Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen betegség esetén érezhet...

Milyen betegség esetén érezhető a magzatmozgáshoz hasonló érzés?

Figyelt kérdés
Néhány napja "magzatmozgást" érzek a hasamban, de nem vagyok terhes (a legutolsó menzeszem is 3 hete múlt el, elég erőteljes és hosszú volt + megfelelően védekezünk). A köldököm környékétől az alhasig (kb. ahol a méhem van) érzem, főleg étkezések után és estefelé. Van orvos a családban (háziorvos), ő kinevetett, amikor beszámoltam a tüneteimről és rávágta, hogy ez bizony álterhesség, de én nem hiszem, mert már nem szeretnék több gyereket és a hasam is teljesen lapos, vékony vagyok. Még annyit tett hozzá, hogy szerinte nem lehet nagy bajom, mert fájdalmat nem érzek, csak olyan fura bélmozgásokat (bár sokszor egészen lent, a méhemnél érzem, de gondolom akörül is vannak belek). Szerintetek érdemes lenne elmennem belgyógyászatra vagy ott is csak röhögnének rajtam? Eddig csak a terhesség alatt éreztem hasonlót, nem olyan a mostani, mint az eddigi bélmozgásaim vagy gázbuborékjaim.
2011. júl. 21. 11:42
 1/10 anonim ***** válasza:
tesztelj, utána menj el a háziorvosodhoz
2011. júl. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ja igen, azt nem írtam, hogy negatív a teszt. De nem fognak kiröhögni? Nem lehet, hogy ez egy átlagos bélmozgás, amit minden normális ember érez, csak én nem?
2011. júl. 21. 11:49
 3/10 anonim ***** válasza:
nézd, én még nem voltam terhes, de az alhasadban el nem tudom képzelni, milyen bélmozgás lehetne, ami egy magzatmozgással felér
2011. júl. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

nekem is sokszor van ilyen :D én sem voltam még terhes, de egy barátnőmtől, aki épp babát vár, megkérdeztem ezt, és ő is nevetett, és azt mondta, hogy a baba mozgását nem tudod összehasonlítani ezzel, és hogy majd csak akkor tudom meg, ha tényleg lesz baba a hasamban :D

szerintem mire megmozdul egy baba, addigra általában tudod, hogy terhes vagy :D

szerintem ne aggódj :D

2011. júl. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mikor szültél?Én 14 hónapja,de van hogy mostanában is éreztem ilyesmit.Tényleg olyan mintha a baba rugdosna odabent.Vagy pszihésen van,vagy tényleg bélmozgás lehet szerintem.Több nőtől hallottam már ilyet.
2011. júl. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
29%
A legnagyobb baj általában nem az, hogy az ember nem kíváncsi az egészségi állapotára és emiatt nem megy orvoshoz, hanem az, hogy nem bízik az orvos empátiájában. Ez hiba, hiszen minden ami téged foglalkoztat, az neki lehet, hogy rutin-történet és egyáltalán nem a vicc kategóriája. Nem hinném, hogy szégyenlősködni kellene egy orvosnál, hiszen nem a "haverodat" kéred meg, hogy nézze már meg mi van veled...(de ha még a barátod is a házi orvos akkor sem fog kinevetni, ha kinevet akkor meg legalább te is megkönnyebbülve mosolyoghatsz egyet: - hogy na én meg már azt hittem valami komoly, de hál' isten nem! Szóval no para! Ha kinevet majd, ha nem akkor is menj el, már csak a saját megnyugtatása végett is egy orvoshoz, én a helyedben direkt nem is az ismerősömhöz mennék, mert azok hajlamosak nem komolyan venni a közeli emberek problémáit, vagy túlreagálni - nem véletlenül, hogy családtagokat nem műthet orvos (elvileg)
2011. júl. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Ezt azért olvasd el. Lehet, hogy kamu volt a kérdés és a történet kimenetele, de ha mégsem, akkor...

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..

2011. júl. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kedves 4. válaszoló! Én sem szültem olyan rég, még nincs 1 éves a pici, ezért megnyugtató, amit írsz. Talán még rendeződnek vissza a "dolgok" odabenn. Ez az utolsó link nagyon durva! Nekem azért ilyen tüneteim nincsenek, csak olyan fura bélmozgások. Minden esetre hamarosan megyek a nőgyógyászhoz és felkeresem a háziorvosomat is. Remélem egyikük sem nevet ki és kiderül, hogy mi a bajom...
2011. júl. 22. 15:29
 9/10 anonim ***** válasza:
A negyedik vagyok.Szerintem egyáltalán ne aggódj emiatt!Persze rákérdezhetsz a dokitól,lehet én is azt teszem majd,mert készülök vissza,de több ilyesmi időben szült anyukától hallottam ,beszéltük ugyanezt.Pl én valamelyik este éreztem,mikor a babát vártam rá tettem a tv távirányitót a hasamra,és valamelyik este ugyan úgy mozgott mint akkor,mikor azt hittem a baba csinálja:-)Mondtam is a férjemnek,hogy lehet akkor se Zorka rugdosott,csaka beleim mozogtak?
2011. júl. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Szerintem csak a fing nyargalászik benned.
2020. júl. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!