Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit gondoltok erről?

Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__2442906-vesze..

Ez a kérdés elgondolkoztatott.Ha egy gazdi azon kapja magát,hogy a kutyája gyökeresen kezd megváltozni,hirtelen ijedtében mit tesz?Megjavíthatja-e még a kutyáját?Lehet-e még minden olyan,mint azelőtt?

Szerintem ezt a kutyát eléggé rosszul nevelhették,ha idáig fajult a dolog egy ilyen szelíd kutyából..Ti mit gondoltok az esetről?


2011. dec. 7. 18:54
 1/7 anonim ***** válasza:
nem hiszem hogy rosszul nevelték max nem foglalkoztak vele annyit vagy 2 év alatt most nyúltak oda elsőnek úgy hogy a kutyának nem tetszett nem tudom..de erre a gazdi tudna válaszolni hogy hogy nevelik ,mennyit foglalkoznak vele,a kutyák elég nagy aránya morog ha oda nyúlnak de bármi kiválthatta az okot...bár az én kutyám 9 év alatt egyszer se mordult rám pedig 1,5-en kaptam..de a másik kutyánktól nagyon félti a kajáját néha oda kap amikor túl közel megy...
2011. dec. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát, mindenesetre érdekes, de simán meg lehet még állítani. Olvastam a kérdést, és amúgy ez még nem a világ vége. Oké nem tekinti falkavezérnek. El lehet menni kutyaiskolába, utána lehet olvasni, és helyre lehet hozni. Ennyi.
2011. dec. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 wynnie válasza:
Szerintem nem történt semmi extra dolog, nem lett vérengző a kutya, csak megingott a falka rangsora, újra tisztázni kell hogy ki az "alfa". Lehet hogy mostanában kevesebbet foglalkoztak vele és meg kell erősíteni a rangsort, ezt a gazdi tudja igazán hogy hol a hiba bennük. ha a kutya viselkedése megváltozik, mindig a gazdinak kell keresnie magában a hibát,varázsütésre nem lesz egy kutya sem vérengző:)) Az viszont nem normális dolog, hogy morog a kutya ha a táljához nyúlnak, egy jól szocializált kutyánál ilyen nem fordulhat elő.
2011. dec. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ezen a helyzeten egy határozott gazdi 2 nap alatt tud változtatni. A kutya nem változott meg gyökeresen -ahogy írtad- csak a gazdik egy kicsit kiengedték a kezükből a kutyát, ő meg azonnal megpróbál felül kerekedni.
2011. dec. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát szerintem ahogyan nem tudtak rendesen oda figyelni a kutyará hogy ki a felkavezér ez a rend felborul. Egy kutya semmi esetre sem moroghat mikor a kazda oda megy hozzá még akkor se ha a kutya eszik vagy a gazda el akarja venni tőle a kajás tálat stb... De még helyre lehetne hozni alapos neveléssel és kutyaiskolával. Az viszont normális hogy a macskára morgott mivel azt egy vetélytásnak tekintette kaja közben.

Nekem 3 kutyám. Mind a 3 kan. Van egy Tacskó-Foxterrier keverék egy Puli és egy Komondor keverék. Bármelyiktől el vehetem a kaját bele nyúlhatok az edényükbe és meg is simogathatom őket akkor amikor esznek akkor is. Miközben esznek el is vehet közben tőlük a tált semmi gond. Minden egyéb nélkül tűrik. De hát ez a normális. A vezérnek mindent hagyni kell. A farkasoknál is a felkavezér bármikor elveheti ill. követelheti a többiektől a kaját és ezt a többieknek oda is kell adni. Viszont az én kutyáim is morognak egymásra kaja közben viszont ez egy természetes dolog.

2011. dec. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez a gazdától függ. Van, aki összeszedi magát és segítséget kér, aztán helyrehoznak mindent. Van aki sz*rik bele, annak sosincs jó vége. A maradék meg simán csak kidobja az utcára a kutyáját. Sajnos a magyar kutyatartási kultúra általában csak odáig terjed, hogy "hülye ez a kutya, nem lehet megnevelni"...

Amúgy persze, lehet a kutya olyan, mint azelőtt volt, sőt, jobb is, hiszen megfelelő nevelés híján nem mutatkozik meg a kutya valódi énje. Számos példa bizonyítja, hogy rettentően elrontott kutyákból is lehet újra normális társat faragni, csak kitartás kell hozzá és szakértelem.


A konkrét esetről azt gondolom, hogy a gazda nem nézett utána egyáltalán a kutyák "működésének", úgy vélte, hogy majd minden magától megy, és hát ez lett a vége. Borzasztónak tartom, hogy az internet korában is ennyire tájékozatlanok az emberek, mikor minden információ ott hever az orruk előtt, csak be kell ütni a keresőbe a megfelelő szavakat.

2011. dec. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez teljesen gazdi függő. Lehet olyan, mint azelőtt, sőt még jobb is, de kérdés, hogy a gazdi képes-e a sarkára állni. Ismerek egy örökbe fogadott kutyust, akit gazdái sajnálgattak, puszilgattak, szeretgettek, a vége az lett, hogy ellenük fordult. Az első néhány harapás után már hozzányúlni sem mertek. És még most is ajnározzák őt, hisz ő egy kis cuki-muki. Na itt a baj, ha nem képesek a gazdák változtatni, akkor ez csak rosszabb lesz. Én hat kutyát etetek szépen egymás mellett, bármelyik elől elvehetem a kaját. Egymásra is csak akkor morognak picit, ha a másik orra már az edényükben szaglászik. Egyszerűen csak hozzáállás kérdése. Ezek a kutyák múltja vegyes volt, mind felnőttként kerültek hozzám. Nem érdekel mi volt régen, az számít mi van most, és nálunk szabályok vannak, amit be kell tartaniuk. Meglepő, de néhány nap alatt mindnek sikerült belerázódnia, még annak is, aki az első etetésnél kis híján ráharapott a kezemre.
2011. dec. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!