Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok róla?

Mit gondoltok róla?

Figyelt kérdés
Sok ember azt mondja, hogy fölösleges és divat, szükségtelen,legfőképp az állattal kiszúrás ha ruhát adunk rá. Viszont van a másik oldal, akik azt mondják, hogy igenis fázik az az állat és szükségszerű hidegebb időben a ruha. Mi az igazság?
2011. dec. 15. 11:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nagyanyámnak rövidszőrű tacskói vannak immár 40 éve. Semmi baja a hideggel, ha fázik bemegy az óljába. Soha mégcsak meg se fáztak.
2011. dec. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is osztom azok véleményét akik szerint csak divat,és felesleges..

A kutyaruhák jó ha 5-6 éve vannak divatban.Előtte senki nem öltöztette a kutyáját(még a tacskót sem) előtte nem festették aki a kutya körmét,mégis 15-20 évig is eléltek a kutyák..Semmi bajuk nem lett.


De másrészről vannak mesterségesen előállított kutyafajták(én csak genetikai mutánsoknak hívom őket) akiket úgy tenyésztettek ki,hogy a gazdi divatmániája is érvényesülhessen..Ezeket a kutyákat kell öltöztetni..(ilyen pl: a kínai kopaszkutya)

2011. dec. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Az a baj,hogy sokan emberi tulajdonságokkal ruházza fel a kutyákat.Képtelenek elfogadni,hogy a kutya állat,és nem ember..Évszázadok óta elvolt a kutya úgy hogy nem volt ruhája,és nem haltak bele ha nem volt kis dzseki rajtuk..(gondolj a sok kóbor ebekre,ők is elvannak..)
2011. dec. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
igen. Valahogy én is erre gondolok. Kopasz kutya, yorkie meg ezek fajtái. Pl. Francia bulldog, bostoni terrier, mopsz ide tartozik szerintetek?
2011. dec. 15. 11:36
 5/13 A kérdező kommentje:

3 válaszoló

Pontosan, viszont általában a kóbor kutyák nem ezek közül a ki kísérletezett kutyuk közül kerülnek. Bernáthegyi meg társai, hosszú szőrű kutyák nem hinném, hogy megfáznának, mint ahogy írtátok, hogy a ruhák megjelenése előtt sem volt semmi probléma. De más a helyzet szerintetek a túltenyésztett úgymond kényes fajtákkal?

2011. dec. 15. 11:41
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
ha egy kutya lakásban van tartva ahol 20-24 fok van majd kiviszed a hidegbe ahol mondjuk - 5 akkor a kutya szervezete 25-30 fokos hőingásnak van kitéve ez nem tesz jót nekik. Pl nekem agaraim vannak a lakásban és télen még pisilni se hajlandóak kimenni és ruhában is fáznak (salukik) rövid szőrű lakásban tartott kutyánál szerintem nemárt.
2011. dec. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
nkünk rövidszőrű keverék kutyusunk van és bizony kértünk neki pulcsit, mert szoba kutya de amikor vittük le sétálni stb nem akart kijönni a lépcsőházból mert fázott... sőt olyan is volt hogy inkább hazaszaladt a séta közben
2011. dec. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
aha. Mondjuk ez így logikusan is hangzik. Más az, ha lakásban van egész életében, vagy egész életében kint él...
2011. dec. 15. 11:45
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekem francia bulldogom van(lakásban) Ha akarnám sem tudnék ruhát adni rá,mert nem bírja elviselni..Rendszeresen megyünk a parkba,és soha nem fázott meg..A kutya szalad,futkározik,és nem is érzi hogy fázna..8 éves de egyszer sem volt megfázva..
2011. dec. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
elsősorban nem a megfázás ami gondot jelent hanem az ízületeket érő hőingás ami olyan 10-14 éves kor körül jelentkezik és gyakran ízületi gyulladásokkal (sántítás, nyomásra jelentkező fájdalom) járhat... ez a "panel" kutyák gyakori betegsége idős korban, kifejezetten a rövid szőrűeknél szokott megjelenni
2011. dec. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!