Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik izomsorvadás vagy...

Létezik izomsorvadás vagy ehhez hasonló betegség kutyáknál?

Figyelt kérdés

Ha igen,akkor mik a tünetei,mik váltják ki?

milyen kezelés van rá?


2009. máj. 16. 18:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Természetesen létezik.

Nagyon sokféle lehet.

Nem időskori porckopás miatt kérdezel? Hogy nehezebben ál fel az idős kutyád?

Ha pedig nem idős, akkor lehet diszplázia is.

Azért az izomsorvadás a legvalószinűtlenebb.

2009. máj. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

hát 7-8 hónapos közepes testméretű kutyusról van szó.

Sajnos még nem tudok konkrét tüneteket,de meglepett hogy ez lenne a baja.vagyis lett volna,mert sajnos elaltatták,mert már alig állt fel,alig evett.

Meg hogy nem nagyon nőtt.

Szóval még pontosan nem tudom,de állatorvosnál is voltak, vérvételen is volt...de később többet fogok tudni.

De egyáltalán ilyen fiatalon van ilyen??

2009. máj. 16. 18:56
 3/7 anonim ***** válasza:

Én még nem hallottam, de ez nem jelent semmit.

Nekem ez sokkal inkább súlyos displáziának tűnik, de azt pedig műteni szokták, nem elaltatni. Lehet, hogy még valamilyen szívbetegsége is volt mellé.


Honnan volt a kutya? A szülőknek megvoltak a szűrései?

Ha egy kölyök kutya megbetegszik, elpusztul, az szinte biztosan örökletes betegségekre vezethető vissza.

Ha a kutya rendesen szerződéssel vásárolt, törzskönyves, akkor reklamálhatsz a tenyésztőnél. Ilyenkor egy kövezkező alomból szoktak adni egy kiskutyát.

A tenyésztőnek is jó, ha tud róla, hiszen, akkor ezektől a szülőktől több almot nem hozhat le.


Ha nem törzskönyves, nem szűrt szülőktől van, akkor sajnos nem lehet mit tenni.

2009. máj. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

hát tuti nem dp.

sztem inkább beagle pain...

de majd válaszol a gazdi akkor többet tudok.

De akkor ezek szerint izomsorvadás nincs is ilyen fiatalon?

2009. máj. 16. 19:26
 5/7 A kérdező kommentje:

hát igen a kutyus szülei nincsenek szűrve....

de a többi testvérével nem volt semmi ilyen,meg a féltesóival se...a szüleivel se stb.

de ha beagle pain akkor ez ellen nem is lehet mit tenni,nem lehet szűrni még. Meg rendes helyről is kerülhet ki ilyen kutyus,sajnos még nem tudni h pontosan mi okozza.

2009. máj. 16. 19:28
 6/7 anonim ***** válasza:

Lehet beagle pain is, ha hajlamos fajtájú a kutya.

Bár az csak nagyon kicsi korban 3-4 hónaposan szokott altatással végződni, ami idősebb korban jön ki azt minden fajtánál karban lehet tartani. (akitánál a legveszélyesebb)


Az igaz, hogy előjöhet bármilyen betegség, de én nem kockáztatnék és csak szűrt, tenyésszemlés szülőktől vennék kutyát. Akkor is van egy egészen kicsi rizikó, de akkor legalább pl. ilyen esetben, ha örökletes betegség volt az ok, akkor a tenyésztő ad egy másik alomból.

2009. máj. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Sziasztok!

7.5 hónapos Yorkim van akinél a helyi állatorvos megállapította hogy izom sorvadása van :S

Valószínűleg hogy műteni kell. Valaki tud vmit a műtétről és hogy mennyibe kerül ?

Előre is köszönöm a választ :)

2013. jún. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!