Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan taníthatom meg a 2...

Hogyan taníthatom meg a 2 éves német dogom sétáltatni?

Figyelt kérdés
Van egy 2 éves német dog a családban, és mivel én nem laktam itthon, nem volt sétáltatva. Igazából szerintem a legnehezebb lépés az lenne , hogy ki csaljam a kapun kívűlre, mert nem nagyon mer kijönni. A kutya feszült, látni rajta ezt a feszültséget szeretném levezetni napi sétákkal. van egy rét tőlünk 100m-re arra gondoltam előbb oda vinném ki. Valakinek van valami tipp, hogy tudnám elkezdeni az egészet? az udvaron játszak előbb vele, hogy kicsit fáradjon és nyugodtabb legyen? kérem tapasztalt gazdik írjanak, vagy akik voltak már hasonló helyzetben
2011. dec. 11. 18:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Hú, Ceasar Millan első évadban volt egy dog, ő bemenni nem mert fényes felületekre, szerintem azt lenne érdemes megnézned, ha tudod, az egy remek megoldás a problémára.

Egyébként meg csald ki, fogd pórázra és noszogasd, kedvenc játékával, kajával csald ki, szigorúan vidáman :) Ha fél odakint, először ne menj vele messzire, sőt, gyakorold a ki-bemenetelt, hogy lássa, hogy ebben nincs semmi rossz, kint mindig simi, kaja, játék, hogy pozitív élményei legyenek. Aztán lassan elkezdhetsz messzebbre is menni, ha látod, hogy nem fél már annyira.

2011. dec. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tedd rá a nyakörvet, játssz vele egy kicsit, szeretgesd meg, hogy kellemes hangulatba kerüljön, aztán csatold rá a pórázt, fogd a kedvenc játékát vagy épp jutalomfalatot, és vezesd el a kapuhoz. Lépj ki te előbb, lazán, vidáman, telve önbizalommal. Ha megtorpan (nyilván meg fog), egy finom, épp csak jelzésszerű pórázrántással noszogasd tovább. Ha nem mozdul, guggolj le a kapun kívül és hívd. Ne rángasd, hadd jöjjön ki magától. Csábítgathatod a kajával vagy a játékkal. A legjobb, ha úgy lép ki, hogy észre sem veszi, vagyis ha pl. a darab virslire koncentrál a kezedben, nem magára az utcára.

Türelem, és zen-nyugalom: ne éreztesd vele, hogy valami különleges dolog történik, egyszerűen próbáld rávenni, hogy kövessen. Lehet, hogy nem ártana előbb gyakorolni az alapengedelmességi feladatokat, elsősorban a behívást, hogy mindig, minden körülmények között behívható legyen, tehát pl. a kapun is kihívhatod.

Ha kiment az utcára, simogasd meg, nyugodt hangon dicsérgesd, add neki a jutalmát, és fél-egy perc múlva már fordulhatsz is vissza a kertbe. Legközelebb kicsit több időt tölthettek kint, aztán pár lépésre el is távolodhattok. Az se baj, ha a kapu közben nyitva marad. Semmiképp ne kezdd el vigasztalgatni, ha valamitől megijed. Tégy úgy, mintha te észre se vettél volna semmit.

Rá fog jönni, főleg, ha csupa kellemes élmény éri (ne a helyi motorosbanda felvonulásánál vagy tűzoltóversenynél próbálkozz) hogy az utca jó. Ha a rétig elmentek vele, akkor már jó eséllyel elfoglalja az ezernyi szimat, és jó élményhez fog kapcsolódni nála az utcabeli séta is.

2011. dec. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! elfelejtettem hozzátenni, hogy a szomszédaimnál van 2-3 ugató kutya.Ők mennyire fognak befolyásolni? mit tegyek, ha elkezd a szomszéd "kapujára menni" ?
2011. dec. 11. 19:43
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát majd meglátod, mennyire fog velük foglalkozni, de ha eddig nem zaklatták fel, valószínű most se fogják. Ha elkezd velük foglalkozni, tiltsd meg neki ("nem" vagy "fuj", vagy hát ami a tiltószó nálatok), pórázzal rántsd vissza, és ültesd le háttal nekik, amíg le nem nyugszik és megint rád nem figyel. Ne legyél ideges, meg dühös, de kérlelő sem, határozott, nyugodt hangon és mozdulatokkal csinálj vele mindent.
2011. dec. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
rendben, néhány nap múlva írok, hogy hogy haladunk
2011. dec. 11. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!