Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Francia Bulldog, Yoki vagy...

Francia Bulldog, Yoki vagy husky-akita keverék? Segítség kellene a választásban

Figyelt kérdés
Kutyust szeretnék, ez a három választásom van: hely van ahol tartani,és szeretnénk is a párommal a kutyust, de sajnos nem sokat tudok a jellemzőikről és a tartásukról.Írnátok nekem róluk kérlek? És ha megveszem valameiket, hogyan tovább? Mit kell neki beszerezni, orvosnál beadatni?
2011. dec. 15. 13:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Kinti vagy benti kutyus lenne?

Keverékért ne adj pénzt!!!

2011. dec. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Még nem vetted meg. Helyes.

Kezdjük ott, hogy fajtatisztából kizárólag törzskönyvezett, szűrésekkel rendelkező, tenyészszemlés szülőktől származó kutyáért szabad csak pénzt adni, ami maga is törzskönyvezett és amire a tenyésztő garanciát is vállal. A többit messze el kell kerülni. Egy ilyen kutya ára min. 70-80 ezer forint, vagy minőségtől függően még több.

Az előbbi dolgok nyilván az akita-husky keverékre nem lehetnek érvényesek, mivel az nem fajtatiszta. Keverék kutyáért meg pláne nem szabad pénzt adni, hiszen tele vannak velük a menhelyek, ahonnan hozhatsz nagyjából ingyen, vagy egy jelképes összegért.

2011. dec. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
is-is: kertes házban lakunk párommal, szóval tágas udvar, meg lakás is van.
2011. dec. 15. 13:49
 4/21 anonim ***** válasza:

Te, ezek totálisan különböző jellemű, különböző tartást igénylő kutyák! Miért ponz ezek közül kell választani?

Életmód szinten mit biztosítanál neki, mennyi foglalkozást? Egyébként ezek közül a francia bulldog legkönnyebben kezelhető fajta, úgyhogy ha nem nagyon értesz hozzá, és nincs is kedved különösebben beletanulni, akkor azt válaszd.

2011. dec. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Azért ezek, mert ez a három amit találtam és tetszik. Napi

1-2

2011. dec. 15. 14:05
 6/21 A kérdező kommentje:
Napi 1-2 órát tudnám sétálni vinni, de szabadon is lehetne, hiszen ott az udvar. Túl sok szabadidőm sajnos nincsen, jogász hallgató egyetemista vagyok,de napi szinten 4-5 órát biztos tudok vele tölteni, akár tanulás vagy sport mellett.ez lenne az első saját kutyusom kis korom óra, de már nagyon nagyon szeretnék. Milyen papirok kellenek neki?És azokat kb mennyiért tudom beszerezni?
2011. dec. 15. 14:08
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

De mi alapján tetszenek ezek? A francia bulldog egy lusta, kicsit makacs, fingós röfögős kisdisznó, aki rendkívül mókás mikor épp ébren van.

A yorki egy iszonyat temperamentumos, baromi aktív vadászkutya, a husky-akita keverék meg az az igazi természetközeli jéghátán is megélő, ennek megfelelően zsákmányos-védős, domináns, nehezen kezelhető kutya.


Én azt javaslom, hogy kicsit jobban olvass utána úgy álatlában a kutyáknak is, meg a fajtáknak is.

Kezdetnek nagy segítség lehet ez az oldal:

[link]

2011. dec. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Szia!:)


A husky-akita keveréket semmiképp sem vállalnám be első kutyának.

Először is olvasd el Jan Fennell könyveit, sok fejfájástól kímélheted így meg magad...:)


A 3 fajtából a franciska a legnyugisabb...

de tényleg egy undorító állat tud lenni...:D és sajnos öregkorukra az ínyük általában elrohad és ki kell huzatni az alsó fogaikat...

Jó problémás kutya tud lenni...


A yorkira meg aztán hatványozottan igaz, hogy tilos szaporítótól venni, mert nagyon könnyen nyúlsz bele egy finom kis élete végéig tartó drága kezelésbe...


Menhelyen gondolkodtál már?:)

2011. dec. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
54%

Kezdő kutyásnak egyik sem való.


A husky és akita két hasonló fajta, makacs, önfejű, akaratos, szökős. Még komoly foglalkozással is kemény dió, nemhogy munka, egyetem stb mellett....


Yorki szinten macera, nehéz egészségeset találni, agyon van szaporítva, a legtöbb egyed ideggyenge, beteg. Egy egészséges fajtatiszta yorki ma már ritkaságnak számít, és az ára 100.000ft felett van, esetleg hibásat, hobbi célra találhatsz 70-80.000 körül de kockázatos. Természete nagyon pörgős, akaratos, kemény kezű, tapasztalt gazdi kell neki, különben vérpatkány lesz belőle, és nagyon nem kellemetlenné tudja tenni a közös életet.


Francia Bulldog meg iszonyat beteges, én aki kutyás körökben mozgok, és viszonylag sok bulldogost ismerek, na egyetlen egy olyat nem tudok akinek nincs valami baja. Allergia, diszplázia, légcsőszűkület, süketség, szem és szív problémák stb...

A kakatere megfelelne kezdőnek mert kifejezetten családikutya, de én nem merném bevállalni, mert rendszeres és nagyon komoly orvosi költségekre lehet számítani egy ilyen kutyánál.


Szerintem tanulmányozd még át a fajtákat, biztos találsz neked valót.

Esetleg menj el egy menhelyre, ha nincs pontos elképzelésed ott biztosan eltudják mondani hogy az adott körülményeidhez melyik kutyus illik.

2011. dec. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Ha ennyire nem vagy képben, akkor a keveréket felejtsd el. Sőt, szerintem a yorkit is. A francia bully talán a legegyszerűbb fajta a háromból, de persze ez csak általánosítás, lehet hogy pont a kiszemelt bully egy borzalom :)
2011. dec. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!