Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vizsla kutya tanításához tippek?

Vizsla kutya tanításához tippek?

Figyelt kérdés
5 hónapos szuka vizslánk van. Első kutyánk. Én kollégista vagyok csak a hétvégén vagyok itthon, szülőknek nincs ideje vele foglalkozni hétköznap. Folyton ugrál és harapdálja a kezem, meg a lábam. Hiába szólunk rá csinálja.
2011. dec. 10. 11:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A vizslák nagyon hiperaktívak. Naponta 2 óra séta, futkározás, játék, tanítás. Hétvégén kutyaiskola, túrázás. Tanításhoz a klikkert javaslom, a vizsláknál különösen gyors és hatékony!
2011. dec. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
56%

Ne szólj rá. Hagyd ott, ha ezt csinálja, zárd el egy külön szobába, vagy csak fogd meg a nyakörvét és ültesd le szigorúan, amíg meg nem nyugszik. Találj ki valami büntetést, ami hat rá.

Az egyik legfontosabb szabály, ami igazából elég egyértelmű, de sokan mégsem jönnek rá maguktól, hogy ha büntetni akarsz egy kutyát, akkor azt úgy csináld, hogy neki legyen büntetés. Ha te úgy gondolod, hogy az neki nem jó, az nem elég. Ha a rászólás nem hat, akkor mást kell csinálni. Ha az a másik sem hat, akkor egy harmadikat, egész addig, amíg ki nem derül, mi hat a kutyára a kívánt módon.

A sok foglalkozás persze elengedhetetlen, nem is tudom, miért van kölyök vizslád, ha nem érsz rá foglalkozni vele. Rá kéne venni a szüleidet, vagy valaki más ismerőst, hogy fárassza le fizikailag is meg agyilag is. És persze te is ha otthon vagy, előbb nagy séta, labdázás, futás, utána tanítgatás, mert ezek nagyon fontosak egy olyan okos és pörgős kutya életében, mint a vizsla.

2011. dec. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem kéne büntetni addig, amíg a megfelelő életmódot nem biztosítja számára! Ha már ő és a családja mindent megtett azért, hogy a kutya ösztönenergiáit levezesse és kialakított egy kötődést a kutyában, és még a helyes nevelés ellenére sem oldódnak meg a problémák, na akkor el lehet gondolkodni a büntetésen. Csak sajnos rosszul fogja csinálni. A rossz büntetéssel pedig nem segít a kutyán.
2011. dec. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
A vizslának nem elég ennyi tanítás. Le KELL minden nap fárasztani teljesen fizikailag és agyilag is, és MINDEN nap kell tanítani, nevelni, különben kezelhetetlen lesz. (mint a mellékelt példa)
2011. dec. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Persze, kell a lefárasztás, de azért ne hagyják elkanászodni a kutyát csak azért, mert jaj szegény, nincs lemozgatva. Ha egy argentin dogról lenne szó, senki nem mondaná, hogy hagyják nyugodtan harapdálni, amíg nem viszik eleget futni. Rendnek és szabályoknak kell lenniük akkor is, ha nincsenek meg az ideális feltételek a kutyatartáshoz.
2011. dec. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Persze, lehet büntetni anélkül, hogy biztosítanánk számára a szükséges életmódot, de nem lesz benne sok köszönet, meg a gazdiknak se lesz sok örömük a kutyában. Aztán majd szépen előjönnek az olyan viselkedési problémák, hogy igaz, hogy nem ugrál, de rombol, igaz, hogy engem nem harapdál, de kinyírta a macskát, stb. Értsük meg, hogy az ösztönenergiát nem elnyomni kell, hanem kielégíteni! Ha elnyomjuk, akkor felszínre tör máshol. Végső esetben megbetegszik a kutya. Ha argentin dogról lenne szó, ugyan ezt mondanám! Ráadásul a felugrálás és a játékból harapdálás nem az a kategória, amit rögtön büntetéssel kell kezelni.
2011. dec. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Félreértesz :) Én is mondtam, hogy mozassák le, de EMELLETT kezelni kell a viselkedési problémát, mert magától nem fog elmúlni, csak ha "elmagyarázzák" a kutyának, hogy az nemkívánatos viselkedés. Az oka a nem megfelelő foglalkozás, azt IS kezelni kell, meg magát a problémás viselkedést IS.
2011. dec. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
A baj forrása itt főleg az, hogy rokontól kaptunk a kis kutyát akinek két vizslája is,akik egésznap kennel be vannak zárva. Mikor megszülettek a a kölykök a nővérem akarta, hogy hozzunk el egyet, aki természetesen pont most költözött albérletbe a barátjával. Én egyetemista vagy, 3 napot vagyok itthon és akkor is tanulnom kell, meg főznöm, takarítanom mivel Anyukám dolgozik. Hiába hajtogatom nekik h nekünk nem kell kutya nem látják be.... Én próbálok megtenni mindent h lefárasszam, kint vagyok vele amennyit csak tudok, viszem sétálni de ez nem elég neki. Ráadásul hiába próbálok vele játszani labdával, vagy botot dobálok neki, tanítom h ül, marad, nem használ semmi...És nem hallgatnak rám itthon, hogy nekünk nem kell kutya...
2011. dec. 10. 12:59
 9/15 anonim ***** válasza:
Hát ez szívás. Nincs a környéken valami őrült kutyabarát, aki megveszne azért, hogy kutyázhasson, de mittuomén nem engedik a szülei, vagy nincs rá pénze, vagy ilyesmi? Esetleg ha találtok ilyet, rábízhatnátok a kutyát, hogy vigye el sétálni meg foglalkozzon vele, ha ideje engedi. Én fiatalabb koromban ölni tudtam volna egy ilyen lehetőségért. Vagy hát nem tudom, hogy álltok anyagilag, meg merre laktok, de vannak, akik pénzért vállalnak kutyasétáltatást, esetleg olyat is kereshettek, ha belefér a keretbe.
2011. dec. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg szívás. Sajnos a hétvégi foglalkozás kevés neki, de ezt te is látod. A nővéred akarta a kutyát, akkor lesz szíves magához venni (a vizsla baromi jól elvan albérletben is, nem is nagy, nem is túl szőrös meg amúgy is emberközpontú, nem udvarra való), és vigye reggel-este sétálni, iratkozzon be vele kutyaiskolába, tanítson neki trükköket és máris megoldódik a probléma!
2011. dec. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!