Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ingyen elvihető staffi, vagy...

Ingyen elvihető staffi, vagy jelképes összegért, de hol?

Figyelt kérdés
Szaporitóktól semmiképp nem szeretnék venni kiskutyát,a tenyésztettre viszont sajnos nincs keret.(Nem kell beszólogatni,hogy ha nincs tenyésztettre pénzem,akkor az ellátására hogyan lesz,mert arra LESZ,és kevés kutyának van olyan jó dolga mint az enyémeknek)Gondoltam menhelyre vagy fajtamentőkre.nézegettem az amstaffrescue.com weboldalát,és kinéztem magamnak egy kutyust.Namost addig oké,hogy felhivom és ha minden oké akkor megyek érte..de milyen összegre számitsak? oltás,ivartalanitás ára,és ennyi?vagy? előre is köszönöm szépen a válaszokat.
2011. dec. 9. 08:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Van egy kis gebasz az elméletedben: ha van pénzed az ellátására, akkor azt a pénzt félrerakod és hipp-hopp egyszercsak lesz pénzed a vételárra is.

Egyébiránt felhívod őket és mindezeket tőlük kérdezed meg.

2011. dec. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
2011. dec. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Na igen. Csak mire összegyülök a vételárra a pénzem az körülbelül 2-3 hónap,és lehet,hogy a másik két kutyám sinylené meg a spórolást.A minőségi tápból nem engedek,az egyik kutyámnak izületi problémái vannak vele folyamatosan járok kezelésekre,igy hogyan rakjam össze elárulnád?
2011. dec. 9. 08:44
 4/17 A kérdező kommentje:
nem fogok a másik kettőn spórolni,hogy meglegyen egy tenyésztett kutya ára. Plusz nem akarom versenyeztetni,hobbi célra szeretnék kutyát,amire tökéletesen megfelel a menhelyi is,és a másik két kutyám is menhelyről van.Ők már nálam vannak 5 éve,igy nemtudom manapság a menhelyeken az árakat.A két kutyusomat 10 kg táp és 2000 ft-fejében hoztam el.
2011. dec. 9. 08:46
 5/17 anonim ***** válasza:
39%

Előre leszögezem, hogy nem a menhelyi kutyák ellen vagyok, ne érts félre!


Örülök, hogy a másik két kutyusod is menhelyi, de gondolkodj logikusan! Kihoztál egy izületi problémával küzdő kutyát, folyamatosan hordod állatorvoshoz, a kutya kezelései élete végéig sokkal drágábbra jönnek ki, mintha tenyésztőtől vettél volna kutyát. Nem (csak) azért szoktak tenyésztőtől venni kutyát, hogy kiállításra hordják, hanem azért is, mert egészséges kutyát szeretne az ember, megbízható helyről. Ezt nyilván látod te is, hiszen írtad is, hogy nem szeretnél szaporítótól kutyát venni.. Csakhogy azok a kutyusok, akik menhelyen vannak még ha fajtatiszták is, bizony szaporított példányok. Hogy miért is? A tenyésztők chipel adják el a kutyát és amint bekerülne az egyik kutyájuk menhelyre, már mennének is érte!


Még egyszer mondom nincs bajom azzal, hogy egy kutyust szeretnél megmenteni, csak a gondolatmeneted nem értem, hiszen ha kifogsz megint egy izületi problémával küzdő kutyust, akkor rá is rá fogsz költeni annyit, vagy még többet is, mintha tenyésztőtől vettél volna kutyát és egy darabig azt a pénzt rakod félre..


Amúgy miért ilyen sürgős, hogy 2-3 hónapon belül kutyát akarsz? Picit nem tudsz tovább gyűjteni rá?

2011. dec. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

"nem fogok a másik kettőn spórolni,hogy meglegyen egy tenyésztett kutya ára." Nem azt mondtad, h simán van pénz az ellátására a jövendőbeli harmadiknak is? Akkor a harmadikra fordítandó pénzt tedd félre. Ezt miért is sínylené meg a másik két kutya? Nem vágom...


Pl: mindegyiknek szánsz 5-5 ezret a havi ellátására. A harmadiknak is. Azt a harmadik 5ezret szépen félrerakod, attól a másik kettőnek megmarad a 10. Miért is szenvednének hiányt bármiben is? Hülyeséget beszélsz, az a baj.

2011. dec. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Miért olyan sürgős, hogy 2-3 hónap alatt akarod összegyűjteni a pénzt? Én 2 évig spóroltam a kutyámra.
2011. dec. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Hát kérdezd meg őket, minden menhelyen másképp adják a kutyát.
2011. dec. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is sántít ez az egész anyagilag. Nekem most lett egy plusz kutyám, ő legalább havi 10 rongy plusz kiadást jelent, de inkább többet. Nem kell egy évnél tovább gyűjtögetni, és máris tudsz venni jó kennelből kutyát. Főleg, hogy van már két kutyád, ha az egyik izületi problémás, ott bármikor befogyelhet egy műtét is, ami több lesz, mint a jó kennelből vett kutya. Akkor még megérteném a kutya kell de rögtön érzést, ha nemrég meghalt volna a kutyád, és most nem bírnád kutya nélkül, dehát ott a két másik kutyád, miért nincsenek ők elegen?
2011. dec. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
mert régóta álmom egy staffi. Az izületproblémás kutyáról tudtam hogy az,értesitettek róla a menhelyen,de vállaltam mert nagyon rossz sorsa volt,és az egyik legcsúnyább kutya volt a menhelyen,rajtam kivül biztos nem vitte volna haza senki.Mert ugye sokan a külsőségekre adnak.Mütét nem lesz szükséges,rendszeres ellenőrzésre kell járnunk és no problem.Szóval olyan hüü de sok pénzt nem visz el a beteg kutyusom. Viszont 150 ezrem nincs egy tényleg nagyon jó helyről származó tenyésztett kutyára,és tudom,hogy nembirnám összerakni,mert mindig eszembejut valami,hogy most ezkéne a másik kettőnek ,most azkéne...most magamnak kell ruha,most ez az...kifolyik a kezemből a pénz..de nem ez a lényeg,hanem az,hogy még nem kaptam választ a kérdésemre. Ha valaki járt mostanában menhelyen,mennyi az átlagár amit elkérnek?
2011. dec. 9. 12:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!