Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy etessem kiskutyámat,...

Hogy etessem kiskutyámat, hogy ne legyen az hogy a tápot nem eszi meg?

Figyelt kérdés
Szeretném mással is etetni, nem csak táppal, de azt hallottam ha mást is kap enni, pl.:házikosztot, akkor nem fogja megenni a tápot. Én ezt nem akarom, de szeretném ha válzatosan étkezne...Szóval mit lehet csinálni?Hogy csináljam hogy ez ne történjen meg? És ha finnyáskodik és nem akarja megenni a tápot, akkor hogy szoktassam vissza ahoz h mindkettőt megegye?
2008. márc. 26. 09:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

ha egyszer már eszi a tápot nem fog totál leszokni róla. ha finnyáskodik éhen marad, ne aggódj ha éhes megeszi. a lényeg hogy megfelelö kaja legyen megfelelö mennyiségben elötte. pl a házi koszt is kiváló ha van benne elég fehérje hús. pl mi mindig konzervet adunk neki de kap mellé levest kenyeret akár fözeléket is. ami nem kell neki ott hagyja de van hogy reggelre azt is megeszi. a lényeg hogy konzervvel adunk neki mindent ami kell. tápot mi nem adunk.

pl a barátnöm a legdrágább kajákat vette a kutyájának. ö a tápot és konzervet együtt adta. nagyon drága volt szerintem hülyeség volt.

2008. márc. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Add neki összekeverve, több legyen a táp, kicsi a házikoszt (az íze meg a szaga kedvéért), jól áztasd be a tápot. Ha így se eszi meg, akkor éhen marad:) előbb utóbb megeszi ha éhes és látja hogy nincs más.
2008. márc. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az en kutyaim kicsi koruktol mindent kapnak felvaltva es mindent mag is esznek. Van persze kedvenc es kevesbe kedvelt kajajuk, de ha ehesek, mindent megesznek. Ha nem eszi meg mindet, elveszem elole egy ido utan, mivel akkor eleget evett a tuleleshez.

Gyonyoruek a kutyaim(4) ragyogo fenyes a szoruk es egyaltalan nem sovanyak pedig 4000 negyzetmeteren vannak szabadon eresztve.

2008. márc. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az én Axim (német-juhász) gond nélkül eszik tápot is, egyebet is. Nálunk mondjuk a táp egész nap előtte van kiskutyakora óta, megtehetem, mert nem eszik többet, mint amire szüksége van. Tehát nem zabálja fel az összeset csak azért, mert a tányérjában van.

Két tányért tartunk fenn neki, a kékben mindig a tápja van, a pirosban pedig az alkalmi "különlegességeket" kapja. Házi kosztot, konzervet, stb. A piros tányér nincs előtte csak addig, amíg abban kap valamit. Sosincs gond, mindig megeszi a tápot, mert az az alap kajája. Van, hogy napokig nem kap mást és ezt jól tudja. A táppal kell jóllaknia. Minden más csak alkalmi csemege. De aranyos tud lenni, a múltkor megkereste a mosogató alatti szekrényben tárolt piros tányért (véletlenül nyitva maradt az ajtaja) és hozta, jelezve, hogy úgy enne valami finomat. Jót nevettünk.

A tápot azért nem javaslom valamivel keverni, mert akkor mindig keverni kell, ha hozzászokik. A táp legyen táp. Amúgy ha jó minőséget választasz, megvan benne minden, amire szüksége van, nem muszáj mellette mást is adnod.

2008. márc. 29. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!