Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Francia Bulldog, Yoki vagy...

Francia Bulldog, Yoki vagy husky-akita keverék? Segítség kellene a választásban

Figyelt kérdés
Kutyust szeretnék, ez a három választásom van: hely van ahol tartani,és szeretnénk is a párommal a kutyust, de sajnos nem sokat tudok a jellemzőikről és a tartásukról.Írnátok nekem róluk kérlek? És ha megveszem valameiket, hogyan tovább? Mit kell neki beszerezni, orvosnál beadatni?
2011. dec. 15. 13:40
1 2 3
 21/21 anonim válasza:

nos, nem tudom, hogy megvetted-e a kutyát, vagy írták-e már előttem, de én elmondom a kutyáktól a véleményemet.

Mivel a husky szánhúzó kutya, ezért rengeteg mozgást ígényel, futtatni kell, nagyon sokat kell vele foglalkozni, nagyon igényes kutya és tapasztalatból mondom (nem sajátból, nekem is csak mesélték), hogy nem normális kutyák, attól, hogy szépek, nem lehet őket jól kezelni, én nem ajánlom és a keverékekért tényleg kár pénzt kiadni...

A yorki nem szereti az embereket, fél tőlük és nagyon agresszív. Csak a gazdáját tűri meg maga mellett és sok olyat is hallottam, hogy még a gazdáját is megtámadta. A gyerekeket nem lehet a közelébe engedni, mivel tőlük jobban fél, mint a felnőttektől, ezek mellett pedig rengeteg törődést igényel és ha pillanatnyilag tanulsz, akkor ezt sem ajánlom. Elég sokat jártunk régebben kutyakiállításokra, ahol körbejártuk az épületeket és megnéztük a kuytusokat és tapasztalatból mondom a dolgokat, volt, hogy megtámadott minket az egyik yorki, vagy csak simán szólt a gazdája, hogy menjünk távolabb, mert nem szereti a gyerekeket...

Ezek közül még a francia bulldog a legjobb döntés. Nem igényleg sok törődést, ideális szobakutyaként is, szeret sétálni, de a megerőltető mozgást nem bírja, mindezek mellett őt sem ajánlom kezdő kutyásnak, mivel tudni kell őt írányítani. ezen kívül a pofája környékén lévő ráncokat rendszeresen tisztítani kell, különben begyulladnak.

Elég sokat tudok a kutyákról már így 15 évesen, kutyák mellett nőttem föl, most staffordshire bullterrier.jeink vannak (4db) és elég könnyen kezelhetőek, alig nagyobbak, mint a francia bulldogok, nem merem ajánlani, mert ahhoz, hogy ajánlgassak nem vagyok elég felvilágosult. Szerintem kérdezz meg egy szakértőt, hogy kezdő kutyatulajdonosnak milyen fajtát javasol.

remélem egy kicsit tudtam segíteni :)

2012. jan. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!