Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 3 hónapos német...

Van egy 3 hónapos német juhász - alaszkai malamut keverék kiskutyám. Hogy taníthatom meg neki, hogy ne menjen az udvar egy bizonyos területére?

Figyelt kérdés
A házunk mellett van egy üres telek. Kb 10m-en nincs kerítés, és át tud menni a kutya. Szeretném megtanítani, hogy a mi udvarunkon szaladgálhat, de ne menjem át a szomszéd területre. Hogy tudom ezt megtanítani neki?
2011. jan. 30. 21:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezt ne várd el tőle főleg ne ilyen korban. Inkább egy kerítésre lenne szükség.
2011. jan. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%

Amikor elindul a kerítés felé, odaállsz elé, és mondod, hogy nem, nem szabad. A következetesség lenne a legfontosabb. Mivel nem tudsz mellette 0-24 ott állni, így lehetetlen ezt kivitelezni. Pláne egy 3 hónapos kutyával.

10m nem sok, nem hiszem el, hogy ne lehetne oda venni egy tekercs drótkerítést.

2011. jan. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az elôzôekkel kell egyet értsek, màrcsak a kutya fajtàjàbòl adòdòan is... elég nagy kettôsség lakhat a kutyiban, biztos tûndérien is fest, de az engedelmes, okos németjuhàsz mellett jò, ha utànanézel mit hoz a màsik oldalròl... 3 malamutot neveltûnk fel, a vilàg leg leg leg imàdnivalòbb kutyài, de az, hogy valamit is megparancsolj neki, az esélytelen! Tanìtani lehet, bàr nem kônnyû, mert rettenetesen ôntôtvényû, de pont ezt lehet benne annyira szeretni, mindegyik egy kûlôn egyéniség, aki ha àt akar menni azon a 10 méteres keristés"rés"en akkor àt is megy... Szerintem sok hasznos dolgot olvashatsz a fajtàròl, de ugyanùgy a njuhàszròl is, hajrà!!!

Fogadd baràtoddà, sokkal kônyabb lesz minden! és szeresd :)

2011. jan. 31. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kössz a válaszokat. Az elsőnek: Ez az első kutyám, nem tudom mit várhatok el tőle, de tudom, hogy a német juhász nagyon okos, gyorsan tanul, ezért gondoltam, h meg lehet neki tanítani..


Kerítés lesz, félig már kész van, festeni, hegeszteni kell még. márciusban elkészül, csak addig nem akartam bezárni, megkötni egy ilyen kis kutyát. Közbe rájöttem, hogy lehet, h mire megtanítanám, már kész lenne a kerítés.. :)

2011. jan. 31. 09:43
 5/5 anonim ***** válasza:

Egy 3 hónapos kutyát bűn lenne megkötni.

Ha nincs mellette felügyelet, zárd el, vagy legyen veletek a lakásban erre a 2 hónapra. Ha kimegy, bárki elviheti (és nem feltétlenül jó szándékkal!), vagy elütheti egy autó is.

2011. jan. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!