Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a hisztis...

Mit csináljak a hisztis spániel kölyökkel? Ötletek, hogy megoldjuk?

Figyelt kérdés
Nagyon sokat hisztizik. Mielőtt még bekerült volna a kutyáknak elkerített részre, akkor is folyamatosan hisztizett ha valaki bement a házba és nem foglalkozott vele. A kutya boxban is dettó ez megy. Miután foglalkoztam vele, de még sétálni nem viszem, mert bizonyos tényezők nem engedik, akkor is folyamatosan sír... Játsza magát folyamatosan. :/ Oké, hogy spániel és nagy szinész, de ez kicsit sok :S Az előző spániellel nem voltak ilyen gondok, ezért kérem a segítségeteket!
2011. dec. 17. 13:44
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Apa nem szereti, ha bent van.. Sőt... A macskát se tűri meg bent..:/ Persze, ha majd külön költözök nagy az esély arra, hogy bent lesz. Okos kutya, meg fogja tanulni a benti szabályokat is. :)

A séta az olyan nálunk, hogy amennyit én bírok annyit megyünk. Sajnos a térdeim nem bírják már a nagy túrákat, pedig szeretek ezzel a kis döggel órákat menni. Fel tudja dobni az ember napját. Viszont így is igyekszem megoldani a mozgást. Leviszem a partra vagy egy nagyobb füves placcon futtatom :). Mondjuk még ez után is tele van energiával szóval nehéz lemozgatnom egyedül. A családban meg más nem foglalkozik vele. :/ Szóval nagyrészt a foglalkozásban egyedül vagyok, ezért van hanyagolva most a suli miatt :/

2011. dec. 17. 18:35
 12/21 anonim ***** válasza:

Az, hogy vadászkutya, nem azt jelenti, hogy elvan a kertben a másik kutyával. Jézusom, tudod te egyáltalán, hogy vadászik egy spániel? Elárulom: a gazdával együtt mennek, szoros együttműködésben dolgoznak, és amikor épp nem vadásznak, akkor meg akár a lakásban is lehet, merthogy kicsi és relatíve problémamentes kutya. De ha akkor nem is, egy rendes vadász rengeteg időt tölt a kutyájával, amíg az rendes, használható vadászkutya lesz.

Szóval a kertben levés nem a fizikai problémák miatt gáz, hogy megfázik vagy nem bírja az esőt, hanem hogy keveset van emberekkel, semmi másért.

2011. dec. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Mondjuk erre rájöhettél volna egyedül is, ha egyszer társaságért hisztizik a kutya... Azt meg sajnálom, hogy nem tetszik a válaszom, de azért én normálisnak érzem. A spánielnek rengetege emberekkel töltött idő kell, és erre a legjobb megoldás az, ha be van engedve a házba. Hiába van kutyatársasága, az nem ugyanaz, unatkozik és magányos a gazdái nélkül.

Persze ezt nem kell elhinni, de nem hiszem, hogy le kéne idiótázni azért, mert kínálok egy megoldást a problémádra. Persze ha szerinted más a probléma, nem az, hogy egyedül van a kutya (nem, a másik kutya nem számít), akkor hallgatlak, segítünk megoldani bármit, csak mondd, mi a baj.

2011. dec. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
mi lenne ha elolvasnál egy pár szakkönyvet (Fennell, Millan,például) és valóban többet sétálnál kutyával? amíg tele van energiával nem fog változni viselkedése...azt mindenképpen próbáld ki, hogy MINDEN találkozáskor figyelmen kívül hagyod a hisztit, nem reagálsz rá egyáltalán, csak úgy lépsz vele kapcsolatba ha már nyugodt...és a kutyával kérrem szépen törődni kell-NINCS MÁSMEGOLDÁS, időt kell szánni elsődlegesen a lemozgatására, nevelésére, tanítására, a játékéra, közös programokra
2011. dec. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Már leírtam, hogy hogy állok a sétával... Nem írnám le még egyszer :/

Az, hogy a házba be "kellene" engedni, arra is már visszább leírtam a választ.. Ameddig itt vagyok apánál (még jó ideig itt is leszek), addig nem tudom be engedni :/..

Tulajdonképpen az előbb elhangzottakra kb. fentebb meg vannak a válaszok, hogy mi hogy van :/

Viszont úgy próbálok vele kapcsolatot teremteni, mikor nyugodt.

2011. dec. 17. 22:12
 16/21 anonim ***** válasza:
Én elhiszem, hogy nem megy, de attól még ha a bajára ez a megoldás, akkor nem tudok mást mondani :) Vannak dolgok, amiknek egy megoldása van. Ha nem kivitelezhető, akkor marad a probléma. Vagy hát persze felkereshetsz problémás kutyákra specializálódott szakembereket, hátha ők tudnak valami csodamódszert, de azért szerintem alapvetően ők is ilyesmit mondanának. Mindenesetre egy próbát megérhet.
2011. dec. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Persze, igyekszem is a lehető legtöbbet mozgatni meg vele lenni! Na meg ha tehetném most itt lenne fent velem :/...
2011. dec. 17. 22:43
 18/21 anonim ***** válasza:

Hat hónapos spániel kölyökkutyám van és egyáltalán nem hisztis.

Még ebben a hidegben is kiviszem minimum 2x 1 órára futkorászni, játszani, ha olyan az idő még több időre is és semmi gond vele. Bent lakik a házban és ha rendesen levan mozgatva akkor egyáltalán semmi gond vele, csak durmol az ágyában. Ha nincs annyi időnk kint lenni akkor persze rosszalkodik (olyan dolgokat rágna amit nem szabad), de ezen esetekre van egy jó nagy csülökcsontja, képes órákat elrágódni rajta.

Szóval a lényeg, tessék rendesen lemozgatni a kutyut, vagy találni egy olyan dolgot ami képes lekötni sok időre a figyelmét. Egyébként meg a spániel szerintem se udvarba való kutya, én még csak olyat láttam aki bent lakik a házban a gazdikkal.

2011. dec. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Az előző spániellel semmi gond nem volt. Ugyan úgy kinti kutya volt. Ezért nem tudom hogy kezelni a helyzetet.

Ez a kutya pedig már leírtam meddig lesz kinti.. És ha jól számolom 2-3 évig biztos...

2011. dec. 18. 22:32
 20/21 anonim ***** válasza:

[link]

Ezt a cikket olvasd el, olyan módszereket írnak le, amikkel gyorsan nagyon lefáraszthatod a kutyát. Hátha segít egy kicsit.

2011. dec. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!