Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az hogy más célra...

Miért van az hogy más célra kell akkor más az ár?

Figyelt kérdés

Ha elmegyek egy tenyészőhöz és kiválasztok egy kutyát. Ha hobbi célra kell a kor 70.000Ft ha kiállításra akkor 100.000Ft ha tenyésztésre akkor 120.000Ft ugyan az a kutya.

De miért?


2011. dec. 10. 18:39
1 2
 1/12 Tyler913 ***** válasza:
76%

Nem ugyanaz a kutya.A hobbi kutya általában rendelkezik olyan hibákkal,amelyek kizárnák a tenyésztésből,vagy legalábbis kétségessé tennék,hogy jó eredményt érjen el kiállításon.

Én még tenyésztés-kiállítás megkülönböztetésről nem hallottam,hiszen elvileg a kiállítás azért van,hogy a kutya ott minősítést nyerve alkalmassá váljon a magas tenyésztésre.Bár lehet,én tudok valamit rosszul.

2011. dec. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

A választ köszönöm!

Én mikor egyszer megkérdeztem egy kennelt ott még ezt a 2 is külön vették.....

2011. dec. 10. 18:51
 3/12 A kérdező kommentje:

Ja é most már értem hogy miért kérdezik meg hogy mire kell a kutya.

De ha pl. valaki hobbi célra vesz kutyát de végül mégis el akar menni vele kiállításra de az a kutya színhibás vagy valami akkor ez hogy van?

2011. dec. 10. 18:52
 4/12 anonim ***** válasza:
68%
Kizárják..színhibás kutya nem vehet részt a kiállításokon,mert nem felel meg a standardnek :) Vagy viszont felülbélyegzett tk-t kap..régen még ilyen is volt..nem tudom most van-e :)
2011. dec. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A válaszokat köszönöm!
2011. dec. 10. 19:21
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is úgy van, hogy kiállítás/tenyésztésre 300 ezer forint, hobbyra/sportra 120 ezer.. Ha egy kiskutya színhibás vagy csak nem olyan küllemi adottságokkal rendelkezik amik alkalmasak kiállításra és tenyésztésre akkor olcsóbban adom, viszont akkor ivartalanítási szerződés jár a kutya mellé és azt keményen be is szoktam hajtani... az a kutya ami nem felel meg a standardnak (kizáró hiba miatt) vagy csak nem egy olyan egyed akinek érdemes tovább vinni a küllemi jegyeit az ne szaporodjon... aki pedig tenyészteni akar az igenis fizesse meg egy európai színvonalú, jó minőségű tenyészkutya árát...mellékesen mondom még egy tenyészkutyát se adtam el itthonra...így minden általam kis hazánkba eladott kutya ivartalanítva van...
2011. dec. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A válaszokat köszönöm!
2011. dec. 10. 19:40
 8/12 Akiteki ***** válasza:

Mert a hobby célba belekalkulálom a kutya ivartalanításának költségét is.

Nem hibás, nem rosszabb, mint a többi, ugyanaz a kutya, csak más a cél a vásárlásnál. Tudom, hogy aki hobbyra akarja, az nem fog kiadni 120 ezret érte, de aki kiállítani, tenyészteni akarja, az tudja, hogy ez még így is olcsó ár.

2011. dec. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Rotis_lány ***** válasza:
0%
Ne haragudjatok, nem kötekedés céljából írom, de a rottweilernél szinte minden egyes tenyésztőnél látok enyhe diszpláziás kutyákat, akiktől le hoztak almot, azzal az indokkal, hogy ha csak egészséges csípőjű kutyákkal tenyésztenének, akkor a beltenyésztés révén új, vagy már meglévő betegségek rögződnének. Ezzel az erővel ők is belekalkulálhatnák nekem a rimadyl és a csípőműtét árát, mert van rá esély, hogy dp-s kölyköt kapok.
2011. dec. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

akkor is van rá esélyed ha a mind a két szülő csípője A-s. A diszplázia a jelenlegi kutatások szerint nem bizonyítottan öröklődő betegség. Szűréssel állomány szintjén alig lehet javulást felmutatni. Jelenleg ott tartanak, hogy talán a hajlam öröklődik... de meggyőző kutatási anyagot még ezzel kapcsolatban sem olvastam..


Mellékesen megjegyzem ennek semmi köze a kérdéshez...

2011. dec. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!