Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kérnek a tenyésztők...

Miért kérnek a tenyésztők néha hihetetlen árakat?

Figyelt kérdés

Megértem hogy egy kiskutya sokba került. Oltás, féregtelenítés, chipp, törzskönyv stb...

Sok tenyésztő 200-300.000Ft-ot akar elkérni egy kutyáért, és a legtöbb csodálkozik, hogy miért csak külföldre tud eladni kölyköt. De azért én se arra gondolok hogy adja a kutyát 20-30.000Ft-okér mert igen is ha foglalkozott vele akkor kérje meg az árát. De azért ilyen árak. Én nem régen vettem egy Pulit 55.000Ft-ért nagyon szép egészséges kutya. Minden papírja meg van ami kell.

De szerintem akármilyen kutya is 80-90.000Ft-tól nem értem miért drágább néhány tenyésztőnél egy kutya. Volt már nekem 80.000Ft-os kutyám de semmivel sem éreztem külöbnek se kinézetre se semmire egy 50-60.000Ft-os kutyánál. Azért amilyen árakat már néhányan elkérnek érte 300-400.000Ft azért nem tudom hogy az a kutya miből van. Biztosan aranyból. Én majd nagyon szeretnék egy lovat (de előbb egy Yorkira gyűjtök). De hát az én kedvenc lófajtám nem olcsó de egy szép papírosat tisztavérűt már vehet 600.000Ft-ért. Azért ha bele gondolunk nem olyan sokat kell hozzá tenni.

Nem tudom ti hogy vagytok ezzel a kérdéssel. Várom a véleményeket. De azért bunkók kíméljenek!!


2011. dec. 10. 19:54
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
69%
Én soha nem adok pénzt kutyáért. Sok kutyám volt már, mind egészséges, szép kutyák voltak. Nem voltak TK-ek, ennyi. Nem attól lesz egy kutya értékes, hogy 300 ezerért vettem. Egy egyszerű, kis menhelyi kutya is éppen olyan értékes. Szerintem legalábbis.
2011. dec. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Én már vettem kutyát de volt menhelyről is kutyám, úton talált stb.. Azt is ugyan úgy szerettem és lehet is szeretni meg aranyokask, kedvesek. Ez nagyon igaz!

2011. dec. 10. 20:04
 3/31 anonim ***** válasza:
77%
Mindennek annyi az ára, amennyit a vevők hajlandóak fizetni érte. Aki 300 ezerért adja a kutyát, annak a vevőköre is abból a rétegből kerül ki, akik ezt meg tudják fizetni. Ha nem tudná ennyiért eladni, akkor nyílván lejjebb vinné az árat.
2011. dec. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 Akiteki ***** válasza:
60%
Ezt most nem értem. Lóra nem sok a 600 ezer, kutyára meg sok a 200?
2011. dec. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Ez is igaz! Mondjuk a külföldiek ahova a legtöbb ilyen árú ktya került ott általában meg tudják fizetni....

2011. dec. 10. 20:08
 6/31 anonim ***** válasza:

Nekem egy border colliem van, 100 E forintért vettük. Nem azt mondom, hogy tökéletesen megérte, mert másra is költhettem volna annyit, de nem szerettem volna szaporítótól, olcsón megvenni, mert valahogy féltem az egésztől. Ezen kívül a staffordshire terrierem mentett kutya, nem fizettünk érte semmit, és abszolút standard, igaz a fejkörmérete 56 cm, a marmagassága pedig 61 cm. De gyönyörű kutya.

A kutya ára attól is függ, hogy a szülei milyen eredményeket értek el, szűrései, felmenői, oltás,chip,törzskönyv sem ingyen van!. Szóval annyiért nem sok. Én is néztem, egyik kennelbe 55.000 Ftért, két másikba 100.000 Ftért ajánlották a kutyát. Végül egy nagyon jó kennelből van, nem járok vele kiállításra stb. most elkezdtünk terápiás kutyás edzésre járni, továbbiakban ezzel szeretnék vele foglalkozni.

2011. dec. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Dehogy nem sok 600 de azért gondolj bele. Egy kutya és egy ló nem egy kategória. És nem is egy a feladtuk és az alkalmazásuk.... Azért van közte külöbség hogy melyikért adnál többet nem?.........
2011. dec. 10. 20:11
 8/31 A kérdező kommentje:
Az eddigi válaszokat köszönöm!
2011. dec. 10. 20:12
 9/31 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

Attól is függ, hogy mennyire ritka fajta, illetve mennyire divatos éppen. És ne csak a kiskutyák költségét nézd (oltás, etetés, stb.), hanem a szülők tartását is. Az igazán jó tenyésztőnél vásárolt kutyákat kiszűrik a fajtára jellemző betegségekre, és csak az egészségeseket adják el, illetve szaporitják.

Valóban minden kutya lehet tökéletes társ, nekem is keverékem van, de ha senki sem venne fajtatiszta kutyákat, eltűnnének. És és nagyon sajnálnám pl. a pulikat, pumikat, vizslákat stb.

2011. dec. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 Akiteki ***** válasza:
91%

Én kutyáért adnék 600 ezret. Lóért soha, mert nem tudom hova tenni. :)))

Van, aki macskát vesz ennyiért.

2011. dec. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!