Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok róla?

Mit gondoltok róla?

Figyelt kérdés
Sok ember azt mondja, hogy fölösleges és divat, szükségtelen,legfőképp az állattal kiszúrás ha ruhát adunk rá. Viszont van a másik oldal, akik azt mondják, hogy igenis fázik az az állat és szükségszerű hidegebb időben a ruha. Mi az igazság?
2011. dec. 15. 11:26
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Most nem találom, de a lelki szemeim előtt vannak festmények skót, angol vadászkutyákról, akik olyan tipikus skótkockás kabátban vannak.

Egyébként én is azt gondolom, hogy más az, ha a kutya hozzá van szoktatva ősztől fokozatosan téli szőrt növeszt, meg más ha 20+ fokos lakáshoz van szokva.

Nálunk azért van a kutyáknak ruhájuk, mert gyakran fordul elő, hogy egy-két-max három órára a kocsiban kell lenniük, és olyankor ugye mozogni sem tudnak, szoba kutyák, fáznak nélküle.

A másik meg már az én kényelmemet szolgálja, hogy esőben rájuk adom, így nem hoznak be annyi vizet a lakásba, mert a hátukon nem ázik el a szőrük, és nem lesz olyan intenzív ázott kutyaszag.

2011. dec. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Vannak olyan fajták mostanában,amelyekről nem évszázadok,hanem évtizedek óta még nem is hallott erre fele az ember.És nem is mesterségesen előállított fajták.Nekünk is ilyen fajta kutyánk van.Nagytestű,felnőttkori súlya 4O kg.Lakásban tartott kutya,és igényli nagyon a védőöltözetet.Direkt nem mondtam ruhát,mert nem az.Ez egy praktikus darab,kutya szőrével azonos színű(barnás-narancs)ami a kutyát megvédi a hirtelen hőmérséklet változástól.Persze nem a O,-2 fokokra gondolok itt,hanem amikor kint -5,-15 Fok hideg van.Bent általában 22 fok a szobahőmérséklet,túl nagy az eltérés egy olyan kutyafajtának,amelyiknek az ágyékánál,hasánál minimális a szőr.Amúgy a miénk egy Rhodéziai Ridgeback.
2011. dec. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Nekem vizslám van neki kell a ruha iszonyatosan fázik már most is de persze ő egész nap lakásban van de azt már túlzásnak tartom mikor nyárin is van a kutyán ruha mert erre felé ilyet is látni
2011. dec. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!