Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg erre a kutyám?

Hogy tanítsam meg erre a kutyám?

Figyelt kérdés
Van valami bevált tippetek arra, hogy hogyan labdázzon a kutya? Már odáig eljutottam, hogy vissza hozza. Arra kéne rávennem csak, hogy adja is oda. Sajnos nagyon nehezen adja oda a labdát.
2011. dec. 11. 14:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Én két labdával tanítottam meg erre. Eldobtam az egyiket, visszahozta...kezembe mutattam a másikat neki és mondtam hogy TEDD LE! mikor azt letette, akkor dobtam el a másikat neki. Ezt ismételgettük addig ameddig már nem is kellett két labda. Mikor leteszi, mindig dicsérd meg, és dobd el újra a lasztit. Menni fog, csak sok gyakorlás!
2011. dec. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
uhh, köszi, ez nem rossz ötlet.:P
2011. dec. 11. 14:18
 3/8 anonim ***** válasza:
Az első válaszolóval egyet értek. Az én kutyám is úgy tanulta meg....
2011. dec. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Valamit valamiért!
2011. dec. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A kaja is ugyan úgy beválik, mint a labda, ha elég finom a kutyának. A labdánál arra figyelj, hogy lehetőleg ugyan olyan típusú és méretű legyen a kettő.
2011. dec. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én "eldomináltam" tőle, de mondjuk nem is kellett sokat küzdeni érte. Megfogtam, kicsit meghúztam és már adta is, hiszen az az enyém, ha akarom. De amúgy a két labda sem rossz, jutalomfalatra is cserélheted, amelyik jobban jeön, próbálkozz.
2011. dec. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha nem jön be a labda elcserélése (ami amúgy kitűnő módszer, csak vannak elég fafejű kutyák, akik az istennek sem alkusznak) akkor ne kezdj könyörögni neki és kergetni, hogy elvedd tőle, mert se-perc alatt rá fog jönni, hogy ez így még nagyobb buli, mint ha egyedül rohangálna, játéknak fogja felfogni. Fordulj el és hagyd faképnél, de közben figyeld a szemed sarkából. Ha csalódottan kiköpi a labdát, azonnal mondd neki, hogy "Ereszd, jó kutya" vagy valamit, és dobd el neki a másik labdát.
2011. dec. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha pedig ez sem válik be, mert boldogan elvinné csócsálni a labdát, akkor egyszerűen kapard ki a szájából, ha van elég fizikai erőd hozzá. Nyilván ne egy szájzárat kapott pitbullal próbáld meg, de egy nem túl erős és erőszakos kutyától simán el lehet venni bármit. Nem húzogatni kell, mert azt játéknak veszi, hanem határozottan és célratörően kivenni a szájából. De persze előbb tényleg a többi módszert próbáld meg, a játék legyen játék, ne erőszak, ha nem muszáj :)
2011. dec. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!