Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért szemezett velem a kutya?

Miért szemezett velem a kutya?

Figyelt kérdés
Egyik nap egy elmentünk egy helyre (interneten hirdetett valamit megvenni egy háznál) és volt ott egy kutya. Barátságos volt és folyton a nyomomban volt, majd felült egy platóra és onnan úgy meredt rám, hogy ilyent még nem láttam. Kissé hunyorogva :-))) meredten nézett a szemembe. Később, már bent a házban megsimogattam, kedvesen fogadta, de aztán megint elkezdett velem szemezni, végül már én nem mertem ránézni. Annyit tudok, hogy nem magyar vadász kutya fajta. Azt hallottam, hogy a kutyáknál kihívás, ha szemezünk vele. Akkor most hogy is van ez? Az én kutyám mindig elfordul egy idő után, ha a szemébe nézek.
2011. dec. 12. 09:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
44%
az egy hipnokutya.
2011. dec. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Első: Kizárt dolog, mert nőstény. Egyéb normális ötlet?
2011. dec. 12. 10:04
 3/12 anonim válasza:
Igen a kutyáknál ha sokáig a szemedbe néz az kihívás hogy ki az erősebb (ki a falkavezér). Én szerintem védte a területét. Az én kutyám is csinál néha ilyet. Valamikor megfordul és elkezd a szemembe nézni, de utána ő fordult el előbb.Utána meg megint simogattam. Vagyis szerintem csak azért nézett a szemedbe hogy ki az erősebb.
2011. dec. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
69%
Némely kutyának van olyan tulajdonsága, hogy megérzi az emberben a lelki és testi eredetű gondolkat, akár lehet egy szomorúság vagy testi fájdalom. Azt is megérzi, ha állatszerető vagy mert olyan a kisugárzásod. Lehet hogy méregetett téged, figyelte a mozdulataidat és a reakciódat, hogy eldöntse milyen is vagy. Nekem is volt kutyám, volt egy nagyon szomorú napom és érezte rajtam, szinte féltett és egész nap mászkált utánam, próbált a maga módján vigasztalni. Akinek van kutyája az tudja miről beszélek, számtalan ilyet esetet tudnék felsorolni.
2011. dec. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Akiteki ***** válasza:
100%
Így adja a vendégek tudtára, hogy ez az ő háza, és légyszíves úgy viselkedni, hogy ezt el is fogadod. Nem tartom kizártnak, hogy a családban is ő a főnök. Azzal, hogy elfordítottad a fejed, elfogadtad ezt a helyzetet, behódoltál neki.
2011. dec. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Az tényleg igaz, hogy eléggé elkényeztetik, nagyon szeretik, ami érthető, ezért is érezheti magát főnöknek. Elfordítottam a fejem, mert arra gondoltam, nehogy megtámadjon. Igaz, hogy barátságos volt, de mégis csak idegenek voltunk egymásnak és nem ismerem a kutyáknak az ilyen "szemezgetős" szokásait :-)
2011. dec. 12. 10:37
 7/12 Akiteki ***** válasza:
100%

Normális esetben a kutya nem szeret egyenesen a szemedbe nézni. Vagy ha meg is teszi, mert valamit meg akar érteni, akkor is hamar elfordítja.

Volt egy érdekes esetünk sok évvel ezelőtt:

Jött hozzánk egy ismerős és nekiállt játszani a kutyákkal. A fiatalabbik kutyának megfogta a nyakánál a szőrt és birkóztak. A kutya nagyon élvezte, egészen addig, míg a srác magához húzta, a szemébe nézett és jól megmondta neki, hogy mennyire aranyos. A kutyám kitépte magát a kezéből és visítva elrohant. Azt hitte, hogy most bunyózni akar vele a srác, azért kényszeríti, hogy a szemébe nézzen.

2011. dec. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
49%
Az én kutyám is ilyen és sokáig tartott, amíg ilyen lett. Lehet kihívás is ez, de azt látnád a kutya magatartásán. Ez inkább csak szimpla szemkontaktus volt. Ezt tanítják a kutyáknak. A kutya a gazdájától várja az irányítást és ilyenkor a szemébe néz. Megfigyelheted, ha valami hirtelent vagy meglepőt (nem ijesztőt) teszel, a te kutyád is rögtön a tekintetedet keresi. Az is ilyen, ha az asztalnál kunyerál ebéd közben. Ott is sokszor az ember szemébe néz a kutya. Ezt lehet nyújtani hosszú percekig is. Vizsgákon kötelező a szemkontaktus, mert azt jelzi, hogy a kutya tőled várja a következő utasítást. Ez ugyan úgy a farkasoknál is megvan. Ha kihívás, akkor a kutya minél nagyobb testfelületet mutat neked és teljesen szemben áll veled. Olyankor a tekintete is szúrósabb.
2011. dec. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
17:29 ez nagyon jó amit írtál. Ugyanis akkor volt a legszúrósabb a tekintete, amikor felült a platóra, vagyis egy szinten lettünk fejmagasságban. Mint már írtam, kicsit akkor még hunyorgott is :-) mustrált, Ilyent még tényleg nem láttam kutyától. Tehát félig kicsit szűk szemekkel nézett mereven, mozdulatlanul. Volt egy fura megérzésem.Most lehet azt hiszitek túl misztifikálom. Van egy kutyánk, akit abban a faluban találtunk pár éve. Tőlünk 25 km-re. Mindig tudni akartam hol élt, hogy hívták, mielőtt új nevet adtam neki. Az a falu, ahol akkor nyaraltunk és találtuk a kutyánkat, egy-két utcával odébb van onnan, ahol most voltunk. Keveset beszélgettem a tulajjal a kutyájáról, mondtam, hogy van nekünk is kutyunk aki eléggé szökős, és mesélte, hogy korábban nekik is volt egy aki nagyon szökős kutya volt. El is felejtettem említeni neki, hogy a kutyánkat ott találtuk a környékükön. Amikor elindultunk hazafelé, akkor jutott eszembe, vagyis elkapott egy megérzés, hogy mi van, ha az övéké volt a kutyánk? Nekem már gyakran váltak be megérzéseim, de legalább is jól következtettem. Gondolkodtam, hogy milyen ürüggyel hívjam fel őket, hogy megtudjam, nem tűnt -e el ilyen meg olyan kinézetű kutyájuk ekkor és akkor...
2011. dec. 12. 17:47
 10/12 compactegon ***** válasza:
az én kutyám imád szemezni velem :) akár fél percig is bírja, persze ő fordítja el a tekintetét. saját kutya más, illetve úgyis egyértelmű a testbeszédéből (illetve megérzed) mit akar.
2011. dec. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!