Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek fajtiszta Havanese?

Szerintetek fajtiszta Havanese?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


[link]


2011. dec. 8. 19:33
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
de akkoris fajtatiszta, nem fajtiszta. mást jelent a kettő
2011. dec. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Ha olvasgattál itt az oldalon, akkor biztosan megérted, miért ez a kifakadás. Annyi szerencsétlen kutya keres ebben az országban gazdát és a dolog megoldása annyira elérhetetlennek tűnik, hogy minden egyes kérdést, minden fórumot meg kell ragadni arra, hogy az ebereket megpróbáljuk meggyőzni, hogy ahogyan cselekedni készül, az nem a helyes út.

"Egy fiút és egy lányt, nem tenyésztés céljából, és elvileg nem is szaporító. "

Aki nem tenyésztő, az szaporító. Függetlenül attól, hogy besikerült alomról, vagy üzletszerű állandó fialtatásról beszélünk. A tenyésztő és a szaporító közötti különbséget nagyon könnyű megérteni. Míg az utóbbi csak több kutyát csinál, az előbbi jobb kutyák létrehozására törekszik.

Gusztustalannak tartom, hogy ha valakinél "besikerült" egy alom, az pénzért adja el a kölyköket. Ha tényleg a kölykök érdekeit nézné, akkor ingyen elajándékozná őket a szukáját pedig ivartalaníttatná amilyen hamar lehet.

Gondolj bele, ha te most veszel tőlük kutyát, meg rajtad kívül még jópáran, akkor rájönnek, hogy ez nem is olyan rossz üzlet és lesz még egy "besikerült" alom. Meg még egy, meg még egy... Hol a vége? Többek között ezért nem szabad ilyen embertől kutyát venni.

Ha ingyen odaadná, az más. Akkor nem a haszonszerzés motiválja, hanem hogy gazdát találjon a kölyköknek és talán van remény, hogy észhez tér és mindent elkövet, hogy ez ne fordulhasson többet elő.


És még valami. Egy dolgot nagyon félreértettél. Senki nem mondja, hogy ha nincs törzskönyves kutyára pénzed, akkor ne legyen. Én azt vallom, ha valami olyan célra veszel kutyát (sport, munka, stb.) amiben nagy eredményeket szeretnél elérni, akkor mindenképpen törzskönyveset vegyél mert ilyen szinten már nagyon fontos, hogy azt kapd amit elvársz, nem beszélve arról, hogy a tk. hiánya bizonyos szint fölött már korlátoz abban hogy versenyeken indulhass. Minden egyéb esetben ott vannak a menhelyek.

Kérlek, azon gondolkodj el (családoddal együtt), hogy a menhelyeken, a fajtamentőknél rengeteg a szerencsétlen sorsú, gazdára váró kutya, te pedig képes lennél pénzt kiadni egy olyanért, ami semmivel sem több, vagy jobb mint ők, ezzel hozzájárulva a már így is tarthatatlan elkeserítő helyzethez.

2011. dec. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

A műtét előtt elsőnek menhelyek után keresgéltünk.

Siófok közelében van egy ahol csak pár idősebb kutyus van, meg Kaposváron, és ott se találtam sajnos megfelelőt.

Aztán találtam egy keverék kutyust Kaposváron akit úgy mentettek meg, de amikor írtam a hölgynek, hogy elvinném, az előtt 20 perccel talált gazdira.

Ennek részben örültem is, meg nem is..nagyon édes kutyus volt. Csivava, pincsi keverék volt, de nagyon szépre sikerült:)

Na lényegtelen, a te tanácsodat is megfogadom, figyelembe veszem a nézőpontodat.

2011. dec. 9. 09:56
 14/20 A kérdező kommentje:
Még csak annyit, hogy tenyésztőket is néztem, de sajnos nem 20-30 ezres kategória. Egyáltalán nem sajnálnám rá a pénzt, de sajnos nem lehet. Pedig tényleg álomszép egy tenyésztőnél kapható hófehér kutyus egy kis mintával.
2011. dec. 9. 10:00
 15/20 anonim ***** válasza:

Ha tenyésztőtől vett kutyára nincs keret, akkor inkább hozz menhelyről egy kiskutyát. A tappancsok méretéből megtudod, hogy nagyjából mekkora lesz, és a menhelyen tudnak tájékoztatni a kutyus jelleméről...stb.

