Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Feltehetőleg a kutya falkavezé...

Feltehetőleg a kutya falkavezérnek érzi magát. Mit lehet ilyenkor tenni? ( Bővebben alul )

Figyelt kérdés

Haveromnak egy dog és farkaskutya keverék kutyája van. Óriásira nőtt, két lábra állva meghaladja az én 187 cm-s magasságomat. Menhelyről hozták el, most olyan 1 éves lehet a kutya. Vittem már el sétálni a haverommal, aki igazából nem tartja vissza a kutyát - bár valószínűleg nem is tudná - és oda mennek, ahova a kutya akarja. Pár nappal ezelőtt megharapott egy lovat is.

Tud aranyos is lenni, de én inkább mondanám agresszornak. Ha még nem késő, mit lehet ilyenkor tenni egy ekkora kutyával, hogy megérezze, hogy nem ő, hanem a haverom a falkavezér? Én úgy gondolom, hogy egy fejbekólintás még balul is elsülhetne itt.


Mondjuk én személy szerint már az elejétől fogva megpróbáltam volna ahhoz szoktatni, hogy nem ő a főnök...


A válaszokat előre is köszönöm!


Sárky


2009. máj. 17. 18:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Kezdésnek próbáljon meg elötte enni ugy hogy elöször a haverod eszik utánna a kutya.utánna már tanitsa meg dolgokra és ne a kutya vezssen hanem a haverod sétakor.(rántsa meg a porázt)
2009. máj. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Jan Fennell Kutyapszichológia, olvasd el, és a haverod is, itt mindent leír, nbagyon jó könyv. Csak ajánlani tudom!
2009. máj. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Vigye el a haver kutyaiskolába az ebet, amég teljesen a fejére nem nő. Ott is elmondják majd, hogy a következetes és szigorú nevelés hozhatja csak meg a várt eredményt. Ha a barátod "kevés" a kutyához javasolhatják az ivartalanítást, mint lehetséges megoldást, de először suli! Inkább a gazdinak és csak másodsorban kutyának:)
2009. máj. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!