkor piszkálja, akkor is jobban a földön túrja vele az orrát meg kaparja! Hát gondolkodtam rajta, hogy a hideg ellen rakok neki szivacs csíkot oda ahol nincs gyárilag bőr, mert az orránál nem ér hozzá a vas mert annyit eltart. Egyébként ki tudja hol lehet megtudni, hogy kell egy adott településen a fajtára kosár?
2011. dec. 7. 22:44
 7/10 anonim ***** válasza:

Általában mindenhol kell a fajtádra kosár.

De, ahol élsz, megkeresed az önkormányzat állattartási rendeletét.

2011. dec. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A kosár csak utcára kell mikor viszem futtatni a városba, itthon box van neki, és szabadon is van, nem agresszív, én nem is szeretem annyira ezt a kosaras dolgot de hát állítólag büntetnek érte ha "keményebb" kutyákon nincs kosár a városban. A határba én is kiviszem kosár nélkül, de mindig nem mehetek vele a pusztába! Nem tudom milyen "agresszió" a jó e fajta témában, mert próbáltam már érte "bántani" de nem igazán hat, nagyon meg nem akarom "bántani". Hát még várok vele pár hetet ha utána sem javul akkor majd kitalálok valamit, max ritkábban futtatom akkor is olyan helyen ahol nem nagyon látják, bár nagyon igényli a napi futást.
2011. dec. 7. 22:51
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen én is így tudom, hogy kell minden kép a fajtára!
2011. dec. 7. 22:52
 10/10 A kérdező kommentje:

[link]

Nekem ez a fajta kosár van ami itt az oldal tetején a méret kiválasztásánál bemutató jellegű!

2011. dec. 7. 22:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!