Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kan kutyámmal?

Mit csináljak a kan kutyámmal?

Figyelt kérdés

Van egy közepes testű kan kutyám aki nagyon domináns, ivaros és folyton verekszik az összes kannal, egy pillanat alatt nekikugrik! Ebből már nagyon elegem van mert ilyenkor ha rászólok, vagy megrántom a pórázt, vagy megbököm akkor mégjobban beindul, próbáltam ezt az oldalára forditom megadó helyzetbe dolgot is hát alig lehet legyűrni a földre... A gond még az hogy nemsokára befogadunk egy ivartalanított 8 hónapos kan kutyát (nagy testűt) és félek hogy balhé lesz belőle.

Gondolkoztunk az ivartalanitáson, azt mondta az orvos, hogy fölösleges mert ilyenkor már lehet megszokják ezt a viselkedést és ösztönösen akkor is támadni fognak. Mondjuk én ettől függetlenül azért szeretném ivartalanítani. Ti mit gondoltok? Ja és szerintetek rátámadna a fiatal ivartalanitott kanra is?



2011. dec. 7. 19:33
1 2
 1/12 wynnie válasza:
Az én kutyámmal is ez volt a probléma, kutyasuli nagyon gyorsan segített a helyzeten, ezt ajánlom nektek is! Az ivartalanítás nem sokat változtat a helyzeten, nálunk se segített de attól függetlenül ivartalaníttasd mert egészséges:)) Ilyenkor azt ajánlom, hogy vedd figyelmen kívül a viselkedését, tartsd erősen a pórázt ilyenkor és nézz fel, menj tovább határozottan előre,ne csinálj nagy ügyet belőle. Ha észreveszi, hogy nem foglalkozol a viselkedésével, egy idő után lenyugszik majd,nekem ezt tanácsolták eleinte de a kutyasuliban majd többet fognak tudni mondani:D Sok sikert!
2011. dec. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Akiteki ***** válasza:

Nekem is volt egy kan kutyám, aki minden idegen kannak neki akart menni. Az itthoniaknak csak akkor, ha tüzelt a lány. Az ivartalanítás után kicserélték, teljesen barátságos lett mindenkivel.

Az orvos adja vissza a diplomáját, ha egyáltalán van neki:))

2011. dec. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Két ivaros kant együtt akartok tartani, pláne ha az egyik ilyen agyatlanul domináns? Nem semmi. Mondanám, hogy felejtsétek el, de inkább azt mondom, hogy keressétek fel szépen a Cerberos kutyaiskolát, ők majd segítenek mindenben. Összetettebb probléma ez annál, minthogy itt bármelyikünk el tudja magyarázni kimerítően.
2011. dec. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Egyébként az ivartalanítás segíthet, de csak ha nevelitek is mellé a kutyát, magától valószínű nem fog megjavulni csak azért, mert nincsenek golyói, mivel már hozzászokott a keménykedéshez. A későbbiekben viszont a nevelés mellett rengeteget segíthet, ha nem kell a hormonok ellen is küzdenetek, "csak" a berögzült viselkedést kell megszűntetnetek.
2011. dec. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
3. Nem két ivaros kan kutya. Csak egy és egy !!ivartalanított!!!!
2011. dec. 7. 19:58
 6/12 A kérdező kommentje:
És a cerberosban melyik csoportba rakják szerinted? Az agresszív kutyák közé?
2011. dec. 7. 19:59
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem 3 ivaros kan kutyám van. Nekem a Foxi volt ilyen de meg lehet nevelni nagyon jól . Ajánlom a kutyasulit. És hogy nyugotabb legyen az ivartanítást. De az nem fog segíteni azon hogy msák utyákra támad. Ilyen szempontból meg kell nevelni.
2011. dec. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Ivartalanítás, és nagyon sok nevelés!

Én mondjuk biztosan nem mernék hozni mellé kutyát (főleg kant, még ha ivartalanított is...) egész addig, amíg a helyzet nem javul meg teljesen, ugyanis ott vér fog folyni elég hamar.

A domináns viselkedésén nektek kell változtatnotok. Nem könnyű, de ha utána olvasol, hogy mit kell tenned, esetleg elmész vele kutyaiskolába, akkor megoldható.


A másik kutyát gondoljátok át még egyszer, én a leírtak alapján azt gondolom, hogy Nektek egy kutya is bőven elég.

Nem lennék a helyedben, ha a két nagytestű kutyát kell majd szétválasztani...

2011. dec. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Két nagytestűt? Gondolom te sem olvastad el figyelmesen akkor a sztorit... hú.. az első mondatban is benne van hogy közepes testű, vagy kis testűnek is mondhatnánk végülis egy bulldogról van szó. Én döntöm el hogy hány kutya elég nekem, egyébként nem nálunk lett dominás (ugye mert valószínű akkor én neveltem félre)... mielőtt itt osztod az észt,hogy elég egy kutya stb ... nem az volt a kérdés, hogy hozzak-e melé mégegy kutyát de ....nem fogok mentegetőzni, ha értetlen vagy a te bajod :)

Imádom, hogy itt GYK-en mindenki pár mondatból leszűri a másik ember fél életét kb és már ennyiből megállatpítja hogy biztosan én vagyok érte a hibás... :D

2011. dec. 8. 01:52
 10/12 anonim ***** válasza:

Amit a helyedben tennék:

Azonnal ivartalaníttatnám a kutyámat, utána megnézném hogyan változik a viselkedése más kan kutyákkal szemben.


Szép és jó, hogy befogadsz egy menhelyes ivartalanított kutyát, de vajon átgondoltad, hogy mi lesz akkor, ha nem tűrik meg egymást? Mi lesz szegénnyel? Hogy fogod megoldani? Kennelben lesznek külön-külön, hogy ne tegyenek egymásban kárt vagy hogy? Vagy esetleg az egyiknek mennie kéne? Mit fogsz tenni, ha így alakul?

Hogy számolnál el a lelkiismereteddel, ha esetleg úgy összeverekednének, amin már nem lehet segíteni?

Sajnos minden eshetőségre gondolni kell!

2011. dec. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!