Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van itt vki akinek a kutyája...

Van itt vki akinek a kutyája szintén lopós?

Figyelt kérdés

a zsepiket és a földre leesett dolgokat mindig ellopja ezt ráfogtuk arra hogy kölyök ( 6 hónapos) anya nekem a tiszta ruhát mindig az ágyamra rakja , erre a kislopós a zoknikat és melltartókat is ellopja és mintha direkt meg mutatná nekünk "nézd mit loptam" behozza a nappaliba és alig bírjuk elszedni tőle..olyan is van hogy anya a ruhákat szétrakja amikor moss, bevan hajtva a fürdőszoba ajtó és basszus bemegy és onnan is a zoknikat kilopja..

amikor ülünk a kanapén akkor a zsebünkből is megpróbálja kiszedni a zsepit,pedig nem is látszik hogy van ott zsepi,akkor a táskákból is a zsepit kiszedi ,én nem tudom hogy csinálja de nagyon érdekes az utóbbi 1 hónapba lett ilyen lopós jah és sunyít is hozzá mikor van nála vmi..

havanese fajtájú , aranyos kutya de szinte mindig volt vmilyen szokása , elsőnek amikor már megkapta az oltásokat és levittük akkor a cigi csikkeket akarta mindig felszedni, aztán az hidegen hagyta azután ásott ahol csak tudod sétánál mindig ásott , volt olyan is hogy minden botot felszedett , ezek amiket leírtam már nem csinálja egy jó ideje most lopóssá vált..


szerintetek mért lop??


ti tapasztaltatok hasonlót a kutyátoknál??


sokat foglalkozunk vele ,napi 3 szori séta ,akkor itthon labdázunk vele meg tanítjuk trükkökre és van még egy kutyánk akivel szokott játszani szóval nem unalmába csinálhatja..


2011. dec. 12. 17:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ezek elemi alapvető kutyatulajdonságok. Ő nem lop hanem megszerzi zsákmányolja mint vérbeli ragadozó.Nem kell bántani ezért, lehet mondani hogy nem szabad egy idő után abbahagyja.
2011. dec. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

Mivel mindenért ő a hibás. Általában a kutyának a rossz szokásaiért a gazdát kell felelősségre vonni. Vagy te a kutyát akarod? Hát hajrá, kérdezd meg miért csinálja... Valószínűleg az lesz a válasza ha tudna válaszolni: Mert hagyják. És mert unatkozok. Ja és mert jó muri hülyének nézni a "gazdámat" .


Az én kutyám nem lop el semmit, mert tudja, hogy tettétek következménye van. Ha mégis megteszi, erélyesen rászólok, hogy "fujj". Ilyenkor akár egy nem megérdemelt jutalomfalatot is kiköp amit elejtettem a zsebemből. De ilyen helyzetekben csak rászólok , hogy "nem" és nem nyúl hozzá.


Ilyen egy jól nevelt kutya.


Első: Te egy görény vagy!!

2011. dec. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Akiteki ***** válasza:
Hajjaj, de még mennyi! Mindegyik kutyám mást szeret lopni. Az egyik rá van kattanva a zoknikra. A másik elől a wc papírt tároljuk a fregolin, mert ott még nem éri el. A harmadik tudja, hogy védtelen vagyok, ha csörög a telefon, ezért azonnal belóg a konyhába és leszedi a polcról a macskakaját. :))
2011. dec. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Cipőket. Negyvenötös bakancsokat például. Hál'istennek nem rágják meg, csak elviszik és eldugják.

Zoknikat is, főleg az öregebbik. Egész készletekre bukkanok, amikor a kosarát takarítom.

A macskák kajáját, ha egy pillanatra nem figyelünk. Már az ablakpárkányban kell etetni a cicákat.

A régi kutyám a szárítóról szedte le a ruhákat, főleg a fehérneműket, de azokat meg is ette. Egyszer megette a farmeromat, kb. kéttenyérnyi maradt belőle. Ugyanez a kutya kukázott is, méghozzá igen lelkesen.

Rágót és almacsutkát a szemetesből.

2011. dec. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ja, a macskám meg a bugyijaimat szedi ki a fiókból és hordja szanaszét.
2011. dec. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Akiteki ***** válasza:
Tényleg az elásás! A szemüvegemet úgy eldugták, hogy 3 hónapja nem találom.
2011. dec. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
:D Nekünk is evett cigicsikket, rágózott, botot szedett(mondjuk azt csak azért, hogy eldobjam-visszahozza), fehérneműk közül csakis tangát, semmi mást..XD De nem engedtük neki így nem csinálta, csak a botot szokta hozni magával és amikor megállunk egy másik helyen akkor megint játszunk vele, de ha talál egy nagyobbat akkor amazt lerakja és azt hozza tovább amelyik nagyobb :D
2011. dec. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
szerencsére az enyém nem olyan lopós :D még soha nem vitt el egy cipőt se, a szárítóról se lopkodja a ruhákat. egyedül a fákat szokta kihordani amivel tüzelünk (kinti kutty) de az se vészes, max 1-2 db visz ki :D
2011. dec. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat


18:11-nek

nem érzem hibásnak magam mivel nem ő az első kutyánk és sokat foglalkozunk vele ,semmi olyat nem csináltunk amivel ezt kiváltottuk és írtam hogy 3szor lent van ebből a 3. sétánál 1 órát sétálunk vagy ha apum éjszakás a munkahelyén egy elkerített hely van ott jó nagy ,oda visszük a kutyákat és ott rohangálnak egy héten kétszer van így, amúgy sokat sétálunk velük ,hétvégenként pedig reggel 1,5 órás parkbeli séta plusz ők rohangálnak ,délután 45perc vagy 1 órás séta és este is egy óra ,vasárnap ugyan így csak délután megyünk a parkba..napközben pedig sok labda játék és trükk tanítás szóval egyik se unatkozhat..


amikor ellop vmit mondjuk hogy "nem" de csak akkor hatásos amikor látjuk hogy készül vmit lopni akkor egyből otthagyja a dolgot de amikor a szájába van már akkor nem hat de végül is még kölyök és szerintem játéknak veszi..

2011. dec. 12. 19:20
 10/13 rezangyi ***** válasza:
Az enyém is lopós.(8hónapos) még mindig nem nőtte ki hiába a tiltás ha ott vagyok rászólok abbahagyja ha nem látom már csinálja is.zsebkendők,zokni,harisnya,bármi amit elér.Minden kölyök rág és lopkod.Legalábbis az elevenebbik fajta.Én dolgoztatom, sétáltatom, túrázunk akkor is csinálja és nagyon peckesen fut a zsákmánnyal a szájában!Majd kinövi de mindig rá kell szólni!
2011. dec. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!