Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1 VAGY 2 kutyát érdemes...

Ikszdéé31 kérdése:

1 VAGY 2 kutyát érdemes tartani lakásban?

Figyelt kérdés
Van egy havannai pincsem, szeretnék mellé még egy kutyust, jó lenne neki ha ketten lennének?
2011. dec. 13. 23:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
folyton verekednének,ez csak akkor jön ki jól ha pl ő nőstény és az új egy egészen kicsi kutyus aki felett anyáskodhat,de még ez se tuti
2011. dec. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%

Nem lenne neki feltétlenül jó ha ketten lennének.

A kutyák falkában élnek. Teljesen mind1, hogy a falka többi tagja 1-2-3-4 lábú. Neki te is a falka tagja vagy és remélhetőleg a falkavezére is.

2011. dec. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem egészen 9hónapos a kutyusom, nőstény, és még egy nőstényt szeretnénk, de picit, Olyan sok helyen elvan 2 kutyus, gondoltam én is megpróbálom, h a havannaim ne unatkozzon, meg ne érezze egyedül magát, amikor én elmegyek iskolába...
2011. dec. 13. 23:19
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
szerintem nem lenne belőle baj, érdemes akkor magadhozvenni kiskutyát, miután tüzelt a szukád mer akkor lehet azt hinné hogy a sajátja :) ha más kutyákkal is kijön (főleg a kicsikkel) akkor nem probléma szerintem :)
2011. dec. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Ő minden kutyával elvan, nagyon jól szocializálódott, szerencsére :D csak nem tudom, hogy viselné ha ketten lennének:D
2011. dec. 13. 23:35
 6/15 anonim ***** válasza:
63%

Arra a válaszra reagálva aki azt tanácsolta, hogy tüzelés után vegyél magadhoz kiskutyát, mert akkor azt hinné, hogy az övé....

Az pont egy hatalmas hiba lenne, lehet állterhes lenne a kutyád tőle és abba akár bele is halhat, ráadásul olyankor a hormonoktól eléggé megvadulnak és akár agresszívek is lesznek más kutyákkal szemben. Sőt ha még 1 szukát beszereznél az 1iket min célszerű lenne ivartalanítani, mert tüzeléskor akár ki is nyírhatják egymást....

2011. dec. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
egyik ismerősömék ugy vittek kutyát a szukájukhoz, és azt hitte az övé és ezért elfogadja, a többi kutyát pedig előtte sem tűrte meg maga mellett
2011. dec. 14. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Akiteki ***** válasza:
75%

Uramatyám, mennyi marhaságot hordtak itt össze. Ugyan miért verekednének? Két kutya automatikusan veri egymást, ha összekerül?

Kedves Kérdező!

8 évig volt két kutyám a lakásban. Sosem verekedtek, a legjobb barátok voltak életük végéig. (Nem haltak meg 8 évesen, csak utána kertes házba költöztünk) Arra viszont számíts, hogy a két kutyus játszani fog otthon és esetleg ennek a berendezés látja kárát. Persze csak amíg kicsik.

2011. dec. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Egyet is érdemes, meg kettőt is, Kutyától, lakástól, gazdától függ. Döntsd el, hogy egy vagy két kutyát akarsz tartani, és annyit tarts, de azt jobb ha tudod, hogy ketten is remekül tudnak unatkozni, amíg rád várnak, ez viszont nem szenvedés nekik, ha jól vannak nevelve. Szóval csak azért ne akarj másikat, hogy a kutyádnak jobb legyen, te legyél az elsődleges szempont. Szóval akarsz egy másik kutyát is, van időd, pénzed, energiád rá is, vagy nem?
2011. dec. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Hát azon kívül, hogy hétfő, kedd és csütörtök fél 3-tól 7-ig iskolában vagyok, az összes időm a kutyámmal töltöm, nagyon hozzám szokott, tehát, megérzi hogy mikor megyek el, és akkor már viszi is el a cipőm, máskor nem :D Az én drága kiskutyám alig eszik valamit, szóval 1-vagy 2kutyát etetni, szerintem nem gond, valamint mindenből 1-vagy több van, póráz, tál, játék van egy rakat, és a 3szobás lákásban van bőven hely 2 kutyus számára :)
2011. dec. 14. 10:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!