Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyám 5 perc alatt szétrág...

Kiskutyám 5 perc alatt szétrágta megette a fogtisztító rudat, nem kéne tovább tartania?

Figyelt kérdés

Vettem a kutyumnak fogtisztító rudat, kb 20 cm hosszú, olyan 1 illetve másfél centi széles...

Odaadtam neki, na mondom ezzel el foglalja magát egy darabig, addig szépen kifésűlöm a bundáját...

Kb a fésülés felénél tarottam, mire elfogyott.. Pillanatok alatt darabokra törte az álkapcsával és szépen megette.

Ez ilyen rövid ideig tart?

Legalább használ vmit a fogainak?

(Hús és szinezékmentes fogtisztító rúdról van szó és tök drága 3 darab volt asszem 700 forint..:/)


2011. dec. 14. 15:18
1 2
 11/15 Akiteki ***** válasza:

Van kutyám aki lazán egyben lenyeli rágás nélkül. Aztán csodálkozom, hogy X-et kakál.:))

Lehet kapni olyat, ami vékony de nagy lap. Nem tudom milyen márka, de kb. 2 tenyérnyi, fehér és mentolos. Azt nehezebb szétrágni.

2011. dec. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

hát inkább hogy egy faág lehet veszélyes a számára :/

csontoknál pedig csak a szilánkosan törők a veszélyesek

2011. dec. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Füstölt marha vagy disznólábszárcsont. a kutyáim megőrülnek érte! Egy csonton 2-3 napig képesek rágódni. A gomb részt teljesen megeszik, a közepét megkezdik (jól szétrágják), amikor már hófehér, akkor érdektelen az ügy :D

Kb 150Ft egy állateledelesben.

2011. dec. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

A velőscsont addig jó, míg kieszik belőle a velőt. Továbbra is rágva, mivel nagyon kemény csont, koptatja a kutya fogát. Tisztításra valóban a marha comb, térd ízületes csont a legjobb. Annak szivacsos belsejét kikaparja a kutya, közben a fogait minden oldalról ledörzsöli.

Az un fogtisztítók nem azzal használnak, hogy akár egy napig is rágja a kutya, hanem olyan anyagok vannak benne , amelyek a nyálban lévő fogkőért felelős anyagokat semlegesítik. Legalább is csökkentik a hatásait.

2011. dec. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Ugyanez van nálunk is. Az öregnek rosszak már a fogai, elnyámmog a sima rágókán, de a terrier úgy véli, az a biztos, ami már lenn van. Három harapás, egy böfi, és volt-nincs.

Csak a marhabőrből préselt műcsontok váltak be. Nálunk a helyi boltban nagyon ritkán kapni marhacsontot, így az felejtős.

2011. dec. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!