De ne támogasd a szaporítókat, akik olcsón, törzskönyv nélkül adnak el kiskutyákat. Hidd el egy menhelyi kutyus sokkal jobb társad lesz, mint egy szaporított, selejtes kutya.:)

2011. dec. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Értem..Mindenkinek más a véleménye..mindenből lehet kivétel..bár én nem ismerem a szaporítókat, hogy mire képesek, lehet ha tudnám, hogy egyesek mit csinálnak, ha tapasztaltam volna, lehet nekem is ez lenne a véleményem.

Szerintem nincs abban rossz ha van valamim azt eladom.

Bár tényleg nem szabad ezzel visszaélni, hogy direkt azért hagyom szenvedni a kutyámat, hogy pénzt csináljak belőle.

Ezt állatkínzásnak tartom, de merem remélni, hogy nem mindenki ilyen aki elad egy-két kiskutyát, mert nem tudja megtartani.

Mi is lógunk a vaterán, eladunk dolgokat, veszünk dolgokat. Bár állatokat nem árultunk soha, és soha nem is fogunk, mikor kölyökcicáink voltak elajándékoztuk..De a kutya meg a macska között is van különbség.

Amióta az eszemet tudom mindig volt macskám, és sose vettük. Mindig valamelyik utunk során követett egy cicus akinek alig nyílt ki a szeme, és végül velünk maradt.

A mostani macskám nemsokára lesz 6 éves, és őt is az "utcáról" hoztuk,még nagyon kis korában, és senki meg nem mondja, hogy valaha is kóbor cica volt.

Volt jó pár éve egy angol coccer spánielem, őt is vettük, bár idősebb korában már volt 1 éves is talán amikor vettük.

Neki a története röviden, hogy a pasasnak akinek volt a szukája fedeztette, hogy a lányainak is legyen külön 1-1 kutyusok 2 csajszi volt, közben 4 kölyök született.

Egyet valami ismerősük elvitt, de még akkor is a "nyakukon marad" +1 kutyus. Aztán valami ismerősünk ismerősének az ismerőse volt a fazon, és akkor anyunak nagyon megtetszett a kutyus amikor mutatták, és olyan 5ezer Ft körül vittük el kb 1 évesen. A beilleszkedése kicsit nehéz volt, meg nagyon buta kutyus volt spániel létére, de egyáltalán nem volt beteges. De körülbelül 1,5-2 évet élt velünk, aztán egyik éjszaka ellopta valaki, mivel gyönyörű szuka volt..és az idegenekkel is nagyon barátságos volt, szóval nem is lehetett nehéz elvinni. Vízparti házunk van, elvileg a vízen keresztül vitték el =/

2011. dec. 9. 19:21
 17/20 anonim ***** válasza:

érteem:)

nagyon sajnálom ami a kutyáddal történt.://

egyes emberek hihetetlen mire képesek.-.-

2011. dec. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Szánalmasak tudnak lenni néha az emberek...Gondolom az elmondásaitok szerint ő is valami szaporító lehetett, mivel szuka volt a kutyus, mi másért kellett volna neki?
2011. dec. 10. 08:07
 19/20 anonim válasza:

Én ugymond ,,szaporitótól" kaptam a havaneseem!!!! Mi az ,,undoritó,felelőtlensêg" abban ha vki pároztatja a tk-es kutyáját máséval ami szintén tk-es,és a kölyköket továbbadja pénzért???????? Az oltás,féregtelenités stb sem olcsó,és ha ezeket a ,,lelketlen" szaporito fizetu,mért ne adhatná 10-20e ft-os áron a piciket???? A4 kutyusbol egy lány lett,ő küllemhibás,ezért ivartalanitási feltétellel adta el 5000ftért ami sztem simán belefér...

Az enyém,mivel egy nagyon jó bnőm az illető ingyen volt,és simán felveszi kinézetben,természetben egy 100ezres kenneles,tenyésztőtől való kutyussal!!!! Nem mindenki lelketlen de egyesek mindenben a bajt keresik...

2012. jan. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Ez így igaz!
2012. jan. 21. 13:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!